Ľadovo ostrý rebríček: Kolotoč sa dokrútil, prestupovať na playoff

14.03.2017 / Tomáš Tomeček
Joakim Lindstróm a spoluhráči z Nových Zámkov potrebnú remízu v Trenčíne ubránili.  (photo: SITA/Tomáš Somr              )

Joakim Lindstróm a spoluhráči z Nových Zámkov potrebnú remízu v Trenčíne ubránili. / (photo: SITA/Tomáš Somr )

Koniec základnej časti Lintnerligy je tu, kolotoč sa dokrútil po 56 otáčkach. Hlava sa krúti a žalúdok pýta von Vojakom z Trenčína a Partizánom z Mikuláša. Vo zvyšku sezóny sa ešte povozia s Detvou a Skalicou na menšom – barážovom. Zvyšní ôsmi sa povozia na centrifúge v playoff.

V tejto sezóne nazývame družstvá najvyššej národnej hokejovej súťaže najkrajšími menami z ich bohatej histórie

10. SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (8.)

Partizáni hokejové povstanie nedotiahli do úspešného konca. Káder pritom mal dostatok skúseností, aby o playoff zabojoval. Pod vedením trénera Spišáka doplatili na nesmiernu vyrovnanosť ligy a katastrofálnu obranu – to je veľmi zlá kombinácia, ktorá sa nevypláca. Najlepším strelcom klubu bol s 21 gólmi mladý Matúš Sukeľ. Pár zápasov odohral aj za Slovan,  verme že z neho niečo bude. Pred druhým Kriškom má náskok 7 zásahov. Napriek všetkému si myslím, že o extraligovú príslušnosť sa obávať nemusia a v playout ju zachránia. Posledné miesto je ale nepríjemné. 

9. PLASTIKA NITRA (3.)

Nitra absolútne nezvládla záver základnej časti, aj keď už vlastne nemala o čo hrať. Remíza a následný extra bod s Martinom fanúšikov isto zamrzel, ale šesť gólový výprask od obrodených Košíc bolel. Výhra o jedno napnutie siete s Popradom sa rodila veľmi ťažko. Nitru túto sezónu v útoku ťahá Slovák, skóroval 26-krát, najlepším nahrávačom bol Mato... teda pardon Blackwater, podarilo sa mu nahrať na 30 gólov. Pred koncom základnej časti sa celkom dobre chytil aj Cope. Uvidíme, čo nám prvá formácia Corgoňov predvedie vo vyraďovačke proti Kamzíkom.

8. SLOVENA ŽILINA (10.)

Vlci učičíkaní piatym štvrtým miestom v tabuľke podobne ako Nitrančania poľavili, a to dosť citeľne. Z troch zápasov nazbierali slabé dva body, akoby sa podvedome šetrili na ďalšiu fázu. Súperom im bude Zvolen. Najlepším strelcom sa nakoniec stal Konečný s 24 zásahmi, sekundoval Hovorka s 23. Žilinčanom bola odpustená aj časť trestu v súvislosti s nepokojmi počas stretnutia s Martinom a posledný zápas už odohrali s niekoľkými divákmi na tribúnach.

7. POPRAD – TATRY (7.)

Kamzíkom, bohužiaľ ako keby došla energia. Z  trojice zápasov vydreli len tri body, a to malo za následok až siedmu priečku v lige aj v rebríčku. Priemer tesne nad 2 góly na zápas je slabota. Najlepším strelcom klubu je podľa očakávania niekdajší veľký talent slovenského hokeja Marek Zagrapan, stačilo mu na to ale iba 15 gólov, sekundoval mu harcovník Arne Kroták so 14 zásahmi, ten sa stal aj najlepším nahrávačom, pripísal si 21 prihrávok a je aj vo svojom pokročilom veku z Kamzíkov najproduktívnejší.

6. MARTIMEX MARTIN (6.)

O smole Martina som už čo-to popísal, no predsa len na konci základnej časti vidieť zlepšenie. Kosačky zvládli duel s Nitrou celkom dobre, s dvomi bodmi asi veľmi nerátali. Súboj s Newcastlom nepriniesol žiadne body, ale Martin hral v oklieštenej zostave. A videli sme aj na nečisto prvý zápas play-off proti Košiciam, kde Martin opäť bral bod a ukázal že pred ďalšou fázou VSŽ, že to nebudú mať jednoduché. Najlepší strelec Martina bol Patrik Koyš, siete rozvlnil 16 krát. Čo sa týka počtu asistencií, bodovanie vedie Radomír Haizer, puk naservíroval 26 ráz.

5. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA (2.)

Víťaz základnej časti trochu stratil iskru. Vidina prvého miesta pravdepodobne hráčom dodala istý pocit upokojenia, a dvojicu zápasov dotiahli len na remízu. Videli sme aj derby so Zvolenom a na také zápasy je radosť pozerať. No v ďalších hrali už Barani poslabšie a tak si z trojlístka utrhli len tretinu. Z Bystrice vyčnieva viacero hráčov, najproduktívnejším je obranca Maione so skóre 10 + 48 (!), najlepším strelcom sa stal Hickmott s 23 gólmi a po ňom Surový s 21.

4. VSŽ KOŠICE (9.)

Košice po zmene trénera naštartovali motory a naložili Nitre poltucet, Žiline štvorku a pribrzdil ich až Martin. Takže sa posunuli o päť miest v rebríčku. Osem  bodov z deviatich je veľmi dobré skóre, Marcinkovo mužstvo naberá pred najdôležitejšou časťou sezóny potrebné sebavedomie. Najlepším hráčom mužstva je Ladislav Nagy s bilanciou 29+32. Mohol by byť aj najužitočnejší hráč ligy. Škoda, že je out do konca mesiaca a nepomôže svojim proti Martinu v prvom kole. Druhý najlepší strelec Suja nazbieral 18 gólov.

3. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN (4.)

Rytieri pravdepodobne vystrašili Vlkov - svojho súpera v playoff. Neprehrali v posledných troch zápasoch, sedem bodov je miernym prekvapením ale zaslúženou korisťou. Zvolenské mužstvo evidentne zreje ako dobré víno a mohlo by v play-off pomotať hlavu aj prípadnému súperovi po Žiline. Najlepším hráčom v doterajšom priebehu sezóny vo Zvolenskom drese bol Čech Klhúfek s bilanciou 23 + 29. Druhý Puliš mal štatistiku 19 + 16.

2. DUKLA TRENČÍN (1.)

Dukla mala záver sezóny strhujúci, brala body hlava - nehlava. Porazila Bystricu, Mikuláš a ukázala enormnú snahu vybojovať si miestenku v play-off proti Zámkom. Tri zápasy a 8 bodov z nich napriek tomu nestačilo. Posledný mač o všetko popísal telovýchovný vedúci vo svojom článku. Najlepším hráčom Dukly bol Marcel Hossa 22 + 21. Tiež treba pochváliť Brankára Valdena, ktorý sa s 93,77% stal najlepším brankárom súťaže a v baráži sa im veru zíde. Kvalita kádra je nespochybniteľne najlepšia spomedzi štvorice Skalica, Detva, Liptovský Mikuláš v playout.

1. NEWCASTLE UNITED NOVÉ ZÁMKY (5.)

Zámky to dokázali! Prebojovali sa do play-off. Vydreli si účasť v poslednom zápase priamo proti konkurentom z Trenčína na ich ľade. Taká jazda o poslednú play-off miestenku priniesla pekné vyvrcholenie základnej časti. Zámky si poradili s Martinom aj Mikulášom za tri body, a v Trenčíne uhrali bod,ktorý mal cenu zlata. Boli pod tlakom, ale zvládli ho s ľadom v krvnom obehu, preto sú na čele rebríčka. Najlepšími hráčmi sú Saarinen 13 + 22 a odídený Brabenec 9 + 23. Avšak, pri Newcastli treba vyzdvihnúť najmä kolektívny výkon. Uvidíme, do akej miery potrápia Baranov v úvodnom kole nadstavbovej časti. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár