Tatarova strelecká rovnica

21.03.2017 / Patrik Tatranský
Tomáš Tatár prijíma gratulácie. (photo: SITA/AP Photo/Paul Sancya)

Tomáš Tatár prijíma gratulácie. / (photo: SITA/AP Photo/Paul Sancya)

Tomáš Tatar dosiahol v noci zaujímavý míľnik. Strelil Buffalu svoj 21. gól v tejto sezóne. Možno vám už došlo akú rovnicu tým zostavil...

POČET STRELENÝCH GÓLOV =  ČÍSLO NA DRESE

Gratulujeme Tomášovi, nebude nám prekážať, ak rovnicu rozbije a na konci sezóny bude vzťah medzi strelenými gólmi a číslom na drese obsahovať znamienko „>“. Ako sú na tom ďalší slovenskí strelci v Najlepšej Hokejovej Lige, ktorí stoja v tomto smere za reč?

POČET STRELENÝCH GÓLOV > ČÍSLO NA DRESE

Taký je zatiaľ len jeden. Richard Pánik príjemne predčil očakávania. Nosí číslo 14, a gólov má už 18. Nech mu to tam padá aj naďalej. Je lídrom tabuľky slovenskej streleckej efektivity podľa čísla dresu. 

POČET STRELENÝCH GÓLOV < ČÍSLO NA DRESE

Paradoxným prípadom je Marián Gáborík. K číslu 12 chýbajú ale len tri góly, no v našej tabuľke číselnej efektivity je tretí. Azda ešte sieť tri krát do konca sezóny napne. Marián Hossa má síce 22 gólov, no v tejto štatistike úplne prepadol. Doplatil na fakt, že nosí na chrbáte číslo 81. 

Zdeno Chára má na obrancu privysoké číslo 33, hoci dal už sedem gólov, Martin Marinčin aj Marko Daňo sú za päťdesiatkov. Také číslo je vysoké aj na útočníka. Obranca Toronta dal jeden gól s číslom 52 na drese, forward Winnipegu s číslom 56 štyri. 

Andrej Sekera je v tejto štatistike na tom dobre, no má prinízke číslo (2), takže nie je zaradený, podobne ako brankári s primálo odhratými zápasmi v brankárskych štatistických ukazovateľoch.

Na opačnom konci rebríčka stojí trojica Tomáš, Peter, Marek. Všetci by mohli na drese aj brankársku 1, aj tak by im nepomohla. V sezóne ešte nedal ani jeden gól.

Pokiaľ tieto vzťahy chceme dať do tabuľky vyjadrenej percentuálne, použijeme nasledovný výpočet: 

( POČET STRELENÝCH GÓLOV / ČÍSLO NA DRESE ) * 100 = X%

Tabuľka potom vyzerá takto: 

PÁNIK 129%
TATAR 100%
GÁBORÍK 75%
HOSSA 27%
CHÁRA 21%
MARINČIN 2%
DAŇO 2%
JURČO 0%
CEHLÁRIK 0%
HRIVÍK 0%
---
SEKERA 350% (nezaradený pre nízke číslo na drese)

Kto zo Slovákov podľa Vás bude mať najvyššie percento na konci sezóny? Udrží si vedenie Rišo Pánik?

Patrik Tatranský

Patrik Tatranský

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár