Martinské kosačky šli naplno, no zadreli sa

07.04.2017 / Tomáš Tomeček
Aj Mathieu Corbeil toho mal vo štvrtom zápase dosť. (photo: SITA/Milo Fabian)

Aj Mathieu Corbeil toho mal vo štvrtom zápase dosť. / (photo: SITA/Milo Fabian)

Prvé semifinále playoff hokejovej Tipsport Lintnerligy pokročilo dvoma zápasmi v Martine. Martinské kosačky šli najprv krásne naplno, v zápase číslo 4 sa im ale totálne zadrel motor. Bystrica vymaľovala a cez víkend si môže vypísať lístok do finále.

ISKRA SLOVAN BANSKÁ BYSTRICA – MARTIMEX MARTIN 3:1 (1:4, 7:0)

Ďalšia dvojporcia zápasov priniesla veľmi kvalitný hokej, ktorý sa (aspoň podľa internetov) páčil širokej slovenskej hokejovej obci. Ani sa nie je čomu diviť, v dvoch zápasoch sme videli dvanásť gólov a plnokrvné výkony podporené skvelým martinským publikom.

V treťom zápase série medzi Bystricou a Martinom zaujala všetkých vrátane trénera Iskry Országha veľká aktivita hráčov mužstva z Turca. Iskra sa zahrávala s ohňom a Martinčania ju začali sfukovať ešte v prvej tretine. Strelcom gólu bol Jaro Markovič, prelomil gólové mlčanie v nadstavbovej časti v najlepšej chvíli, pri presilovke.

Väčšie chcenie na strane Martimexu pokračovalo aj po tom, čo ľad zotrelo miestne Zamboni a lační diváci doplnili zásoby. Forčeking Baranom evidentne nevyhovoval napriek množstvu zámorských hráčov pre ktorých je tento spôsob hry vlastný, Galamboš hrozil aj v oslabení. Taktika, ktorá slávila úspech s Košicami, zneisťovala aj víťaza základnej časti. Vďaka spolupráci Saliju s Rzavským dal Martin druhý gól a aj keď Kafka znížil, Barani do konca tretiny nevyrovnali.

V záverečnej tretine vygradoval pravdepodobne najlepší výkon domácich v doterajšom priebehu play-off. Srdcia na ľade nechali všetci hráči, niektorí pôsobili, akoby mali aj dve. Obrazne povedané, samozrejme. Brankár Corbeil udržal jeden inkasovaný gól, hráči nervy na uzde, diváci sa bavili choreom aj mexickými vlnami. Sergej Korostin zvýšil vedenie na 3:1 lahôdkovo pod brvno a do prázdnej brány spečatil výhru Róbert Varga.

SEDEMBOLESTNÝ ŠOK

V druhom domácom zápase začali aktívne pre zmenu Barani. Tréner Országh si pravdepodobne neodpustil impulzívny prejav, po prehre sa v  televízore vyjadril viac, než jasne. Srdiečko chýbalo a až v odvete na martinskom ľade šiel z Bystričanov pocit, ako keby trénera poslúchali. Domáci nevedeli, kde im prilby stoja. Kanonádu začali v polovici prvej tretiny, z rovnováhy ich nevyhodila ani dvanásťminútovka bez kapitána Surového po surovom zákroku na jedného z Martinčanov.

Štyri presné zásahy a Bucov prvý hattrick v play-off zlomili v druhej tretine odpor domácich. Hickmott a kapitán Surový vyhnali z bránky Corbeila, v tretej tretine už chytal Dzubina. Z prvých dvoch vážnejších útokov inkasoval dva góly a už sa len dohrávalo.

Napriek krutému stavu domáci fanúšikovia na svojich nezanevreli a pre istotu im aj poďakovali za skvelú sezónu.