Predtucha týždňa: Futsal, futbal aj deravé koše

13.03.2017 / Martin Ferianec
Favoritom playoff futsalovej ligy je Slov-Matic. (photo: SITA/Marko Erd)

Favoritom playoff futsalovej ligy je Slov-Matic. / (photo: SITA/Marko Erd)

Minulý sa niesol v znamení veľkých návratov. Ten najväčší sa na Camp Nou stal ako sa stal, môžu zato všetci, ktorí môžu a dopadlo to tak ako to dopadlo. Veľký návrat nenápadne hlási Skalica. Ligu vedie suverénne a prostredníctvom Žiliny poslala odkaz, že už vie ako poraziť potenciálneho majstra. Nečakaný návrat priniesla i spravodajská televízia. Pompézny návrat strateného boxera. Na sklonku kariéry známejší ako voľnoštýliar v Cholujovej váhe. Momentálne rekreačný pastier a deduško. V utorňajšom súboji predviedol zopár povestných podpásových rán.  Ak ste radšej dali prednosť mojim tipom určite ste spravili lepšie.

Predtuchy začali vychádzať hneď prvý deň, keď Poprad prekvapil na Žitného ostrove. A tam moje úspechy skončili. Volejbalistom sa v prvých zápasoch prekvapiť nepodarilo. V cieli etáp Paríž - Nice som našiel len brata Sagana a k Trenčianskemu úspechu chýbalo tak málo. Možno o týždeň kratšia KHL a všetko mohlo byť inak. Ale nie je a Trenčín sa zúčastní turnajíku s Detvou, Skalicou a Mikulášom o to na akú súťaž budú z neba pozerať Demitra s Kobezdom v nasledujúcej sezóne. Tento týždeň pozývam výhradne na domáce podujatia. Osobná účasť je žiadaná.

Ligová 11-tka žien

Futbalový zväz si v stredu vyhlási vlastnú jedenástku ženskej ligy. Netušíme, kde nabrali inšpiráciu zvoliť takýto model slávnostného vyhlásenia, ale sme radi že od nás. Možno je to istý druh nástrelu našej kompetentnosti a sám som zvedavý v koľkých menách sa bude naša/vaša jedenástka zhodovať s oficiálnou licencovanou. Šouka bude myslím neverejná ale pokiaľ bažíte stretnúť svoje idoly naživo, v hoteli Senec sa budú schádzať zhruba od 16:00. Kto si chce nechať podpísať pamätníček alebo ramienko z podprsenky má unikátnu možnosť pred hotelom. Ako poznám baby, budú za každú srandu. Dostane nejakú cenu aj naša redakcia? Predtucha hovorí, že nie. Veď sme neodohrali ani minútu, len mudrujeme.

Play off v basketbale žien

Tuhý boj o postupové miesta do play off má za sebou basketbalová liga žien. Z deviatich účastníkov si postup do vyraďovačky zabezpečilo prvých osem. Po odstúpení Cassovie Košice zostala podmienka jediná, kto dohrá súťaž má miestenku istú. Posledným, nieviem či šťastným, je bratislavský Slovan. Pred ním stoji cesta cez celú republiku do Košíc aby skúsili vtesnať svoju prehru pod rozdiel 100 bodov. Nie som celkom istý, aký zmysel má zvolený model, pre koho okrem pumpárov je výhodný, ale pozývam vás užiť si ligový basket kým sa ešte dá. Ďalšie dvojice tvoria Piešťany – Nitra, Ružomberok – Banská Bystrica a Šamorín s Popradom. Prvé zápasy navštívte už v stredu a odvety hneď najbližšiu nedeľu. V predtuche zaželajme belasým prehru o menej ako sto bodov, azda sa trafíme.

Play off vo futsale

V obdobnej fáze súťaže sa ocitol i mužský futsal. Základnú časť suverénne ovládli hráči Slov-Maticu s jedinou prehrou. Spolu sa v playoff nachádzajú až štyri tímy z hlavného mesta, ktoré dopĺňajú Levice, Podolie, Žilina a Nové Zámky. Prvé zápasy štvrťfinále sa pre tri dvojice začínajú v piatok večer. Len Levice s bratislavským FTVŠ si idú svojim tempom a stretnú sa už druhý krát. V prvom zápase sa po divokom predĺžení radovali z výhry chalani z FTVŠky. Dlžní sme ešte zostávajúce dvojičky. Slov-Matic v mestskom derby nastúpi proti Wild Boys, Pinerola narazí na Podolie a Žilina skúsi prejsť cez Nové Zámky. Tipovať nebudeme, len odporúčam nájsť si cestu na zápasy.

Náplasť počas offseason

Už mesiac zažívame fanúšikovia najkrajšieho športu na Zemi pocit úzkosti. Predsa len nedeľa bez amerického futbalu je ako vegetariánske knedlo-vepřo. Nie je to ono. Na ukojenie vášne sa v presne v tomto období v Európe rozbiehajú domáce súťaže. Jednu v skromných podmienkach organizujú i na Slovensku. Tvorí ju šesť tímov a dva historicky najúspešnejšie sa stretnú najbližšiu nedeľu na ihrisku TJ Spoje v Bratislave. Monarchs a Bulldogs sú o niekoľko levelov vyššie ako zvyšok ligy a preto dostali od úvodu handicap. Odohrajú len štyri zápasy, oproti šiestim, ktoré čakajú na ostatných. O poradí nerozhodujú percentá ako sme pri americkom futbale zvyknutí ale počet výhier. Zápas je logicky pre oboch kľúčový. Americký futbal je momentálne druhým najnavštevovanejším športom v Hlavnom meste a súboj najlepších slovenských klubov si nemôžete nechať ujsť. Favorizujem domácich.

Navyše štartuje play off i play out hokejovej ligy, rozbiehajú sa obľúbené dedinské súťaže vo futbale. Odvety čakajú volejbalistov. Je škoda sedieť na riti, tak podporte svoje lokálne kluby naživo!

Martin Ferianec

Martin Ferianec

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár