Z polovice vymaľované

25.03.2017 / Tomáš Tomeček
Brock Higgs a Bystrica s prehľadom utiekli Novým Zámkom. (photo: SITA/Jakub Julény)

Brock Higgs a Bystrica s prehľadom utiekli Novým Zámkom. / (photo: SITA/Jakub Julény)

Podľa očakávania je v prvej polovici štvrťfinále Tipsport Lintnerligy po piatich zápasoch vymaľované. Siedmy a ôsmy tím po základnej časti neprekvapili nikoho ničím, nevadí. O to zamotanejšie zápletky sú v druhej polovici pavúčika.

ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA – N.U. NOVÉ ZÁMKY  4:1

Bystrica nedala Newcastlu nakoniec žiadnu šancu, najmä od začiatku druhej tretiny posledného zápasu v sérii bolo všetko jasné. Rosandič zavesil ako prvý, neskôr sa pridali aj Lamper, Buc a dvojgólový Michal „Zeus“ Handzuš. Za Zámky len korigoval asi ich najlepší hráč vo štvrťfinále, Paulovič. Bystrica teda postupuje po piatich zápasoch. Či uvidíme v semifinále aj Maioneho a Matoušeka sme sa zatiaľ nedozvedeli.

VSŽ KOŠICE – MARTIMEX MARTIN 1:3

Košice sa po zakopnutí doma poriadne natiahli na martinskom klzisku. Jeden gól za 120 minút je na mužstvo takých parametrov žalostne málo. Vysoké pece, zdá sa, chladnú. Martin má momentálne to, čo Košice nie – srdce, odhodlanie a chuť ísť ďalej, výkon hráčov z Turca sa nedal nazvať inak ako heroický. Od druhej tretiny tretieho zápasu Oceliarov nepustili prakticky k ničomu, ak nerátame strely do hrude brankára. Priebežný stav série nie je len zásluha strelcov gólov do košickej brány v domácom dvojzápase. Svojich protivníkov zatienili aj tréner Paukovček a brankár Corbeil. Prvý postupový pokus čaká Martin dnes, zúfalé Košice povolali do výstroja Nagya. Len či nie neskoro.

SLOVENA ŽILINA – LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN 2:2

Keby niekto pred začiatkom vyraďovačky povedal, že najviac ohryzené nechty budú mať fanúšikovia Vlkov a Rytierov, veril by som mu. Séria ale musí nadchýnať aj zvyšok fanúšikovskej obce. V treťom zápase série Hruška, Handlovský, Hovorka a Stupka otočili z 0:2 pre Zvolen na konci zápasu 4:2 pre Žilinu. Štvrtý zápas potom priniesol asi najzaujímavejšiu úvodnú tretinu v sezóne. Päť gólov, 3:2 pre Zvolen. V druhej tretine Handlovský vyrovnal, v tretej znova dvakrát udreli domáci. Neboli by to ale Vlci, keby zložili prilby. Pri dlhočiznej powerplay znížili na rozdiel jediného gólu, 5:4 ale vydržalo až do sirény. Vyrovnaná séria musí ísť na šesť zápasov. Minimálne.

PLAY OUT

O baráži stačí telegraficky. Neúspech Trenčína v Detve po predĺžení vôbec neuniesol šéf domácich, Hossovci ho asi tak skoro na večeru nepozvú. Mikuláš si ide svoje, ešte neprehral a má 11 bodov z 12 možných. Dukla je druhá len o čosi pred Skaličanmi a Detve ruže kvitnú najmenej. Zatiaľ.