Osem výsledkov a päť videí z nočnej NHL

15.03.2017 / Patrik Tatranský
Olejárom ide karta. (photo: SITA/AP Photo/JASON FRANSON)

Olejárom ide karta. / (photo: SITA/AP Photo/JASON FRANSON)

Ako takmer každú noc medzi novembrom a májom, v noci sa korčuľovalo v NHL. Skúsime krátky sumár, že čo naňho poviete. 

San Jose 4 - 1 Buffalo 

Šable sa zmohli len na dva góly, z toho jeden do vlastnej brány. Nevedno prečo si kouč Buffala nevypýtal video rozhodcu, keďže gól bol dosiahnutý korčuľou…

Los Angeles 2 - 3 Arizona (na nájazdy)

Doughtymu sa už do play off asi nechce. Minútu pred koncom vyhodil puk na icing, z následného buly Kojoti vyrovnali. Nasledovali shootoutové suchoty, ktoré rozhodol po 19 (slovom devätnástich) neúspešných pokusoch nejaký DeAngelo, pre ktorého to bol prvý nájazd v živote. Slovenského škodoradostného fanúšika môže tešiť, že LA sa o bizarnej výmene Budaja darí ešte menej ako pred tým.

Edmonton 7 - 1 Dallas (Sekera 0+1)

Hviezdny fínsky brankársky tandem Dallasu sa už po 13. krát v tejto sezóne v bránke prestriedal počas zápasu. Vyzerá to tak, že Niemi s Lehtonenom by svoj tím nedotiahli do play off ani ak by chytali obaja naraz.  Ak Vás bavia polemiky „bol či nebol“, môžete analyzovať tento gól:

Ottawa 1 - 2 Tampa (po predĺžení)

V bráne Tampy dostal tentokrát prednosť mladý Rus, ale Budaja môže tešiť aspoň to, že Blesky sa asi po pol roku dostali na play off miesto na Východe. V tomto zápase však najviac zahviezdil Condon v bránke Ottawy.

Florida 7 - 2 Toronto

Panteri po katastrofálnej sérii opäť vycerili tesáky, odnieslo si to Toronto. Polovičný Slovák Vanek si pripísal po prvý krát v kariére štyri asistencie, Jarda Jágr korčuľoval, ale nebodoval.

Montreal 2 - 4 Chicago

Chicago, podobne ako proti Wild, strieľalo málo, ale efektívne. Zato Crawford si pripísal ďalších +/- 40 úspešných zákrokov. Rišo Pánik si od svojho exkluzívneho gólu, ktorý nedávno strelil Pittsburghu, dovoľuje. Pricea aj s pukom posunul do posunutej brány.

Carolina 2 - 3 New York Islanders (po predĺžení)

Z back to back zápasu proti Caroline Islanders predsa len vydolovali nejaké body. Druhý zápas otočili z 0:2 gólom Tavaresa v predĺžení. Greis viacerými skvelými zákrokmi opäť zrejme predĺžil Halákov pobyt na farme.

Washington 4 - 2 Minnesota

V zápase prvého s prvým Capitals ukončili svoju sériu prehier. Ovečkin ukončil svoje 10 zápasové strelecké mlčanie, ako inak, v presilovke. Alebo veľmi tesne po jej skončení. 

Patrik Tatranský

Patrik Tatranský

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár