Sláva Martinu a lahôdková Game 7

29.03.2017 / Tomáš Tomeček a Denis Bohumil Schvarcz
Corbeil vs Nagy mal jednoznačného víťaza. (photo: SITA/Milo Fabian)

Corbeil vs Nagy mal jednoznačného víťaza. / (photo: SITA/Milo Fabian)

Príbeh hokejistov z Turca sa definitívne premenil na hokejovú rozprávku. Pred sériou s VSŽ neveril (takmer) nikto, že by hráči šiesteho celku po strastiplnej základnej časti mohli pomýšľať na semifinálovú účasť. Skutok sa ale stal, na Martin čaká Iskra Banská Bystrica. 

Ako štvrťfinálový bonus dnes fanúšikov čaká Game 7 medzi Žilinou a Zvolenom. Mala by to byť lahôdka. 

SLÁVA VÍŤAZOM, HANBA PORAZENÝM

Keby sme mali hodnotiť hráčov Martimexu, ocenili by sme najmä bojovnosť. Zvládli aj nervózny šiesty zápas, pomer vylúčených 12:13 (a pár prehliadnutých zákrokov) hovorí za veľa a dáva nelichotivé vysvedčenie rozhodcom.

Martinčania predviedli aj v personálnom poddimenzovaní obrany zodpovednú hru vo vlastnej tretine, dokonale otupili tradične najsilnejšie ostrie Oceliarov.  Tí sa nedostávali k dorážkam, hoci od Corbeila puky často vypadávali do predbránkového priestoru.  Strely Martimexu sa z toho pohľadu javili menej nebezpečne. Napriek absencii Tabačka, Kozáka a z väčšej časti šiesteho zápasu aj Pulliho aj obrancovia z druhej martinskej vlny čistili bránkovisko od Košičanov príkladne.

Aj preto stačil len jeden gól najusilovnejšieho útočníka, Patria Koyša. Mladý hráč si v playoff robí výborné meno. 

Z mužstva východniarov treba oceniť akurát tak Ladislava Nagya. S možno nedoliečeným zranením bol jediným hráčom Košíc, ktorého hra znesie kritériá pre vyraďovaciu časť. Je skoro až rozum zastavujúcou skutočnosťou, ako veľmi bol výkon VSŽ závislý od jedného hráča. Rozhodcovia ale napriek presvedčeniu porazených favorita nepotopili. Posledný zápas v sérii si za prilbu nedajú, ale za vypadnutie Košičanov nemôžu. 

Game 7 v Žiline

Podľa papierového predpokladu vyvrcholí posledná štvrťfinálová séria dnes v Žiline. Vlci majú výhodu domáceho ľadu, Rytieri ho ale už raz v playoff dobyli. Klasický príbeh dvoch vyrovnaných tímov ktoré sa preťahujú v každom zápase až kým ich Game 7 nerozdelí. 

Zvolen hral zatiaľ poslednú sériu, ktorá potrebovala magickú sedmičku zápasov. V ňom - proti Popradu - hrali doma pod svojim Pustým hradom. Ako to pred pár rokmi dopadlo, vieme. Poprad vyhral na penalty. Tie dnes nehrozia. Keď bude po troch tretinách remíza, hrá sa o postupový gól hoci do rána. 

V siedmom zápase zostanú stáť len skutoční borci. Žilinský prvý útok, Lušňák či Klhúfek v drese Zvolena. Alebo sa k nim priradí iný hrdina? Osemnásta hodina, nech už si tu. 

Playout V SKRATKE

Tabuľkový stav v baráži sa kryštalizuje. Prví Liptáci utiekli na 16 bodov, druhí Vojaci nazbierali 9. Prvoligisti z Detvy a Skalice zaostávajú, majú 6 a 5 bodov. Vojakom konečne zafungovali presilovky, na Liptove zas môžu začať s oslovovaním sponzorov pre najbližšiu Tipsportligovú sezónu. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár