Babské kopačky: Nová reality šou

12.04.2017 / Martin Ferianec
Zo zápasu Bardejova. (photo: AhojBardejov)

Zo zápasu Bardejova. / (photo: AhojBardejov)

Kopačky si dali reprezentačnú prestávku spolu s našime žienkami a vracajú sa vitálne a plné sily. Kiež by to o svojich ženách mohol povedať tréner Zsolt. Pätorka Fischerová, Škorvánková, Fecková, Horešová a Ondrušová sa do nominácie na prípraváky s Islandom a Írskom pre zranenie ani nedostali. Rovnako z dôvodu zranenia postupne zo zápasov odpadávali Vojteková, Haršányová, Zdechanová a Košíková. K tomu všetkému si ešte v 75. minúte zápasu s Islandom zmyslela Maťavková, že má maturitu, utekala sa doučiť ešte jednu otázku a do Írska ani necestovala.

Natíska sa otázka má kto ešte vôbec hrať? Máme riešenie.

Zbrusu nová reality šou „Tvoje nohy hrajú povedome“. Princíp bude jednoduchý. Do poroty zasadne tréner Pakusza so svojim tímom. Na casting sa môžu hlásiť všetky zdravé futbalistky, ktorých úlohou bude čo najvernejšie napodobniť svojim výkonom jednu zo zranených hráčok, prípadne podať lepší výkon ako originál, keď bol zdravý. Najlepším z nich pošle tréner pozvánku na júnový zraz do Popradu.

Som dlžný výsledky. Sú nepodstatné, ale od Islandu baby dostali dva kúsky a do Írska si cestovali pre jeden penaltový. Ony samé nedali nikomu nič, ani gól, možno pusu na líčko v rámci ďakovačky po zápase.

Liga držala predveľkonočný pôst, no najbližší týždeň sa môžeme ženským futbalom aj prežrať. Čaká nás až sedem zápasov a k nim jedna malá veľká novinka. Ženský klubový futbal zažije televíznu premiéru. Zatiaľ skromnú, ale niekde začať treba. Po dohode vedenia bardejovského klubu s regionálnou televíziou TV7 a maličkou podporou portálu ktorý práve čítate, sa prvý priamy prenos odvysiela už najbližší utorok o 14:00. Pôjde o odvetu pohára medzi Bardejovom a Myjavou. Budú nasledovať ďalšie priame prenosy, nechajte sa prekvapiť. A ako sa k priamemu prenosu dostať? Ak ste z východu postačí Vám klasická anténa na terestriálny príjem. Zvyšok Slovenska nájde TV 7 v ponuke digitálnej televízie od Slovanetu, prípadne si pustí živé vysielanie priamo na stránke www.tv7.sk.

Bonus na záver, prvým zápasom bude čo najviac plynulou myjavčinou sprevádzať autor Babských kopačiek.

Ešte predtým si priamo na štadiónoch pozrieme dvanásty diel seriálu Prvá liga žien. Svojich hrdinky ste dva týždne nevideli, preto pred pozvánkou naň, v minulom diely ste videli...

Michalovce – Trenčianske Teplice 2:1

Ak nevyhráte v našej realityshow účasť v repre, cenou potechy je šanca ísť si zahrať za Teplice. Znova nastúpili napresno a bez striedačky. Michalovce konečne prelomili prekliatie jednogólových prehier a bojovnosť pretavili do troch bodov. Spravili nimi rázny krok k záchrane a zároveň sa dotiahli na jeden bod práve k Tepliciam

Slovan – Nitra 4:0

Slovan poslal odkaz na východ, keď vy štyri, my tiež. Nitru zdolali rovnakým rozdielom ako týždeň dozadu ich hlavný konkurent v boji o titul. V koncovke to už nebolo trápenie ako so Šaľou alebo Teplicami. A minimálne prvé dva góly Kovaľovej a Švecovej boli výstavné. V zabehnutom tempe čo zápas, to gól, pokračovala Kulová. Baby jej k narodkám venovali možnosť kopnúť si penaltu. Nitra aj chcela hrať futbal, ale pri obrane Slovana chcenie väčšinou končí už pred šestnástkou.

Myjava – Nové Zámky 5:1

Posilnené Zámky ukázali dve futbalové tváre. Skúsenosť, ktorou doplnili káder, futbal hrať nezabudla. Druhá tvár ukázala, že ak nejde skúsenosť ruka v ruke kondičkou, úspech sa dosiahne ťažšie. Herne Myjava neokúzlila, hoci polčas vyhrala. V prestávke načerpali hosťky sily a kým ich neminuli, stihli aj skórovať. Potom padol menší asteroid zo srdca Bogorovej, ktorá sa konečne presadila gólovo a bolo po zápase. Herne už dominovali len a len domáce.

Šaľa – Banská Bystrica 0:2

Po celkom efektnej betonárke, ktorú predviedla Šaľa na Myjave a u belasých, by som každému kto by mi povedal, že práve Bystrica Banská im dá vonku dva góly, kúpil bielu košieľku. Takú tú so zapínaním na chrbte. Ale nie je betón ako betón. Ten Bystrický je už známy po celom... okolí Urpína. V Šali si kľúče od miešačky zobrala Briššová a šupla do nej dve dávky ofenzívnej prímesi. Ofenzívna obrana znamenala trojbodový úspech.

Bardejov – Žilina 2:0

Zápas druhého s tretím si prišlo pozrieť skoro dvesto divákov, čím posielame pozdrav do Trénerovín zápasu mužov Prešova s chlapcami zo Senice. Partizánky pokrstili nový štadión výhrou. Hneď z kraja - ako sa chleba krája - zarezala Žilinu Mikolajová. Pri nahustenom programe domácich gól dôležitý, sily ubúdali a k svojej hre sa dostávali aj Žilinčanky, no bez gólového efektu. Na záver dala ranu istoty Havranová. Nejak jej to na tom hrote svedčí.

Nitra – Michalovce v stredu o 14:00

Konečene príjemnejšieho súpera privítajú v Nitre, ak nečítate Kopačky v premiére v stredu, zápas už je možno odohraný. Výsledok si dopíšte čiernou fixou na displej.

Žilina – Slovan v sobotu o 13:00 (ihrisko v Dolnom Hričove)

Slovan má čo Žiline vracať. Jediná strata bodov a zatiaľ posledný inkasovaný gól belasých. Odvtedy 810 minút bez gólu v sieti a bez straty kytičky v tabuľke. Posledná si na Slovane zgustla práve Žilina.

Trenčianske Teplice – Šaľa v sobotu o 13:00

Oba celky sa výsledkovo nevedia na jar chytiť. Ideálna príležitosť aby to jeden z nich zlomil. Pri súčasnej fazóne, ale ozaj netuším, ktorý. Možno bude bod dobrý pre oboch.

Nové Zámky – Bardejov v sobotu o 14:30

Lopta síce je guľatá, ale Zámkom by nepomohol ani vianočný zázrak. Navyše máme Veľkú noc a nie Vianoce, tak to skôr vyzerá na poriadnu šibačkovskú nádielku do domácej siete.

Banská Bystrica – Myjava v nedeľu o 12:00

Priamy súboj o štvrtú priečku v tabuľke, kde skúsia domáce vyvrátiť legendu o betonárke. Kopaničiarky za zas posnažia vyvarovať chýb v rozohrávke, ktoré ich výkon zdobili prvé kolá. Ale beztak remízka ako vždy. Približne 0:0

Odvety Slovenského pohára

V odvetách už reálne o veľa nejde. V utorok o 14:00 Bardejov privíta Myjavu. Zázraku nepomôže asi ani oprať dresy s klubovou vlajkou Barcelony, alebo príde ešte šokujúcejší obrat? Pozerajte naživo na TV7. V stredu o 15:00 sa hrá odveta v Šali. Domáce potrebujú na predĺženie streliť dva góly a na postup pred penaltami aspoň tri. To je presne toľko, koľko slovanistky inkasovali v celej sezóne. To mi nevychádza. Ale možno bude po pondelku výsledkom šibať.

Budúci týždeň vaše monitory navštívia Kopačky hneď dvakrát. Chystá sa zápas, ktorý si zaslúži malý špeciál. Vidíme sa, a s tými, ktorí si naladia v utorok priamy prenos i počujeme, na budúci týždeň.