Stano Šesták znova dobre zrobil

08.03.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
Stano Šesták v kruhu spoluhráčov po prekvapivej výhre. (photo: SITA/Martin Mednansky)

Stano Šesták v kruhu spoluhráčov po prekvapivej výhre. / (photo: SITA/Martin Mednansky)

Keď sme včera predikovali zápasy štvrťfinále Slovnaft FA Cupu za tuším najjasnejšiu tutovku sme vyhlásili zápas DAC Dunajská Streda - FK Poprad. Domáci, motivovaní dostavbou štadióna a prostredím, v ktorom mäknú kolená aj súperom z najvyššej ligy, hostil druholigistu. V jeho drese ale nastúpil legendárny navrátilec.

Stano Šesták znova raz dobre zrobil a postaral sa o poriadne prekvapenie. 

DAC - POPRAD 0:1 (0:1) 3231 divákov

Dal totiž jediný gól zápasu, už v štvrtej minúte. Po rohu si našiel v šestnástke miesto na ktorom stál sám, bez obrancu v dohľade. Zhodou okolností to bol kus trávy, na ktorý padala lopta centrovaná od rohovej zástavky. Pre skúseného futbalistu nebol problém upratať ju do rohu bránky, domáci gólman nemal nárok.

Poprad získal prekvapujúce vedenie a mohol začať brániť. A aj bránil, čo mu sily a bránková konštrukcia stačili. Dunajskostredčanom dvakrát zabránila vo vyrovnaní bránka, raz pomohlo brvno, druhýkrát tyč po ľavici brankára Jána Maleca. Východniari hrali podľa všetkého taký betón, že ho teraz budú musieť učiť aj hráčov Tatrana Prešov, toho času hosťujúcich na ich tráve pod Tatrami. 

Zverenci českého trénera Šturmu sa snažili brejkovať, jeden z útočných pokusov v druhom polčase významne pomohol ich túžbe ubrániť náskok a postúpiť. Kto iný, hrdina zápasu Stanislav Š. zabiehal za chrbát Zoltána Kontára a bol by býval trielil sám na bránu DAC. Domáci bek ho musel faulovať a rozhodca Kružliak mu musel ukázať červenou kartou cestu do kabíny. Do konca zostávala polhodinka, stále dosť času na záverečný tlak. 

V jeho rámci sa vyfauloval Malec, gólman ťahal z klobúka taktické finesy reprezentačného kolegu Kozáčika zo zápasu proti Anglicku. Sudca ocenil zdržiavanie hry druhou žltou, teda červenou, brankár tak vyrobil pre svojich problém. Mali už dostriedané a rukavice musel požičať hráčovi z poľa. Erik Šuľa ale v nadstavenom čase nohami vyrazil Pačindovu zle kopnutú tutovku nad brvno, potom sa už len bujaro oslavovalo.  

Poprad nehral v novom roku žiaden súťažný zápas. Jarná časť druhej ligy skupina Východ sa začína až o jedenásť dní duelom proti Lokomotíve Košice. Na prvú ostrú kalendárneho roka 2017 ale pod Tatrami tak skoro nezabudnú. Vyhrali vo štvrťfinále slovenského pohára na štipľavej pôde Dunajskej Stredy a postúpili do semifinále. Najmä preto, že s deviatkou v ich strede hral Stano Šesták.  

Pavúk hovorí, že v semifinále budú hrať s víťazom zápasu Skalica - Žilina. 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár