15 rokov od zlata: Ukrajina, ktrorá hrýzla

08.05.2017 / Nikola Baďová
Richard Lintner (vľavo) bol aj kapitánom Slovenska na MS.  (photo: SITA/Ľudovít Vaniher)

Richard Lintner (vľavo) bol aj kapitánom Slovenska na MS. / (photo: SITA/Ľudovít Vaniher)

Na svoj druhý zápas slovenský reprezentanti nastúpili 29.4 o 19:00 proti Ukrajine. Po ťažkom boji, kedy sa skóre menilo ako na presýpacích hodinách, si hokejisti s dvojkrížom na hrudi pripísali do tabuľky aj druhé víťazstvo.

SLOVENSKO - UKRAJINA 5:4

Úvodný gól padol prekvapujúco do slovenskej siete. Miláčik Rastislav Staňa po shoutoute s Poľskom prvýkrát na MS inkasoval po 64. minútach. Ukrajinci sústredili svoju pozornosť najmä na náš elitný útok Bondra - Šatan - Bartečko, tak sa museli presadiť iné formácie. Hneď po 76 sekundách vyrovnali Hlinkovci.

Najprv Tomík využil zaváhanie súperovho brankára, do vedenia nás poslal Miro Hlinka po strele od modrej čiary. Na začiatku druhej tretiny ale vyťažili z nepresností na našich hokejkách Ukrajinci a dvoma gólmi sa ujali vedenia 3:2.

Slovenskí obrancovia akoby chceli napraviť chyby a po strelách Čierneho a Lintnera sme opäť vyhrávali. Tretia tretina opäť priniesla vyrovnávajúci gól húževnatého súpera. O definitívne naklonenie tých často spomínaných misiek váh na našu stranu sa postaral víťazným gólom náš najproduktívnejší obranca Richard Lintner.

V závere slovenskí hokejisti odolali tlaku súpera a vydreli víťazstvo 5:4.

Pár teplých slov po zápase

Miroslav Hlinka, najlepší hráč zápasu: „Poriadne sme sa natrápili, vďakabohu za víťazstvo.“

Miroslav Šatan, kapitán: „Mám pocit, že Ukrajinci hrali príliš jednoducho a vychádzalo im to. Z našej strany to bol výkon s výraznými okienkami v obrane.“

Ján Filc, tréner: „Je dôležité, že máme dva body, ktoré s nami pôjdu do osemfinálovej skupiny. Výkon však zďaleka nebol optimálny, viackrát sme zlyhali v defenzíve. “

Slovensko sa mohlo tešiť na prísun nových posíl z NHL z Phoenixu. Na cestu do Švédska sa vydali Michal Handzuš, Suchý a Laco Nagy.