Osemuholník po druhé

13.04.2017 / Vladimír Bilohuščin
Jeden zo súbojov v Hant Aréne zblízka. (photo: Peter Dzurjanin/facebook.com/oktagonvyzva)

Jeden zo súbojov v Hant Aréne zblízka. / (photo: Peter Dzurjanin/facebook.com/oktagonvyzva)

Po vydarenom finálovom turnaji v Prahe sa podujatie OKTAGON presunulo do Bratislavy, ktorá ponúkla celkom škaredú Hant arénu a nabitú štartovku. Tej nekompromisne vládol Gábor Boráros, ktorý prilákal 3 tisíc platiacich divákov, čo je asi corgoňligová návšteva v Michalovciach (rozumej dosť veľa).

Predkrm

Turnaj priniesol naozaj zaujímavé momenty, ktoré ocenili aj Rytmus a... Rišo Sulík. Áno, predseda SaS sedel taktiež v publiku a podporil najkrajší šport na svete. Ale k veci. Už predzápasy priniesli veľa vzruchu, keď sme videli naozaj pekné momenty, medzi ktoré nepochybne patril zápas Michala Nepraša s Vojtom Barboríkom, ktorý ukončil Barborík v druhom kole na škrtenie.

Taktiež sme boli svedkami zrodu terminátora menom Koželuh. Tento chlapec nahradil Lukáša Pajtinu osem svetelných rokov po dvanástej a dokázal ustáť totálny náklad od Jardu Jartima. Čo tohto chlapca udržalo v klietke, nikto nevie, ale pripomenulo to film Fight club, keď si Koželuh po stovkách prežitých úderoch veselo popiskoval v zákulisí.

Submisívni chlapci

Na programe boli aj submisie, z ktorých treba spomenúť dve najvýznamnejšie. Azda najväčším šokom bola prehra Fera Fodora so skúseným Jaroslavom Poborským. Fero najprv prehlásil, že je v najlepšej forme, potom trocha pourážal súpera, aby mu nakoniec vpadol po 7 sekundách do gilotíny a prehral duel. Nuž, stane sa...

Chuť naplnenej hale urobil domáci miláčik Ilja Škondrič, ktorý sa postavil Vítovi Mrákotovi. A že sa bolo na čo pozerať! Mrákota začal lepšie takmer vo všetkých aspektoch, či už v postoji, ale aj v pokusoch o strhy. Na zemi bol ale Škondrič nebezpečnejší, keď pohrozil najprv armbarom a v druhom kole aj pákou na nohu. Nakoniec to bola technika heel hook (chytíš súpera za nohu a proste ju lámeš, bolí kruto, a keď si frajer a neodklepeš, tvoja kariéra ide do kytek), ktorou Škondrič ukončil duel.

Ani obraz, ani zvuk

Najlepšie na koniec, vypínačky! Áno, áno, aj tých tu bolo neúrekom. Prvú do pléna vypustil Tomáš Bolo, ktorý poslal do opatery lekárov Dobiáša. Ten sa po tvrdom ground and pounde ešte hodnú chvíľu zviechal. Čosi potom predviedol aj Martínek, ktorý zdolal Tomašoviča, skutočné highlighty ale priniesla až hlavná karta. Na programe boli tri knokauty a jeden krajší ako druhý.

Všetko to rozbehol český veterán Bohumil Lungrík, ktorý vyzval neporazeného ´Piráta´ Krištofiča. V postoji mal Krištofič mierne navrch, keď skúseného zemiara nenechal hrať jeho hru. Potom však Lungrík siahol po zmene taktiky a parádne nakopol Krištofiča do rozkroku. Ten padol ako podťatý a po peknom, aj keď nelegálnom, KO bolo takmer po zápase. ´Piráta´ sa následne ujal cutman (človek, ktorý sa ťa snaží udržať v zápase, opak bežného lekára, ktorý už oznámil smutné správy tvojej mamke), ktorý dokázal nemožné a vrátil Piráta do hry. Namotivovaný Slovák si potom postrážil výhru na body a na konci si dovolil oslavovať už 10 sekúnd pred koncom. Lungrík na neho iba nepochopiteľne pozeral a zrejme oslavoval svoju porážku. Nabudúce poprosíme jeden kopanec odzadu, nech si ´Pirát´ uvedomí, že zápas ešte neskončil.

Hlavný zápas večera priniesol súboj ako bič. Teda aspoň na papieri to tak vyzeralo. Chorého Homolku totiž nahradil skúsený Roland Čambal, ktorý neprehral posledných 5 duelov. Gábor Boráros je ale ´Zver´ a to sa aj potvrdilo. Obrovský tlak a fyzická sila opäť dominovala a nenechala Čambala vydýchnuť. Naozaj ťažko hodnotiť, čo mal Rolo urobiť inak, lebo čeliť takému stroju ako Boráros, je naozaj umenie. A tak sa stalo, že po sústavnom tlaku prišiel na zemi knokaut hodný šampióna organizácie OKTAGON.

Milan Ďatelinka. Bojovník, ktorý získava cenu pre KO večera. A treba povedať, že s veľkým prehľadom. Všetko sa to udialo v súboji s Tomášom Lejsekom. Prvé kolo ukázalo prevahu Ďatelinku, ktorý bol od súpera o niečo vyšší a dominoval v postoji. Aj keď sa Lejsek na konci kola dostal na chrbát súpera, gong mu neumožnil pripísať si výhru. Druhé kolo už postavilo divákov na nohy, keď Milan súpera zatlačil kombináciou, ktorú ukončil high kickom. Ten dopadol Lejsekovi priamo nad ucho a bolo po zápase. Parádne ukončenie a bonus za výkon večera! Niééé, žartujem, bonusy neboli. Snáď nabudúce... 

Vladimír Bilohuščin

Vladimír Bilohuščin

Napíš komentár