Marian Hossa, Mr. 1300

17.03.2017 / Patrik Tatranský
Marian Hossa vs brankár tímu, ktorý má vpredu na drese počet víťazstiev klubu v Stanley cupe.  (photo: SITA/AP Photo/Adrian Wyld)

Marian Hossa vs brankár tímu, ktorý má vpredu na drese počet víťazstiev klubu v Stanley cupe. / (photo: SITA/AP Photo/Adrian Wyld)

Ak ste si dnes ráno prispali, možno to bolo preto, že aj vy ste do tretej rána sledovali zápas Chicaga v NHL. Nevidí sa každú noc, že by slovenský hokejista hral svoj 1300. zápas v Najlepšej Hokejovej Lige sveta.

Hoss the Boss

Marian Hossa tento míľnik dosiahol tam, kde sa to všetko začalo. V meste, kde odštartoval svoju „Hall of fame“ kariéru. Ottawa si Hossu vybrala v prvom kole draftu pred 18 rokmi. Aj preto tréner Chicaga „Q“ Hossu symbolicky postavil na úvodné buly napriek tomu, že momentálne hrá v treťom útoku.

Jeden z najlepších „two way forwardov“ v histórii ligy v 1300 zápasoch nazbieral 1128 bodov. Včera nechýbalo veľa, aby pridal svoj 522. gól.Dnes 38-ročný Hossa začína byť médiami povzbudzovaný, aby v hernej dlhovekosti napodobnil železného Jardu spoza rieky Moravy. Zmluvu v Chicagu má do roku 2021.

„Nuž, pokúsim sa. Určite.“, reagoval Majo na túto tému v rozhovore so zámorskými médiami. Držíme palce!  

Patrik Tatranský

Patrik Tatranský

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár