Vždy keď Budaj chytá, hovorí si o kontrakt na budúcu sezónu

24.03.2017 / Patrik Tatranský
Keď je Budaj v bráne, puk to má ťažké. (photo: SITA/AP Photo/Gene J. Puskar)

Keď je Budaj v bráne, puk to má ťažké. / (photo: SITA/AP Photo/Gene J. Puskar)

V Najlepšej Hokejovej Lige v noci nastúpil tím so slovenským kapitánom proti tímu so slovenským brankárom. Moment, z ktorého by sme sa mali tešiť, bo o rok, či o dva, o takom budeme môcť už azda len snívať.

Boston vs Tampa Bay

V tabuľke Východnej konferencie sa tímy pred zápasom zoradili nasledovne: 8. BOSTON 82 bodov, 10. TAMPA 77 bodov (zápas k dobru). Takže išlo o divoké karty do play off, čomu potešujúco odpovedala aj divokosť zápasu. 

Na strane domácich Medveďov sa do obrany postavil 206 cm merajúci Zdeno s najdlhším náradím v lige. Na strane hostí sa do brány učupil 183 cm vysoký Peter s najsimpsonovskejšími maskami v lige. Peter nastúpil od nepochopiteľnej výmeny z LA len tretíkrát, Zdeno vykorčuľoval tretíkrát od svojho jubilea, minulý týždeň sfúkol štyridsať sviečok.

Prejdime jednou vetou k samotnému zápasu. Boston trikrát viedol, aby Tampa trikrát, prirodzene bleskovo, vyrovnala a následne aj otočila na 3:5.

Zdeno, ako je mu vlastné, slovenskému protihráčovi neostal ale nič dlžný, dal mu aspoň gól. A to rovno v oslabení:

Peter však predviedol 28 zákrokov, z ktorých asi najefektnejší bol tento, v inom oslabení:

Tampa sa teda nebezpečne priblížila k ôsmemu miestu Bostonu a záver sezóny bude pre oba tímy ešte veľmi zaujímavý. Peter sa zase priblížil k tomu, aby ho do brány púšťali častejšie a nie len v situácii, keď je zranená tímová jednotka.

Za to čo predvádza v tejto sezóne si určite zaslúži aj predĺžiť kontrakt v NHL. 

Patrik Tatranský

Patrik Tatranský

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár