Predtucha týždňa: Rišo Šechný vs Jano Pardavý vo finále tretej ligy

21.03.2017 / Martin Ferianec
Richard Šechný je povestný svojou bojovnosťou do posledného puku aj v pokročilom veku. (photo: SITA/Dušan Hein)

Richard Šechný je povestný svojou bojovnosťou do posledného puku aj v pokročilom veku. / (photo: SITA/Dušan Hein)

Sú chvíle v živote človeka, kedy človeka viac poslúcha nevychovaný bígl ako nástroj človeka. Mám na mysli nástroj pracovný. Trampoty postihli od štvrtka  môj písací nástroj, takzvaný notebook. Telovýchovnému vedúcemu ďakujem za trpezlivosť, čo iné mu zostávalo ako čakať. Všetky resty sľubujem dohnať, začínam pozvánkou na športoviská či k televízorom.

Minulotýždňová predtucha na počudovanie celkom vyšla. Pravda nepúšťali sme sa do krkolomných prognóz. Na vyhlásení ženskej 11-tky roka nás naozaj neocenili, ak nerátam pozvánku na stretnutie v priestoroch SFZ. Ženský Slovan to má v basketbale za sebou. Ani to tak nebolelo prehru s prehľadom skresali pod stovku. Úlohu favorita potvrdili i bratislavskí Monarchs v prvom kole slovenskej ligy amerického futbalu, zápasový report čítajte na TakUrčitee už čoskoro.

Futbalové repre-výbery

Celý týždeň sa bude niesť v znamení Sokolov, Sokolíkov a Sokolíčat. V akcii budeme mať snáď všetky verzie národných výberov. Hneď v pondelok dobojoval kvalifikáciu (už bez šance na postup) výber do 17 rokov. Rovnakú fázu turnaja si zahrá U19 od štvrtka. Na Euro sa pokúsia prekopať zo skupiny proti Srbsku, Cypru a Nemecku. Postupne sa dostávame k zápasom ktoré môžete vidieť na vlastné buľvy. Osobne v Senici v stredu slovenskú dvadsiatku proti rovnako starým Srbom. O rok starší chalani cestujú za rieku Moravu priateľsky naladení pozrieť svojich českých rovesníkov. Ak nenastanú technické problémy v Záhorskej Bystrici, zápas uvidíte na Dajto.

Cestu do Ruska odštartujú najväčší vtáci na Malte, očakávanú výhru prinesie na vaše obrazovky RTVS. Zatipujeme si netradične. Budú prvé tri vety komentátora všetky v Slovenčine? Samozrejme, že nie. Predtým ešte stihne Marek Hamšík získať s prehľadom cenu pre najlepšieho futbalistu minulého roka. Slovenského, samozrejme. 

Štart ženskej futbalovej ligy

Nech vidíte, na futbal som vonkoncom nezanevrel ani pokiaľ ide o "soccer" verziu. Ženský futbal má u nás stabilnú fanúšikovskú základňu. Na rozdiel od mužov, ale pozývame na domácu ligu, nie reprezentáciu. Tá by momentálne mala asi aj problém poskladať jedenásť zdravých dievčat. Kým sa budú doliečovať, ich kolegyne zo slovenských klubov odštartujú jarnú časť najbližšiu sobotu a nedeľu. V televízore by ste (zatiaľ) zápasy hľadali márne, rezervujte si čas na osobnú návštevu.

Presné dvojice a časy slávnostných výkopov si rozpíšeme detailne v obľúbených Kopačkách.

Šechný vs. Pardavý

Súboj hokejových legiend prinieslo finále tretej najvyššej hokejovej súťaže. Na strane Humenného bude stáť ešte stále hrajúci tréner Richard Šechný a na druhej strane tréner Dubnice Ján Pardavý. Finálová séria hraná na dva víťazné zápasy dospela do rozhodujúceho duelu, odohrá sa v sobotu na neutrálnej pôde v Dolnom Kubíne. Prvé dva zápasy priniesli výborný hokej pred slušnou diváckou kulisou (oba zápasy cca 2500 divákov) a víťazstvá domácich. Ako skončí zápas legiend? O pomeroch v tretej lige, nazvanej druhá, neviem ani toľko čo o pomeroch otecka Borisa.

Zachovám sa lokálpatrioticky a doprajem zástupcovi Západu.

Sagan má rád klasiku

Kto by nemal rád klasiku? Peter Sagan túto polohu obľubuje hlavne na jar a je v nej celkom dobrý. Nebyť Kwiatkovského poviem, že najlepší. Harelbeke je ďalšia z jarných klasík, na ktorú kazí Saganovi spomienky spomínaný Poliak. Presne pred rokom ho porazil takmer identicky ako cez víkend v Taliansku. Napraviť chuť si skúsi už pred víkendom, v piatok. Na štarte sa stretne s bratom Jurajom a krajanom Baškom. Okrem nich sa v pelotóne objaví aj päť násobný víťaz Harelbeke Tom Boonen.

No čo, dá to Peťo Sagan všetkým v odvete? Tak určitee, že áno.

Martin Ferianec

Martin Ferianec

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár