Konečne! Máme dve série

20.03.2017 / Tomáš Tomeček
Košice sa cez Martin tlačili, no pretlačili sa len raz.  (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Košice sa cez Martin tlačili, no pretlačili sa len raz. / (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Úvodná dvojitá porcia zápasov v play-off pripomínala skôr exhibíciu, ako najdôležitejšiu časť sezóny. Málo vídané nakladačky ukázali na veľký rozdiel v kvalite mužstiev z hora a dola osmičky, ktorá postúpila do playoff. Úvod sérií Košíc proti Martinu aj Žiliny proti Zvolenu ukázal vyrovnanejší hokej a taktickú vyspelosť hosťujúcich mužstiev.

VSŽ KOŠICE – MARTIMEX MARTIN 1:1 (4:0 1:2)

Prvý zápas modrobielych a bielo modrých sa niesol v nudnom duchu vyčkávania na chybu súpera. Košice sa presadili až na začiatku tretiny číslo 2, muž víkendu Bartánus skóroval nie raz, ale rovno trikrát. Prvý hattrick v play-off sme teda videli na košickom ľade. Martinčanom sa absolútne nedarilo držať s Oceliarmi krok a Habalovi dopriali shotout. Nepamätám si kedy toľko zápasov nadstavbovej časti dopadlo na nulu a to sa playoff len rozbieha. Zdá sa, že tohtoročná vyraďovačka sa zapíše do histórie vo viacerých oblastiach.

Martinská strelecká nemohúcnosť trvala až do 87. minúty dvojzápasu. Na ďalší gól Bartánusa z prvej minúty zápasu odpovedal martinský top kanonier Koyš. Mladý Patrik hral výborne v sobotu aj v nedeľu. Zhruba o sedem minút využili hostia presilovku a prvýkrát v histórii (takmer) sa dostali do vedenia. Martin uhral prekvapivú výhru, gólman chytil 39 striel (pomer bol 40:37) a tak sa do Steel arény ešte aspoň raz vráti.

SLOVENA ŽILINA – LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN 1:1 (5:2 2:3)

Vlci sa na playoff určite veľmi tešili, hoci fanúšikom sa nesplnil sen o súboji s Martinčanmi. Zvolen začal v Žiline z ostra, Rytieri skórovali už v úvode stretnutia hneď dvakrát (Krejči s Lušňákom). Žlto-zelenú svorku zobudil gólom až kapitán Hovorka, v druhej tretine vrcholila snaha Sloveny o vyrovnanie. Presilovka, Konečný. Hostia sa potom nechali nachytať na Hruškovi, ktorý otočil a húževnatý Húževka poistil prvý bod v záverečnej tretine.

V odvete v nedeľu si Vlci znova neustrážili začiatok zápasu a nechali Petráša tešiť sa z prvého gólu. Zhruba v polovici tretiny vyrovnal Rogoň, no domáci len štekali a nehrýzli až do poslednej minúty. Šišovský a Klhúfek dopriali Zvolenu dvojgólový náskok, ten Ťavodovi v poslednej minúte len znížil. Vyrovnané, aj vo dvojici štvrtého s piatym máme zarobené na dlhšiu sériu.

Najlepším strelcom prvého dvojkola zápasov je Marek Bartánus, kanadskému bodovaniu velí štvorica Baranov z Bystrice. Kubka, Surový, Kafka aj Rosandič majú po päť bodov.

Baráž

V playout sme v nedeľu videli dva remízové zápasy. Prvoligistami vyšachovali bezgólový riadny hrací čas, extra bod zapísal Skalici Hlucha v šiestej sérií nájazdov. Trenčín hostil Liptákov a v sedemgólovej prestrelke prišiel o dva body. Vojaci využili dve presilovky, jednu opäť Marcel Hossa. Mikulášu zariadil výhru prvý strelec hattricku v baráži, rovnako nestarnúci Marek Uram.