Power ranking MS2017: Do mŕtveho psa sa nekope

18.05.2017 / Martin Petro
Smutný a sklamaný. (photo: SITA/Marko Erd)

Smutný a sklamaný. / (photo: SITA/Marko Erd)

Po tom, čo sa pre nás turnaj skončil prakticky (predošlú nedeľu), sa pre nás skončil už aj formálne. A je medzi nami veľa takých, ktorý sa o konci šampionátu dozvedia až vďaka tejto edícií nášho pravidelného Power Rankingu. Emočná (ne)zangažovanosť slovenského fanúšika sa totiž vyvíjala nejako takto. 

Fáza A ako Anticipovane angažovaný: „Hrajú naši, nachystaj pivo, čipsy, rapkáč, čapicu s trikolórou a rohmi, vypni telefón a zapni štúdio, že čo hovoria odborníci na verejnoprávnej. - Odborníci? - No proste to zapni, chcem vedieť, kto chytá, aké je zloženie útokov a čo si dal Cíger na seba.“

Fáza B ako Bodaj by som sa v nich mýlil: „Hrajú naši, prepni. - Blbosť, naši hrajú až večer. - Aha, máš pravdu.“

Fáza C ako Celkom nie úplne interesovaný: „Už sa hrá tuším tretia tretina, podaj ovládač. - Počkaj ešte sekundu, chcem vedieť či pôjde pani Ľudmila ďalej alebo vezme peniaze a končí. – Ľudmila znovu vyhrala?“

Fáza D ako Demonštratívne ľahostajný:  „Pozeral si dnes hokej? - Dnes bol hokej?“

Fáza E ako Exponenciálne exitovaný: „Ako dnes hrali naši? - Naši dnes nehrali. - Myslel som včera, že ako hrali. – Neviem, videl som iba prvých 10 minút, ďalších 10 som počúval a potom som to vypol.“

Fáza F ako Fakt že frustrovaný:  „Naši už dohrali? A ako dopadli? – Tuším štrnásti – A budú tam aj o rok? – Bohužiaľ, áno.“

Celkové umiestnenie vyzerá akosi takto:

16. Taliansko

Aj sme sa na tom vlastnom góle zasmiali, no bol to smiech iný, bol to plač cez slzy. Kedysi sme sa mohli vyhovárať aspoň na smolu. Už aj tieto časy sú preč. Tento turnaj si zapamätáme ako šampionát, v ktorom nás zachránili vlastné góly našich súperov.

PS: Viete o tom, že legendárny vlastenec si Japonec Sugawara strelil takisto v zápase proti Dánsku? Náhoda alebo je za všetkým Esbjergská mafia?

15. Slovinsko

Keď o rok v kategórií B po prvej Slovinskej výhre nad Veľkou Britániou omylom zahrajú Slovenskú hymnu, urazíme sa znovu? Ja osobne tipujem, že si nás budú po tomto ročníku MS mýliť ešte o čosi viac.

PS: Síce sme hrali v porovnaní so Slovinskom rovnako zle ale aspoň gólov sme dali menej.     

14. Slovensko

Dohodnime sa takto. Dajme si menej slovného nákladu na adresu našich výkonov a radšej viac štatistík. Do mŕtveho psa sa už predsa nekope. Takže:

Vyhrali sme v riadnom hracom čase presne nula zápasov. V tabuľke pravdy sme dokopy nazbierali 52 mínusiek. Úspešnosť našej streľby bola na úrovni 6%. Z presiloviek sme využili každú desiatu ale aspoň sme pri každom treťom oslabení inkasovali. Patrili sme medzi tri najvylučovanejšie mužstvá, no kompenzovali sme to úspešnosťou brankárskych zákrokov, ktorú mali horšiu iba Slovinci. O pol percenta.  

PS: Ale tá snaha, tá sa nám uprieť nedá. Keby sa dala odmerať, boli by sme minimálne v prvej pätnástke.

13. Bielorusko

Viete, ako sa hovorí. Najlepší stejk/polliter/spánok/orgazmus je vždy ten posledný. Bielorusko vyhralo posledné dva zápasy na turnaji, lúči sa spevom hymny a vezie si domov povinnú záchranu v Áčku. Na tých pár prehier z prvého týždňa si už nikto pri vítaní na letisku nespomenie.

PS: Navyše, šlohli bod Francúzom, ktorý im napokon chýbal na štvrťfinále. Čo viac si želať?

12. Dánsko

Keby boli majstrovstvá sveta v hokejovej priemernosti, Dánsko by na nich skončilo štvrté – také je obyčajné, že by aj na šampionáte v obyčajnosti skončilo bez cenného kovu. Jediný problém celej veci spočíva v tom, že v tejto chvíli na Slovensku organizujeme Národné rozvojové semináre, dávame dokopy akčné plány a platíme hokejovým elitám víkendy v Jasnej, aby sme na budúci rok dosiahli aspoň práve takúto hokejovú priemernosť.

PS: „Falošní Škandinávci z Dánska budú proti nám v dnešnom zápase opäť favoriti.“ (Konštatovanie, na ktoré si zvykajme)  

11. Nórsko

Keby boli majstrovstvá sveta v hokejovej priemernosti, Nórsko by na nich hralo o štvrté miesto proti Dánom – také je obyčajné, že by sa kvôli nemu na šampionáte v obyčajnosti hralo o štvrté a nie o tretie miesto.  

PS: O voľnej zameniteľnosti tých dvoch krajín uteká už nejeden running joke. Veľmi si v tomto smere tento rok nepomohli. Ale opäť – čo by sme za to dali...    

10. Lotyšsko

Ešte 35 sekúnd pred koncom posledného zápasu postupovali Lotyškovia do štvrťfinále. Nezvládli jeden závar pred vlastnou bránkou, pretože Nemci sú v závaroch dobrí. Potom prišlo predĺženie 3 na 3 a nájazdy. A prehrať s Nemcami, s najnetechnickejším mužstvom v histórií hokeja, v týchto dvoch disciplínach, to už si môžu dať rovno kohúta namiesto prezidenta zväzu.   

PS: Oh-ššit-sko

9. Francúzsko

Speaking of kohút, ten galský sa na tento turnaj údajne pripravoval už od roku 2015. Ten náš by si mohol vziať príklad a už od zajtra trénovať na WC2019, pretože – POZOR - z tých už vypadnúť budeme môcť.

PS: Keby niekto pred turnajom Francúzom povedal, že porazia Fínov, Švajčiarov a k tomu ďalšie dve mužstvá, no nakoniec aj napriek pozitívnemu skóre nepostúpia, možno by aj voľby dopadli úplne inak.

O prvej osmičke sa porozprávame v pondelok. Dnes sme ešte s jednou malou výmenou verní tomu, čo sme písali naposledy.

8. Švajčiarsko

7. Fínsko

6. Kanada

5. Rusko

4. Česko

3. Nemecko

2. Švédsko

1. USA! USA! USA!

Martin Petro

Martin Petro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár