Príliš jednoznačné finálové repete

10.04.2017 / Tomáš Tomeček
Maione a Surový porazili oboch súperov v playoff v 5 zápasoch. (photo: SITA/Jakub Julény)

Maione a Surový porazili oboch súperov v playoff v 5 zápasoch. / (photo: SITA/Jakub Julény)

Finálové repete vybavili semifinalisti v deviatich zápasoch. Tak málo stačilo Nitre a Bystrici, aby si zabukovali termíny na voľné pokračovanie vlaňajšieho veľkého ligového finále. Rovnaký počet zápasov potrebovali aj na postup z prvého kola. Ak sa nepočítajú nepokoje na tribúnach, nič dramatické sme v semifinále Lintner Tipsport ligy nevideli.

PLASTIKA NITRA – SLOVENA ŽILINA 4:0 (4:2, 4:3)

Divákom v Žiline sa úvod tretieho zápasu musel páčiť. Už po 51 sekundách dal reprezentant Hovorka gól, o päť minút neskôr sa pobili Bajtek a Brejčák. Potom hlavné úlohy na seba zobrali gólmani. Hartzell aj Mikoláš spolu s konštrukciou brány nepustili puk do siete takmer do konca tretiny. V čase 19:40 videorozhodca odobril strelu Tibora Kutálka pod hornú žŕdku a bolo vyrovnané.

V druhej tretine sme videli podobnú situáciu ako v prvej, akurát opačnú. Z rýchleho gólu sa radovali Nitrančania, konkrétne Henrich Ručkay po nahrávke od Blackwatera. Ďalší úder pre Vlkov načasoval na 26. minútu mladý Korím a desaťminútovku skazy dokonal náčelník Blackwater v polovici zápasu.

Poslednú časť sprevádzali ďalšie pästné výmeny, v hlavných úlohách Hovorka a Paukovček, po nich Kříž s Blackwaterom. Polovicu tretiny prebiehal festival presiloviek, bez gólového prejavu. Nemohúcnosť Vlkov zlomil až Marcel Holovič. Od 56. minúty hrali domáci bez brankára, nepomohlo. Vyvrcholenie prekazil Konečný faulom na Copeho.

Vo štvrtom zápase série otočila Nitra nepriazeň stavu troma gólmi v druhej tretine a v tam v podstate rozhodla. Stupka ešte v presilovke na začiatku poslednej tretiny znížil kontaktným gólom, kontakt a konflikt ale preskočil z ľadu do hľadiska. Burani vybavili polhodinovú prestávku na vyprázdnenie sektora hostí, hráči vypadli z tempa a keďže Nitra ubránila náskok, Žilina z playoff.

Corgoni znova postúpili v najkratšom možnom termíne, asi ani sami asi nečakali, že sa im podarí cez playoff kráčať tak suverénne.

ISKRA SLOVAN BANSKÁ BYSTRICA – MARTIMEX MARTIN 4:1 (7:0, 6:2)

Domáci Barani nastúpili na piaty zápas proti Martinu zodpovedne. Ako z veľkej knihy sa vrátil Ivan Ďatelinka - po dlhom zranení si pripísal gól v 13. minúte, navyše proti mužstvu, za ktoré odohral veľmi slušný počet zápasov. Aby toho nebolo málo, hosťom priložil aj Surový už o 9 sekúnd neskôr.

Dva rýchle góly vsietila Iskra aj v druhej tretine. Dvojica legionárov Maione a Higgs v rozmedzí 32 sekúnd prekonala Corbeila, Maione pridal o necelú minútu ďalší presný zásah. Na ten aspoň symbolicky odpovedal o necelú minútu Róbert Vargam v bráne Martimexu už vtedy chytal Michal Dzubina. Martin po góle tlačil až do tretej tretiny, no len platonicky. Aspoň sa 7 minút pred sirénou pobili Matoušek s Rusinom, inak už len posledný gól semifinále strelil Carlsson.

Barani z Bystrice vyhrali v piatich zápasoch, rovnako ako v prvom kole playoff.