Top 10 rebríčka WTA o päť rokov. Žeby takto?

27.05.2017 / Tomáš Tomeček
Johanna Konta. (photo: SITA/AP Photo/Lynne Sladky)

Johanna Konta. / (photo: SITA/AP Photo/Lynne Sladky)

French Open, ktorý sa v nedeľu naplno rozbehne v Paríži, bude zaujímavý najmä v ženskej časti pavúka. Turnaj nemá pred prvým podaním favoritku, vyhrať ho môže vlastne takmer ktokoľvek. Ženský okruh dnes ako keby čakal, ktorá z mladých hráčok sa stane dominantnou postavou tenisovej budúcnosti. Skúsme naleštiť krištáľovú guľu a pozrieť sa povedzme o päť rokov dopredu. 

Píše sa rok 2022. Sestry Wiliamsové už dávnejšie povešali súťažné rakety na klince.  Aj Mária Šarapovová. Český tenis mierne upadol zo svojich pozícií, v ktorých bol v roku 2017, no hráčok v top 100 majú naši západní susedia stále požehnane. V top 30 vidíme šesť Češiek, v najlepšej desiatke ale iba jednu. My máme v top 30 Rebeccu Šramkovú a nezlomnú a nestarnúcu veteránku Dominiku Cibulkovú. V top 50 sa držia aj Janka Čepelová a Anna Karolína Schmiedlová.

Do popredia sa predierajú mladé pušky, tenis sa zrýchľuje, povrch prestáva hrať vážnu úlohu. V tom čase sa už ženské priezviská nebudú prechyľovať ani skloňovať ani za ne pridávať tie nezmyselné koncovky "ová". Ako môže vyzerať TOP 10 WTA rankingu po sezóne 2022? 

10 DAYANA YASTREMSKA

Ukrajinka bude mať v roku ´22 práve dvadsaťdva rokov a bude sa nachádzať na spodku rebríčka najlepších hráčok sveta. Jej agresívne poňatie tenisu budí rešpekt naprieč celým tenisovým spektrom, výrazne slabší úder u tejto hráčky nevidíme. Jej nedostatkom je slabšia kondícia.

9. KAYLA DAY

Veková rovesníčka Yastremskej Kayla Day sa udomácnila v top 10 po finále z US OPEN 2022, kde v dramatickom zápase prehrala s krajankou CiCi Bellis. Nadšení Američania si pripomínajú slávne časy éry sestier Wiliamsových. Zápas ich súboje kvalitou naozaj aj pripomínal. 

8. ELENA OSTAPENKO

Lotyška bude mať v tom čase 25. Dosiahla semifinále vo Wimbledone, kde ju vyradila Bouchardová. Lepšiemu postaveniu bude brániť nevyrovnanosť výkonov. Potenciál svetovej jednotky zatiaľ nenaplnila. 

7. MARKÉTA VONDROUŠOVÁ  

Na siedmej priečke sa stretávame so zástupkyňou českej školy. 22-ročná Markéta bude už pravidelne porážať hráčky v top 20. Nnajlepším výsledkom na Grandlamoch v sezóne bude štvrťfinále Roland Garros. Pri každom jej vystúpení budú v televízii spomínať, že v roku 2017 vyhrala ako mláďa turnaj v Trnave. 

6. BELINDA BENCIC

Švajčiarka so slovenskými koreňmi oslávi 25. narodeniny a bude sa jej dariť. Bude stálou členkou prvej desiatky, finalistkou grandslamu v Austrálii. Štvrťfinále grandslamov bude dosahovať úplne pravidelne. 

5. GENIE BOUCHARD

Skúsená, v tom čase už 28-ročná reprezentantka javorových listov môže ťažiť z dobrého úvodu do sezóny a semifinále v Austrálii. Môže hrať finále vo Wimbledone a semifinále na záverečnom turnaji majsteriek.     

4. JOHANNA KONTA

Britka bude najstaršou hráčkou elitnej desiatky vo veku 30 rokov. Bude podávať vyrovnané výkony, nad ktorými bude čnieť semifinále na parížskej antuke. Vyhrá niekoľko prestížnych turnajov na červenom a aj na tvrdom povrchu. 

3. KRISTÍNA MLADENOVIC

Francúzska bude aj v roku 2022 práve o rok mladšia, ako Kontová. Zdobiť ju bude variabilita a dobré výsledky na všetkých povrchoch. Odohrá niekoľko finále na veľkých negrandslamoch a vyhrá turnaj majsteriek. 

2. ANASTACIA POTAPOVA

Rok po dvadsiatke sa sympatická Ruska bude radovať z premiérového titulu v All England klube. Áno, v roku 2022 vyhrá Wimbledon. Okrem toho stihne vyhrať šesť ďalších turnajov a prehrať jedno grandslamové finále. 

1. CICI BELLIS

Američanka sa v dvadsiatichtroch rokoch usadí na tróne rebríčka. Vyhrá dva grandslamy a tri najbohatšie tisícové turnaje. Nevyhrá všetko, ale všetkým bude jasné, že rok zakončí právom na špici rebríčka. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár