To ste mali vedieť! Ani Kanada nevyhrá všetko, hovorí generál Pozápasový

15.05.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
Kanaďania, ani oni nemôžu všetko. (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Kanaďania, ani oni nemôžu všetko. / (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Mužstvo zoradiť, hlavy hore, salutujeme! Generál Pozápasový sa vracia po víkende, po ktorom majú Slováci hlavy dole. Neopúšťajte sa, existuje spôsob, ako si do konca turnaja vylepšiť náladu. 

Najchutnejší šalát z ponuky: Tridsať percent remíz, prosím

Pozrime sa najprv, čo ste mali vediet, že sa stane v druhej polovici minulého týždňa. Remízy, remízy, samé remízy. Ako keby som vám to nenaznačoval v prvom článku. Takmer tridsať percent zápasov na turnaji sa muselo predlžovať, Slováci o tom takisto vedia svoje. Našim predĺžili rovnú polovicu zo šiestich, ktoré doteraz odohrali. Najkrajšie esemesky z banky po pripísaní výhier vám prišli, ak ste neváhali a vedeli, že Česi ixnú s Nórmi a Kanada so Švajčiarmi. Ale k nim sa ešte o chvíľočku dostaneme. 

Pro tip: Ani dva zo štyroch štvrťfinálových zápasov sa neskončia v riadnom hracom čase. Pokojne ich nakombinujte, každý taký lístok zasvieti nádherným kurzom.

Slepá viera: Fíni idú na titul

Keď som písal, že kurz Fínov na titul bol chutnučký už naposledy vedzte, že sa na tom veľa nezmenilo. Suomi sa síce do vyraďovačky takmer nedostali, keď ste ale počúvali pani Vieru vedeli ste, že treba naložiť na severanov práve v momente, keď prehrávali so Švajčiarmi v nedeľu 0:2. Jasné, že ten zápas otočili. Nevadí ani to, že si museli pomôcť predlžovaním zápasu. Majú dva body a tým pádom dosť na postup? Majú. Vyhrali zápas, v ktorom prehrávali o dva góly? Vyhrali. Nechcem počuť žiadne námietky. 

Pro tip: V slávnom Goteborgu skončili Slovensko a Rusko na treťom, resp. štvrtom mieste vtedajších osemfinálových skupín. Vidíte, a aj tak hrali proti sebe finále. Fínov preštrikoval do playoff kapitán Filppula v zápase proti Helvétom. Víťaz našej skupiny sa na nich už teraz "teší"

Najpravdivejšie klišé: Ani Kanada nevyhrá všetky zápasy

Kvízová otázka: predstavte si, že ste hokejový reprezentant Kanady. Na MS ste pricestovali len preto, lebo odohráte skupinu v Paríži. Kedy vyrazíte na Moulin Rouge? Jasné, v piatok. Nie ale v prvý deň majstrovstiev, v ten večer máte zápas a nestíhate. Tretí piatok budete takmer na isto v Nemecku, v Kolíne. Zostáva len piatok druhý. Fakt, že v sobotu musíte hrať proti Švajčiarom vás neodradí. Keď dokážete ako ja rozmýšľať aj nad súvislosťami, ktoré sa nemusia odohrávať na ľade, v sobotu ste mali žatvu. Jednak Kanaďanom po (možno) prehýrenej noci v poslednej tretine došli sily a potom, nestáva sa často, že ktokoľvek vyhrá na MS všetky zápasy. 

Pro tip: Ani Rusi nevyhrajú všetko. Vyberte si, v ktorom kole playoff prehrajú.

Krutá pravda: Slovensko nemá šancu na štvrťfinále

Vedeli sme to všetci, len to nikto nemal odvahu napísať naživo. Slováci prepisovali históriu v najlepšej skupine. Nula zápasov s výhrou za tri body. Unikátne negatívne skóre. Ani jeden gól zo šiestich nájazdov. Ani jedna odohraná hymna (no dobre, za to môžu organizátori). Tipovať, že nepostúpia by bolo príliš jednoduché. Ak ste ale v zápasoch proti "slabším" tipovali remízy, otočky (napríklad po druhom góle proti Nemecku) a hendikepy vo víkendových zápasoch, pekne ste si prilepšili pred letnou dovolenkou. Len či vám ju schválim?!

Pro tip: Počkajte, kým organizátori oznámia zloženie skupín na budúcoročný šampionát v Dánsku. Keď Slovensku prisúdia Južnú Kóreu, kto odolá pokušeniu?

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár