Nultý Power ranking MS 2017: Panarin, parížsky šalát a nemecká ofenzíva

05.05.2017 / Martin Petro
Obháji Kanada výhru v Power rankingu?  (photo: SITA/AP Photo/Ivan Sekretarev)

Obháji Kanada výhru v Power rankingu? / (photo: SITA/AP Photo/Ivan Sekretarev)

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji s poradovým číslom 81 nám už klopú na dvere ako Ľudový kolektív vymáhačov dlhov zo Serede, ktorí si prišli po nevyplatené honoráre. Niet na čo čakať, otvorme im.

Bežný prací prášok slovenský fanúšik sa zvykne na šampionát tešiť, víta ho s rozkročenou náručou a s vylešteným diaľkovým ovládačom, v ktorom iskria dobité baterky. Tento rok je to však eufória iná, sú to obavy a skepsa. Prečo? To už vysvetlí nultý POWER RANKING.

16. Taliansko

Na Makaróncov sa bude tento rok ideálne hodiť výrok „La Grande manifesto, oprimma tutto, vydrima festo“. Minimálne si to želáme my doma, aby boli tým fackovacím panákom práve Taliani. Ak ním totiž nebudú, môže tá tradičná rola zneužívaného trpaslíka padnúť práve na nás. A to nechceme.

Kľúčový hráč: bratia Kostnerovci, ku ktorým sa tento rok nepridal najstarší Kevin

Klišé, ktoré isto zaznie: „Talianske hokejové katenačo“

15. Francúzsko

Čo by to bol za šampionát, keby z neho nevypadlo aspoň jedno domáce družstvo. Francúzi sa budú celý turnaj natoľko obávať ďalšieho zbabelého útoku na slobodu západného sveta, že úplne zabudnú na hokej a turnaj im presviští pomedzi prsty.

Pikoška: IIHF WC 2017 sú historicky prvá nemecko-francúzsku povojnová kooperácia

Klišé, ktoré isto zaznie: „Tak čo? Zahráme si na konci zápasu Marseillaisu?“

14. Lotyšsko

Pri Lotyškoch platí, že koľko hráčov s priezviskom nekončiacim na písmeno S prinesú, v toľkých zápasoch zabodujú. Tento rok to vyzerá na dva. Výhra po predĺžení s Talianmi a prehra na nájazdy s Dánmi ich odsúdi na 14-tu priečku.

Kľúčový hráč: Kokos totos Netrafils?

Klišé, ktoré isto zaznie: „Na ľade už kompletná formácia z Dinama Riga“ 

13. Bielorusko

Bielorusi doplatia na to, že si na turnaj priniesli až 6 asistentov trénera, čo je presne o 5 viac ako majú napríklad Francúzi. V tomto smere sa im nemôže nikto rovnať, no jednak ich všetkých nenapchajú na hráčsku lavicu, takže štvrtý útok bude musieť počas zápasu stáť a druhak bude zmätok v názoroch.

Kľúčový hráč: Oskarový Kevin La LaLand (ďalší skvelý výkon od Goslinga aj Emmy Stone)

Klišé, ktoré isto zaznie: „Tak toto Kostitsynovci zbytočne prekombinovali“

12. Dánsko

Piráti z Aalborgu budú hrýzť dovtedy, kým hrýzť prestanú. S týmito falošnými Škandinávcami si zahráme jeden zo zápasov o všetko a skončí to patovou výhrou v nadstavenom čase.  Dáni nemôžu zostúpiť, takže turnaj odfláknu.

Kľúčový hráč: This is madness. No, this is Morten Madsen!

Klišé, ktoré isto zaznie: „Dnes už neexistujú slabí súperi.“ (Akurát neviem, či to počas vzájomného zápasu povedia dánski alebo slovenskí komentátori)

11. Slovensko

Takto s odstupom času mrzí iba jedna jediná vec. Že sa neušetrilo na Švehlovom paušále – pokojne mohol mať XS mini bez dát a bez roamingu, zostava by bola taká istá. Má to všetko jednu svetlú stránku: tento rok môže sklamať a nepresvedčiť množstvo neopozeraných mien.

Kľúčový hráč: Laco Ján, bránky pán

Klišé, ktoré isto zaznie: „Za tohto stavu už naozaj nemáme čo stratiť“

10. Slovinsko

Prvýkrát v histórií budeme hrdí na to, keď si nás na tomto turnaji popletú so Slovinskom.

Kľúčový hráč: fyzioterapeutka Nataša

Klišé, ktoré isto zaznie: „Žiga a Rok, veď tí sú z polovice naši.“     

9. Nórsko

Ropným magnátom spoza polárnej kružnice ujde postup iba tesne. Potom sa pozrú na tabuľku lepšie a zistia, že im chýbalo 5 bodov a až také tesné to nebolo. Bude z toho ďalší turnaj, na ktorý nebude dôvod spomínať.

