Napriek výhre La Tragédia

06.05.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
Sklamaný Hudáček. (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Sklamaný Hudáček. / (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Papierové predpoklady sa v prvom zápase Slovenska na MS 2017 potvrdili. Žiaľ nie tie o hladkom víťazstve nad nováčikom v A kategórii, Talianskom.

Škoda, no

Slovensko ako-tak držalo zápas pod kontrolou len v prvej tretine, napriek tomu v nej dokázali streliť len jeden gól. Miklík trafil prázdnu bránku dorážkou Jánošíkovej strely, no potom sa začala na hokejky Slovákov dostávať dobre známa nervozita. Ďalšie puky za talianskym brankárom Bernardom nepribúdali, naopak jedna nevyužitá presilovka striedala druhú. Keď bolo len 1:0 aj hlboko v druhej tretine, korčule, ruky, hokejky a sebavedomie Slovákov sa už viditeľne triasli.

Taliani zápas po vyrovnaní v druhej otočili tečom Friga na začiatku poslednej tretiny a potom sa viac, ako pätnásť minút čistého času nebolo možné dorezať krvi v žilách žiadneho slovenského fanúšika. Hokejisti korčuľovali v kŕči, neprichádzali ani šance, nieto ešte góly. Priznajte sa, koľkí ste počas tretej tretiny slovenský tím odpísali, čo rovno prekliali?

Nakoniec musíme byť radi, že sme proti outsiderovi neprehrali v riadnom hracom čase. Libor Hudáček dorazil strelu Michela Miklíka len minútu pred koncom šesťdesiatej. Peter Čerešňák v predĺžení strelou od modrej čiary získal pre Slovensko druhý bod.

Hokejové makaróny boli v Kolíne poriadne tvrdé. Slováci ich v prvom zápase nerozvarili a namiesto troch bodov a dobrého pocitu vytrápili seba aj priaznivcov v hokejovej republike.  Vďaka Bohu aspoň za bojovnosť a dva viac, než vydreté body.

Výkon mužstva v prvom zápase sa ale nedá nazvať inak, ako La Tragédia. Hra Slovenska smerom dopredu je žalostná. V zápase proti slabučkému súperovi, ktorý už ani neberie do tímu naturalizovaných Kanaďanov (zostali len dvaja) a stavia reprezntáciu na odchovancoch Talianskeho hokeja, nedokázali ani tlačiť, ani skórovať. Proti Lotyšsku, ktoré hravo porazilo Dánov, to bude v nedeľu ešte väčšia fuška. Škoda, no.

TakUrčitee Player of the game

Peter Čerešňák, 24-ročný obranca rozhodol o extra bode v predĺžení a nikto iný si honor nezaslúži. "Chcel som si len ukľudniť puk, lebo sa mi postavil," povedal po zápase do mikrofónu v mixzóne.

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.