Vyrovnané prvé kolo? Zabudnime

18.03.2017 / Tomáš Tomeček
Michal Handzuš a spol. začali vo veľkom štýle. (photo: SITA/Jakub Julény)

Michal Handzuš a spol. začali vo veľkom štýle. / (photo: SITA/Jakub Julény)

Kolotoč play-off sa rozkrútil veľmi rýchlo a priniesol poriadny bolehlav, najmä pre Nové Zámky a Kamzíkov z Popradu. Tabuľkové postavenie a kvalita kádrov sa na ľade ukázali oveľa viac, ako sme pred začiatkom vyraďovačky poniektorí dúfali. V úvode baráže sa poriadne vytrápili Vojaci so Skaličanmi, Mikuláš zvládol svoj zápas s Detvou celkom pokojne. Vitajte v sumári, ktorý budeme počas playoff písať plus mínus každé dva dni. Alebo tri. 

ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA VS N.U. NOVÉ ZÁMKY 2:0 (8:2 8:0)

Prvé dva výsledky súboja prvého s ôsmym šokovali podobne, ako upútavka Markízy na nedeľnú politickú debatu. Novým Zámkam by nepomohli ani Ragulin s Golonkom v životnej forme. Asi.

Barani z Banskej Bystrice si schuti zastrieľali v dvoch zápasoch playoff sa 16 gólov nevidí každý rok. O jeden zásah prekonali divoké skóre Nitry po prvých dvoch zápasoch s Martinom v štvrťfinále sezóny 2014/2015.

Bystričania si góly rozdelili celkom spravodlivo, tešili sa Kubka, Kafka, Surový, Matoušek Trukno, Wishart, Hickmott, Handzuš, Maione a Skalický. Ak sa vám nechce to počítať, je ich desať. Sedem zo šestnástich gólov, teda takmer polovicu, strelili v druhej tretine. V nej platonický odpor súpera zlomili.

Tešiť sa môže aj gólman Bacashihua, zapísal prvé čisté konto v sérii. Zámčanom slúži ku cti aspoň fakt, že sa rozhodli napriek pribúdajúcim gólom v ich sieti hrať hokej a nie brániť modrú čiaru.  Ako sa extraligový nováčik vysporiada s krutým priebehom zistíme v pondelok, keď sa séria presunie na juh republiky.

PLASTIKA NITRA VS POPRAD - TATRY 2:0 (7:0 3:0)

Aj druhý dvojzápas štvrťfinále playoff Lintnerligy je až príliš jednostranný.

Nitrančania nastúpili do série s Popradom ako Bizóni. Takmer doslova. Malým Kamzíkom z Popradu v prvom zápase naložil sedemkrát, noc klubu spod Tatier v Nitre musela byť dlhá. Hoci sa dve tretiny piatkového zápasu zdalo, že hosťom pomohlo z debaklu sa vyspať, nakoniec znova prehrali a znova nedali ani jeden gól. Nedaš gola, nemaš pravdy. 

Kamzíkom evidentne nevyhovujú silové typy, ktorými disponuje káder Corgoňov. A nevyhovuje im ani brankár Valent, lebo ho ešte neprekonali. Poprad sa musí v ďalších zápasoch viac snažiť najmä v útoku, možno pomôže zmena vzduchu a domáce prostredie.

Ak to takto bude pokračovať, v RTVS budú musieť vymýšľať náhradný program už po štvorici zápasov.

Playout

DUKLA TRENČÍN – HK SKALICA 1:0  (7:5)

Kto by to bol povedal, že sa derby týchto dvoch stihne už v tejto sezóne. Hneď z toho bol zápas ako remeň. Hráči Skalice, ktorých väčšinu naozaj nepoznáme, sa vypli k heroickému výkonu. Vojakov čo majú stále v kádri (ex)Slovanistov poriadne potrápili. Trdelník dole!

Po dva góle dali Hossa, Hecl aj Šímún, single vsietil Vopelka.  Za Skalicu trafili Knyzaev, Kučera, Brodek, Janáč a Pavesič. Uvidíme, čo prinesie druhý set, teda zápas.

SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁS – HK DETVA 1:0 (4:1)

Partizáni na svojho súpera vyleteli zo zákopu už v prvej tretine, medzi siedmou a ôsmou minútou využil svoje skúsenosti na presilovke Jožko Štumpel a druhý gól pridaj  Piatka. Vlastne bolo hneď vybavené. Dvojicu gólov sme videli aj v druhej tretine, mužstvá si ich ale podelili. Za Detvu sa presadil martinský odchovanec Tomáš Torok, za domácich Richard Huna. V poslednej tretine uzavrel Mezovský výhru Liptákov štvrtým gólom.

Vidíme sa po víkende.

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár