To ste mali vedieť! Tutovky generála Pozápasového

10.05.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
Ani vy ste výhru Nemcov nad Američanmi nečakali? (photo: SITA/AP Photo/Martin Meissner)

Ani vy ste výhru Nemcov nad Američanmi nečakali? / (photo: SITA/AP Photo/Martin Meissner)

Na môj povel pózor! Jednotka nastúpiť, zoradiť a salutovať. Týchto päť výsledkov ste mali vedieť presne tak, ako ich dnes vie on. Stiahnuť bruchá a zadky, zraziť špičky a počúvať.

Najjasnejšia remíza: Slovensko – Taliansko

Prvý zápas Slovenska na turnaji sa skončil šokom. No pre koho ako. Nevedeli ste, že Taliani budú čerství? Netušili, že za nás nebude mať kto streliť gól? Sledujete hokej prvýkrát v živote že vás prekvapí, keď po troch nevyužitých presilovkách stačí jeden gól v slovenskej bráne, aby sa všetko rozsypalo a do konca zápasu ovládol hráčov kŕč?

Kurz 6,5 je vysoký ešte aj na remízu, pripravili ste sa o pekné peniaze.

Najjasnejšía remíza, ktorú by ste mali vidieť teraz, je Švajčiarsko – Bielorusko. Súboj červených s červenými sa inak skončiť nemôže.

Klišé, ktoré znova platilo: Nemecko – USA

Americkým pozbierancom každý máj trvá niekoľko zápasov, kým sa naučia mená spoluhráčov v útoku a cestu z hotela na štadión. Nemci naopak ako hostitelia vypredali obrovskú halu fanúšikmi a emóciami pumpujúcimi do žíl eufóriu. Výhra za takmer päťnásobok vkladu? Ďakujem, užil som ju takmer celú v nedeľu. Bol to krásny deň. 

Slávny podporučík Klišé desiatky rokov hovorieval, daj si pozor na oddýchnutého Nemca. Pred zápasom proti našim sa Germáni budú môcť za dva dni vyspať z debaklov, Slováci naopak nastúpia 22 hodín po predĺženom zápase s Dánmi. V zápase o platonickú nádej na postup zo skupiny doženie odpočinutých domácich za výhrou plný štadión.  

Klasické podľahnutie prvému dojmu: USA – SWE

Stavím sa, že ste výhru mladých Amíkov proti Švédom nečakali. Ani netipovali. Vaša chyba. Ja som kurz tri a pol v sólo stávke v nedeľu večer ani nepoisťoval po dvoch tretiných. Mladí Američania sa zlepšili už proti Dánom, akurát ste to nevideli, lebo sa cez víkend hrá príliš veľa zápasov. Nemohli ste vedieť, že sú už zohratí.

Nevideli ste ani, akí snaživí sú Dáni. V piatok proti Nemcom neprehrajú, no neodporúčam X2. Dajte oba tipy osve, neobanujete. 

Miesto, na ktorom sa Slepá viera otočila: SUI – SLO, Live

Slepá Viera je dobrá kamarátka, o ktorej nikomu nehovoríte. Väčšinou by vás vysmiali, no vy viete, že mať takú sa oplatí. Najmä finančne. Slepú Vieru som vytočil po prvej tretine, Švajčiari vyhrávali už  4:0, vtedy bolo treba skúsiť v Live stávke remízu. Nechcete vedieť, aký bol na ňu kurz. Alebo ten dve minúty pred koncom druhej, tesne pred prvým gólom našich nechcených menovcov. Ešte o kúsok vyšší, ako na Slovákov po dvoch dánskych tretinách. 

Čo mi šepká Slepá Viera dnes? Fínsko má na postup do finále má krásny kurz. Pred šampionátom by ste ho určite skúsili za viac peňazí, ako Kanadu so Švédskom dohromady. Ale číslo na ňu vám nedám.  

Deň víťazstva! FRA – FIN

Najkrajší kurz, najevidentnejší desaťnásobok vkladu, aký ste kedy mohli zarobiť. Fíni museli v piatok potiť krv proti Bielorusom, až v presilovke v polovici poslednej tretiny dali víťazný gól. Bolo zjavné, že im niečo v Paríži nechutí. Možno šalát, neviem. Nedeľa bola pre Les Bleus Dňom víťazstva. Prezidentské voľby sú veľká vec, národ bol naladený na víťaznú Mersaillesu. Plná Bercy inšpirovala Francúzov k veľkej veci nad súperom, ktorý sa v úvode turnaja hľadal. Mali ste to vedieť, ospravedlnenie sa neprijíma!

Stavím sa, že čakáte na poriadne vysoký kurz aj v poslednom prípade. Nesklamem. Slovensko nastúpi v nedeľu proti Američanom a Hudáčkovci si so spoluhráčmi zakričia pred zápasom, nie až po dvoch tretinách. Budeme zachránení. 

To je na dnes všetko. Na môj povel, rozchod.  

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár