Nitra chce postúpiť, Dukla vypadnúť?

05.04.2017 / Tomáš Tomeček
Nitrančanom to padá najmä v presilovkách. (photo: SITA/Martin Havran             )

Nitrančanom to padá najmä v presilovkách. / (photo: SITA/Martin Havran )

Lintnerliga 16/17 pomaly smeruje do finále. Semifinálové kolo sa krúti na plné obrátky a žiadne veľké prekvapenie sme v ňom na rozdiel od štvrťfinále zatiaľ nevideli.

Zaujímavosťou je, že žiaden tohtoročný semifinalista neúčinkoval v najvyššej súťaži ešte nedávno, v miléniovom ročníku (1999/2000). Na najvyšší stupienok víťazov vtedy vystúpili hráči Slovana, na druhom respektíve treťom mieste skončili Zvolen a Trenčín. Kto by to bol vtedy povedal, že o 16 rokov v play-off uvidíme iba zástupcu zo stredného Slovenska? Ako rýchle sa svet mení...

PLASTIKA NITRA – SLOVENA ŽILINA 2:0 (5:0, 3:2)

Nitra podala v prvom zápase koncentrovaný a plnohodnotný výkon, zahviezdila elitná formácia Blackwater – Slovák – Cope a za nimi Ordzovenský – Milam. Pätica hokejistov v zápase nazbierala až osem bodov (3+5) a na ľade im to klapalo pri rovnovážnom stave aj presilovke. Brankár Hartzell si koleduje o primát top brankára play-off, vychytal ďalší shotout. Mezei je na modrej čiare (nielen) Tomekovým postrachom, finálne prihrávky Corgoňov mali oči ako Colina.

Silným momentom boli presilové hry, domáci využili dve v úvodnej tretine. Možno aj to rozhodlo.

Druhý zápas sa pre Vlkov začal zle. Prvá tretina takmer ako cez kopirák, tri využité presilové hry a už v 17. minúte 3:0 pre Nitru. Mezei opäť trafil v presilovke, no domáci sa zasekli a Vlkov nedorazili. Po 89 minútach od úvodného buly série –  kto iný ako Kapitán Da... teda pardón, Hovorka - dokázal, že aj Hartzell je len človek.  O poriadne zdramatizovanie zápasu sa postaral gólom do šatne mladý vlk Ondruš.

V záverečnej časti hry skúšala Žilina vyrovnať, zvýšila aktivitu aj napádanie. Vlci mali k dispozícií aj jednu presilovú hru, gól ale nedali. Nitra chcela hrať exhibíciu, no nakoniec sa o druhú výhru trochu triasla.

BARÁŽ

HK DETVA – DUKLA TRENČÍN 3:1

Detvanci nestrácajú elán ani v poslednej tretine zápasov, do Vojakov sa pustili absolútne bez rešpektu. Už v druhej minúte skóroval Videlka. Domáci naďalej ohrozovali Voldena, ale skórovať už v prvej tretine nedokázali. V druhej časti udreli hostia, pri ponechanej výhode skóroval Holenda. Domácim vrátilo vedenie v 32. minúte skúsené Škvaridlo. Detva mala puk častejšie na paliciach a nepúšťala Vojakov do nebezpečných situácii. Gólový účet v 45. minúte uzavrel Gachulinec bol úspešným strelcom. Dukla sa zahráva s ohňom. Sú tretí, hrajú dvakrát vonku a v poslednom zápase doma proti Detve budú mať zrejme znova o čo hrať. O holý život.

SOKOL PARTIZAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – HK SKALICA 2:0

Liptáci si sú vedomí svojou extraligovou príslušnosťou aj v ďalšom ročníku ligy. Skaličanom baráž veľmi nevychádza, pravdepodobne skončia poslední. Od úvodu na ľade dominovali domáci Partizáni. Nedokázali však využiť presilovú hru. Prvý gól padol v 12. minúte, postaral sa Cibák. A na dlhý čas to bol aj posledný presný zásah v zápase. Na 2:0 zvýšil Huna, Róbert Huna. Nepomohol mu nik iný ako dvojička Richard. Záverečná tretina priniesla už iba sľubnú skalickú aktivitu, boli to ale prázdne sľuby. Nedali ani gól a prehrali.