Kauza V. W. III.: Naozaj musí skončiť v reprezentácii?

14.04.2017 / Miro Samec
V.W.III. (photo: SITA/AP Photo/Darko Vojinovic)

V.W.III. / (photo: SITA/AP Photo/Darko Vojinovic)

Som už starší pán, aktívny rekreačný futbalista a hokejista. Som fanúšik športu a vychovávam dosť veľa budúcich tvorcov HDP, pokrvných potomkov. Nefajčím. Nikdy som nebral drogy. Platím dane, a nepoberám žiadne nadmerné vratky DPH. Naopak, platím dane ako Matovič, aj keď nie tak veľa, ale poctivo a pravidelne. Toľko k pozitívam.

Pamätám si veľa

Pamätám si zo športu veľa, a je to neuveriteľné ale často krát aj viac ako internet. Napríklad ako dal Ivan Černý v jednom zápase mladému Dominikovi Haškovi od modrej tri banány pod veko – 5:5. Alebo ako dal Slovan doma Jihlave 6:0 v prvej tretine, a aj keď to skončilo 6:3, bol to pamätný zápas. Alebo ako dal Laco Jurkemik Banskej Bystrici dva góly z priamych kopov z 35 metrov, zápas skončil 2:0.  Alebo ako dal Peter Dubovský svoj prvý ligový gól za Slovan v Trnave, a to sme si nepamätali ani my na TakUrčitee. Tiež si pamätám prvý Žigov ligový gól za Nitru, prehrali síce 6:1 na Sparte, ale zrodila sa tam slávna dvojica Žigmund Pálffy – Jozef Stümpel.

A v neposlednom rade si pamätám futbalový Inter zo sezóny 1989/90, keď ho trénoval Jozef Adamec a tam som videl na vlastné oči najkrajší futbal v podaní slovenského celku za môj krátky život. Včítane Slovanu s Dubovským, Rezešovho FC KEšice, tohtoročnej Žiliny, Žiliny s Ceesayom, alebo minuloročného Trenčína - všetka česť Guľovi a Ševelovi. Vtedy v Interi  hrával Laco „Hadica“ Molnár, lámač nôh Berco Juraško, mladý Martin Obšitník, ale hlavne skvostné trio Vladimír Weiss - Stanislav Moravec - Ľubo Luhový. To bol Vlado Weiss druhý, syn futbalového olympionika – medailistu z Tokia 1954, otec Vladka Weissa (V. W. III.).

To boli časy keď na Pasienky prišlo 5.000 divákov, aj keď Inter mal málokto v Bratislave rád, a neboli už dávno 70-roky keď Bratislava a Trnava vládli československému futbalu. Prišli sa pozrieť na krásny totálny futbal v podaní Adamcovho Interu, na to ako dostane Trnava 7:0, Slavia 4:0, Sparta 3:0. A to ešte boli hostia radi, že to nedopadlo horšie ... lebo mohlo. Inter skončil len tretí, jeho skvelá fazóna totiž začala až v druhej polovici sezóny, ale futbal hral krásny. Na MS 90 sa dostal len Vlado Weiss II., ďalší rok už boli rozpredaní kade tade do Francúzska.

Vlado Weiss pozitív

Inak povedané, som dozaista neobjektívny, čo nie je pre portál TakUrcitee.sk indispozícia, práve naopak. Mám k menu Vlado Weiss preddefinované pozitívne emócie, podporené neskoršími udalosťami typu FC Artemdia v Lige majstrov a Slovenská republika na MS 2010. Keď si spomeniem na zápas z roku 2009 Slovensko – Česko 2:2 v Bratislave na Tehelnom poli, hneď vidím pred sebou movie ako mladý Vlado Weiss III. točil doslova na 5-centovke české hviezdy Jankulowskeho s Hubschmannom, oboch skvelých futbalistov.

Spomínam si aj na zápas Severné Írsko – Slovensko 0:2 z toho istého roku, a nemôžem pochopiť ako môže taký Jonny Evans ešte aj dnes hrať Premier League

Tiež mi napadá ako si urobil V. W. III. kuželky z Marquinosa v Lige majstrov. 

Naozaj musí Veiss mladší skončiť v reprezentácii?

Potom príde človeku ľúto keď si prečíta, že Weiss musí v reprezentácii skončiť, lebo si to myslí Samo Marec. Nie preto, že má kondičku na prvých 20 minút z prvého polčasu plus 10 minút z druhého. Nie preto, že si vybral jednoduchšiu cestu k uspokojeniu potrieb, alebo že trestuhodne mrhá talentom od Boha, ale preto lebo Samo Marec si myslí, že ho videl šoférovať auto na 15-minútovom videu zverejnenom na bulvári.

Nech sa snažím akokoľvek, ja to tam teda nevidím. Nevidím kto má nohy na pedáloch, a nevidím ani poriadne kto má ruky na volante. Ak to vidí Samo Marec, tak je neuznaný génius, má paranormálne schopnosti a treba ho využiť inak ako na písanie blogov.  Nevidím VW šoférovať. Tudiž pravdu, aj keď svojskú, má Vlado a nie Samo Marec a slovenská kaviareň.

Avšak vidím, že V. W. III. sedí spolu s kamošom Davidom na mieste šoféra, auto sa hýbe a teda by mu mali na 3 roky zobrať vodičák a mal by ideálne zametať aspoň 100 hodín ulice, nech sa spamätá. Toto by mu mali oplieskať o hlavu mienkotvorné médiá, a nie to, čo je aj dnes evidentne sporné. A mali by pravdu, mal by sa spamätať. Verím tomu, že už na tom pracuje.

Prípad Messi, Neymar, Sanchez, Rooney,... 

Tak akoby sa mali spamätať Messi, Neymarom a Sanchezom, že neplatia dane a okrádajú tým aj svojich fanúšikov. Ale isto takmer nikto v Argentíne, Brazílii, Chile alebo Barcelone si nemyslí, že by mali kvôli tomu skončiť v repre, alebo v klube. Tak isto ako Gareth Southgate nevyhodil z reprezentácie Wayna Rooneyho, keď sa naposledy ožral ako čík medzi dvoma reprezentačnými zápasmi. Ale vyhodil ho preto, lebo práve teraz na to športovo nemá....

Treba otvorene priznať, že celé spektrum štadardných, mienkotvorných médií, ale aj kaviarňou uznávaných osobností, pristupuje zatiaľ ku kauze neobjektívne, zaujato a nezodpovedne. Jedna vec je odsúdiť správanie V. W. III. vo veci nezodpovedného ohrozenia verejnosti preťažením auta, a odovzdaním jeho riadenia osobe na svojich kolenách, čo je už dnes zrejmé a odsúdeniahodné. Druhá vec je posielať ho defacto do basy za niečo, čo zrejmé nie je, a je dosť ťažko dokázateľné aj týmto videom.

Ak V. W. III. skutočne nešoféroval, potom sa v budúcnosti nečudujme, keď jeho rozhovor pre vybrané média bude vyzerať takto.

Mienkotvorné médium (MM): Vladko, ako ste videli dnešný zápas. Zaslúžené víťazstvo vo Wembley ?

Vlado Weiss (VW): Tak určite, bolo zaslúžené.

MM: Vladko, ako ste videli situáciu pred naším víťazným gólom, keď ste posadili na zadok Kyla Walkera a odcentrovali presne na hlavu Mareka Hamšíka.

VW: Tak určitee, posadil som ho a odcentroval na gól.

MM: Vladko, tú fintu Elastico, ktorou ste Walkerovi posunuli loptu medzi nohy, a následný center Rabonnou, ktorý zmiatol dobiehajúceho Chrisa Smallinga, ste  iste trénovali dlho. Trúfate si takúto akciu zopakovať aj na MS v Rusku?

VW: Tak určitee, trúfam.

MM: Vladko, bolo skutočne dnešným taktickým plánom eliminovať provokáciami najväčšiu hviezdu anglického tímu Delle Alliho, tak aby sa vykartičkoval už v prvom polčase. Aspoň tak sa nám to zdalo z tribúny... 

VW: Tak určitee, plán sme mali. Dobrý.

MM: Vladko, vaše striedanie v 35. minúte bolo spôsobené zdravotnými problémami alebo bolo príčinou skôr vysoké tempo zápasu a taktické defenzívne variácie pri priaznivom vývoji?

VW: Tak určitee, bolo to tak.

MM: Vladko, ako vidíte ďalší vývoj v skupine? Dovediete našu futbalovú loď až do prístavu v Rusku?

VW: Nie, ja už žiaden dopravný prostriedok viesť nemôžem.

MM: Eeee, Vladko. Ďakujem za rozhovor a prajem veľa kilometrov bez... eee... pardon gólových akcií ako dnes.

Miro Samec

Miro Samec

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár