EPL: Keby Toffees zvalili Chelsea,...

30.04.2017 / Stewo Biroš
Gary Cahill. (photo: SITA/AP Photo/Alastair Grant)

Gary Cahill. / (photo: SITA/AP Photo/Alastair Grant)

Messi je lepší ako Gonaldo, lebo postaví z gauča aj tých, čo už videli vo futbale úplne všetko. Man Urinated kope agonicky, a nie iba zato, že Faul-eny. A Zdeno by mal na poslednú chvíľu pozvať do vykradnutého sokolieho béčka aspoň troch bosohlavých borcov z macedónskeho parlamentu. Na oslabovky. Vitajte na nedeľných ostrovoch Vilka Dobyvateľa, amigos.

EVERTON – CHELSEA

Odrež Hazarda - zabiješ Chelsea, len keby to bolo také ľahké aj realizovať, ako napísať. Borci s nízkym ťažiskom akoby v poslednej dobe ešte jasnejšie naznačovali, kde tkvie najružovejšia budúcnosť v hre hier, zabudnite na kraučovcov.

Líder spod Stamfordského mosta ladí elasticky, rýchlo, efektívne a dobre, do Liverpoolu prišiel v zdravotnej plnke a i napriek superforme okrídlencov pána Pochettina dnes už ťažko veriť, žeby si svoju epickú šancu na titul anglického futbalového kráľa nechal len tak vyfúknuť. 

Conte vie minimálne dve veci. Že v modrom Liverpoole vlečú Cukríky šnúru ôsmich víťazstiev v rade, čo je za posledných 27 rokov miestna štatistická topka, a že všetky oriešky na lúskanie do zvyšku sezóny už budú minimálne na papieri iba z kategórie ľahších. Neprehrať je presne dnes viac ako vyhrať. 

V Goodison Parku nepoznajú brata, kurzy v zápase pravdy kde vraj modrejší ustúpi píšu pri 4 versus 2. Keby Toffees zvalili Chelsea, na ostrovoch sa pred letom môže ešte sakramentsky otepliť. 

TOTTENHAM – ARSENAL

Časy keď sme fandili na White Hart Lane milovanému Fulhamu si už nezopakujeme, Arsenal kope na miestnej epickej hrude severného Londýna 50. a zároveň posledné derby Premier League. Po zbúranom Upton Parku ďalšia slza, na staré kolená začínam chápať skrytú averziu k dejinám. 

Tottenham a už Chelsea sú pár kôl pred koncom sezóny v parádnom brejku pred zvyškom pelotónu a je viac než jasné, že titul ostane niekde medzi Big Benom, Downing Street 10 a Buckinghamským hradom. Kohúty sťahujú v novej sezóne pakšamety na Wembley, dovtedy chcú ale v životnej šanci potvrdiť Pochettinove slová: „Nechcem poraziť Arsenal. Chcem poraziť devätnásť tímov v lige“. Strata Spurs na vedúce Blues činí päť kôl pred koncom štyri body, Gunners sú nedostižných 14 bodov za dnešným sokom. 

Najoddanejších kamošov zo severu hlavného mesta sveta delí sedem kiláskov a v exhibičnom derby si idú bratsky rozbiť obličaj pri 1.9 versus 4.4. Danny Rose mimo, Mousa Dembele neistý. Laurent Koscielny na 60%, Alex Oxlade-Chamberlain čaká na svoju šancu.

Dámy a páni, čím neskôr sa narodíte, tým hrubšia bude učebnica dejepisu ktorú sa budete učiť. A posledná aprílová nedeľa 2017 vraj raz bude v nej. 

Dopremierligotania, priatelia.  

 

Stewo Biroš

Stewo Biroš

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár