Nočná Hokejová Liga: Salut pre Jágra a tri góly za 34 sekúnd

20.03.2017 / Patrik Tatranský
Jaromír Jágr.  (photo: SITA/AP Photo/DARRYL DYCK)

Jaromír Jágr. / (photo: SITA/AP Photo/DARRYL DYCK)

Najsamlepšia liga hokejistov pokračovala aj v nedeľu. Jarda Jágr bol rozcítený v Pittsburghu, Pánik dal gólik a tak ďalej.

Pittsburgh 4 - 0 Florida, Salut pre Jágra

Na Floride zrejme už začínajú uvažovať nad tým, či je predsa len správne, ak má tím ťahať 44 ročný Čech. Jarda síce dostal dlhé standing ovation, tak sa ale rozcítil, že v zápase zabudol vystreliť čo i len raz na bránku Penguins.

Okrem toho sa ale hral aj hokej. Crosby dosiahol svoj 10. hetrik a predstavte si, že po 772 zápasoch má takmer na bod presne toľko, ako mal Jágr po odohraní tej istej porcie zápasov. A Hornquist krásne využil nahrávku ponad, áno správne čítate, PONAD bránu. To si pozrite.

Chicago 6 - 3 Colorado, Pánik gólik

Trápiace sa Colorado opäť v United Center potrápilo najlepší tím Západu. Po dvoch tretinách vyhrávalo 3:1, AVŠAK v tretej tretine Chicago dalo v rozpätí 34 sekúnd tri góly. Akoby to nestačilo, Lavínam pribalili na cestu aj gól do prázdnej cez celé ihrisko. Ani nie dve sekundy pred koncom.

Winnipeg 5 - 4 Minnesota

Tento zápas sa oplatilo vidieť. Winnipeg strelil z prvých 8 striel štyri góly, aby trošku vyhecoval Minnesotu. Divosi vyrovnali z 0:4 na 4:4, aby napokon prehrali 4:5. Minnesota zažíva najväčšiu krízu sezóny. Doposiaľ suverénny, výborne organizovaný tím akosi zdivel a prehral už päť zápasov v rade. Z posledných desiatich vyhrali ledva dva.

Philadelphia  -  Carolina

Letcom sa podarilo preletieť cez Hurikán až v predĺžení. V zápase šlo obom tímom o veľa, no napokon možno aj o nič, keďže strata na play off je v ich prípade päť-, respektíve šesťbodová.

Montreal 4 - 1 Ottawa

Kanadské derby o prvú priečku atlantickej divízie opäť vyhral Montreal.

Calgary 5 - 2 Los Angeles

Vyzerá to tak, že Slovinci budú aj tento rok na majstrovstvách silní... Anže sa už pomaličky začína baliť.

New Jersey 1 - 4 Columbus

Columbus si cez víkend zaistil miesto v play off. Proti čertíkom využil hneď dve trestné strieľania.