Kľúčový hráč: Viggo Mortensen

Klišé, ktoré isto zaznie: „Thoresenova rýchlosť robí Kundrátkovi problémy“

8. Švajčiarsko

Jednotka rýchlej zdravotníckej pomoci bude mať zapnuté majáky, no iba v základnej skupine. Potom príde vyraďovačka a tam si Švajčiari spomenú na to, že Damien Brunner nie je žiadny hokejový Roger Federer a že Ivo Ruthemann s hokejom skončil pred troma rokmi.

Kľúčový hráč: ktokoľvek, kto bude mať kľúče od šatne

Klišé, ktoré isto zaznie: „Vyhlásená švajčiarska brankárska škola.“

7. Fínsko

Miksi kana ylittää tien? Koska hän halusi kuolla.

V žiadnom prípade si tento obscénny vtip neprekladajte, budete zhrození.

Kľúčový hráč: hlavný tréner Lauri Malhömakki

Klišé, ktoré isto zaznie: „Fíni sú výborní korčuliari“

6. Rusko

Rusi v podstate čakajú už iba na to, ktorí hráči z NHL im prídu rozjebabrať kabínu tento rok. Ako náplasť na spackané zámorské playoff sa síce bude ordinovať joňťákom zapíjaný panarin, no vedľajšie účinky spôsobia kombinačnú nevoľnosť. Rusi vypadnú skôr, než stihnete vykríknuť cyka blyad'.

Kľúčový hráč: ktokoľvek, koho z NHL neprinesú.

Klišé, ktoré isto zaznie: „Rusi už roztáčajú svoj presilovkový kolotoč“

5. Kanada

Kanaďanov Paríž očarí natoľko, že sa miestnym parížskym šalátom napchajú tesne pred štvrťfinále s USA a vytráviť sa im podarí až po klaksóne. Premrhanie šance na zlatý hetrik ich nezamrzí, veď budú konečne niekde, kde budú ľudia rozumieť ich skutočnému jazyku, takže pôjdu do nevestinca.

Kľúčový hráč: Mark Scheißele

Klišé, ktoré isto zaznie: „Javorové listy nahadzujú puk na mantinel a idú sa zrážať“

4. Česko

Na uniknutej nahrávke hlas podobný českému ministrovi financií, Andrejovi B., radil trénerovi Nároďáku, kedy publikovať informácie o tom, že ostatné mužstvá hrajú na turnaji s priveľmi zahnutými hokejkami. Táto stratégia dostane český výber až do boja o bronz, v ktorom sa ich koncept rozpadne rovnako ako celá ich vláda.

Klíčový hráč: Sorriako

Klišé, ktoré isto zaznie: „Aleš Klika vniká do pásma, v tandeme korčuľuje Zbyněk Štestí, ktorý prenecháva na Radima Náhodu, ešte je tam Luděk Příhodný, Vodraz, góóól...“

3. Nemecko

Keďže Nemci naposledy na domácom turnaji skončili štvrtí a sú povestní pre svoju systematickú, disciplinovanú a nepreháňanú progresívu, tento rok skončia tretí, aby bola jednak zachovaná korporátna spokojnosť a druhak priestor na ďalší fiškálny rast.

Kľúčový hráč: Dennis Geišenberg

Klišé, ktoré isto zaznie: „Takúto nemeckú ofenzívu sme na území Francúzska videli naposledy... aaale... radšej nič.“ 

2. Švédsko

Tri korunky pre Popolušku sem priniesli takú nadupanú zostavu, že sú schopní vymlátiť aj daňové nedoplatky z Evitaprešu. Platí, že čo meno, to Kronor. Pätnásť hráčov z NHL je o rovných pätnásť viac, ako si do Kolína prinesie Slovensko. Rozdiel v ambíciách bude preto markantný.

Kľúčový hráč: generálny manažér

Klišé, ktoré isto zaznie: „Od výhry v Götheborgu ubehlo už 15 rokov, no my sme nezabudli.“

1. USA

Počul som, že pokiaľ výber USA neprinesie z tejto výpravy zlatú nugetu, prezident Donald prehodí všetku hokejovú výstroj aj s reprezentantmi cez múr do Mexika. Mladí univerzitní hokejisti zo Štátov, medzi ktorými budú tento rok chýbať mladí univerzitní hokejisti zo Štátov, majú o motiváciu postarané. Po 57 rokoch znovu MS vyhrajú.

Kľúčový hráč: Jack Pajchel

Klišé, ktoré isto zaznie: „Američania tento turnaj doma ani nesledujú. Mnohí rodičia reprezentantov ani netušia, kam im zmizli deti.“  

Martin Petro

Martin Petro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár