Najkrajšie príbehy Slovnaft Cupu. Z Lipian cez Nový Život do Skalice

28.04.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
V Skalici sa tešili z postupu hráči aj fanúšikovia.  (photo: SITA/Martin Mednansky)

V Skalici sa tešili z postupu hráči aj fanúšikovia. / (photo: SITA/Martin Mednansky)

Nechceme to utajovať, Slovenský FA Cup, známy aj ako Slovnaft Cup je v našej virtuálnej redakcii najobľúbenejšou domácou futbalovou súťažou. Ľudia, príbehy a nefalšované futbalové emócie sa jeho prostredníctvom dostanú aj do tých najnenápadnejších kútov Slovenska. 

Podcast s Martinom Petrom

Písali sme na TakUrčitee od júla o ročníku, ktorý sa v pondelok v Poprade skončí finálovým zápasom medzi Slovanom Bratislava a Skalicou, pravidelne. V podcaste, ktorý sme spolu s Martinm Petrom nahrali pri príležitosti jeho vyvrcholenia spomíname na niekoľko krásnych príbehov, ktoré priniesol.

Nedostali sa doň ani zďaleka všetky. Napríklad spanilá jazda penaltovými rozstrelmi Liptovského Hrádku až do štvrťfinále, či najlepší strelci Richard Boroš zo Spišskej Novej vsi a Kristjan Kushta z Michaloviec (po 7 gólov). Aj návrat Stana "Dobrezrobil" Šestáka na slovenské pažite, ktorý sprevádzali krásne zápasy v Dunajskej Strede a v semifinále proti Skalici sme spomenuli len okrajovo. Zaslúžil by si možno aj vlastnú reláciu. 

Aj tak ale veríme, že vás bude polhodinka pred finálovým zápasom baviť tak, ako bavila nás. 

 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár