Babské kopačky: Už je hotovo

03.06.2017 / Martin Ferianec
Majsterky a víťazky pohára. (photo: Jaroslav Šivec)

Majsterky a víťazky pohára. / (photo: Jaroslav Šivec)

„Už je to uděláno už je to hotovo!“ môžu si už spievať pyšné princezné z východu. Veď pyšné majú byť na čo. Dosiahli historicky prvý majstrovský titul pre ich Partizán v ženskej lige. Alebo aj iné piesne z tejto klasickej českej rozprávky. Rozvíjej se poupátko je na mieste pri každom klube, ktorý sa chce dlhodobo udržať na výslní. Človek by neveril ako môže byť jedna rozprávka inšpiratívna.

Inšpiratívny by mal byť samotný klub pre ostatné, napriek všetkým výhradám, ktoré môžeme mať. Podarilo sa vybudovať povedomie o ženskom futbale v regióne. Presvedčiť klub o význame ženského futbalu, získať na svoju stranu mesto, čo je väčšinou záruka finančnej podpory. Ale čo je inšpiratívnejšie pre malé kluby, dokázali získať menších partnerov, ktorí dostali ich prácu do povedomia ľudí. Podporili ich aj regionálne média, urobili PR, ktoré je viac o budovaní sieti ľudských vzťahov ako peniazoch, a prilákali tak aj ľudí na tribúnu. Momentálne je to pre klub minimálne rovnaký úspech, ako zisk titulu. Ako vieme, ten sa dá získať aj v podmienkach, že o tom nevie ani vaše okolie.

O rozšírenie povedomia sa snažíme aj my. A skúsime ho rozšíriť znova o kúštik ďalej. Skalní fanúšikovia už o kráse ženského futbalu dávno vedia. Vy, ktorí ste zatiaľ kráse ženských gólov nepričuchli a viete o nej len z čítania, máte ideálnu možnosť na zmenu. Na Facebooku „Ženský futbal na Slovensku“ práve prebieha anketa o najkrajší gól 17. kola prvej ženskej ligy. Práve najkrajšie góly sú sú najlacnejším PR a zároveň spojkou medzi ženským futbal a FutbalTour.sk, najväčšou cestovnou kanceláriou zameranou na športové zájazdy.

FutbalTour.sk je partnerom ankety o najkrajší gól 17. kola a ak si jeden, ktorý sa vám páči vyberiete, máte šancu vidieť ďalšie krásne góly naživo. Pre jedného hlasujúceho pripravili zájazd na zápas našich sokolíkov na ME21 v Poľsku. Vyberte najkrajší ženský a vyhrajte zájazd pre dvoch na zápas Slovensko 21 – Anglicko 21. Povzbudíte tak futbalistky v ich ďalšom napredovaní a našu reprezentáciu na záverečnom turnaji.

My sa vrátime zatiaľ k minulému kolu a dvom dohrávkam 14. vydania slovne. Titul už do Bardejova definitívne dorazil. Myjava ukončila koncertnú šnúru bez prehry a konšpiračným teóriám dali priestor tímy na dne tabuľky.

Trenčianske Teplice – Žilina 2:3

Žilinčanky si odfjakli predsezónny cieľ ako definitívne splnený a potvrdili bronzovú pozíciu. Solídny odpor kládli domáce hráčky, ktoré sa dokonca dostali aj do vedenia. Ale len skromne, na jednu celú minútu. Následne ich na zem vrátila pekným gólom Bytčánková. Že z bodov zasa nič nebude, vysvetlila Tepliciam minútu pred koncom Sikorová. Možno ak by bolo koho striedať, zostalo by síl aj na body.

Banská Bystrica – Bardejov 1:2

Posledná šanca na zaváhanie dnes už majstrovského Bardejova bola pod Urpínom. A nie beznádejná. Po prvom góle Briššovej sa v autobuse Slovana cestou na Myjavu štylizovali ďakovné sms. Zmazala ich šikovnými vývrtkami v šestnástke Mikolajová a následne Pivovarníková. Nádej na zisk aspoň bodu dávali v závere vysoké centrované lopty do vápna. Možno keby sa využila výšková konfrontácia Lipovej proti Gyomraiovej, píšem dnes iný úvodník.

Nitra – Nové Zámky 1:3

A je to tu! Soros? Ilumináti? Hľadá sa logická príčina tohto alternatívneho výsledku o ktorom plánuje vo svojej novej rubrike polemizovať aj Tibiké v jeho pokrokovom časáku. Faktom je, že v zápase padol aj gól, ktorý sa chytiť nedal a aj poisťovací po peknej kombinácii osprchovanej obrany Nitry, ktorá sa už spotiť nemienila. Výsledok zatiaľ označíme za prekvapivý, kuriózny možno nečakaný alebo nelogický.

Myjava – Slovan 0:4

Od Slovana po Slovan putovala Myjava bez prehry. Posledný výkon však zaostal za očakávaním hosťujúcich hráčok, stávkových kancelárií a asi aj samotných Myjavčaniek. Naopak belasé predviedli svoj mletý štandard na ihrisku, s peknými akciami. A nadštandard po nefutbalovej stránke. Pôsobenie celej delegácie Slovana na mne zanechali zmiešané (čítaj pozitívne) pocity. Nemávam ich vo vzťahu k tejto značke často.

Šaľa – Michalovce 2:0

Michalovce už v polčase mohli vedieť o zázraku sezóny v Nitre. Konšpiračné teórie hovoria, že by to mohla byť príčina prečo nedokázali udržať aspoň bodík z polčasu prvého. Domáce hreje pri srdci prvé jarné víťazstvo v lige, a niektoré hráčky možno aj fakt, že nepriamo pomohli práve Novým Zámkom, kde mnohé strávili časť svojho futbalového žitia.

V tretej etape sa podarilo dohrať rozťahané 14. kolo. Bardejovčanky podľa očakávania zdolali Michalovce 6:1 a dali pečiatku majstrovskému titulu a priestor oslavám. V druhej dohrávke Teplice zdolali v divokom závere Banskú Bystricu 3:2. Blíži sa koniec sezóny, preto sa hosťky snažia upevniť prvenstvo v obľúbenej disciplíne červené karty. Tentokrát za vyjadrenie k rozhodcovi „Ty holohlavý @#$#@ @#$#@“. Citácia z oficiálneho zdroja.

Tabuľka po 17. kole

1

 

Partizán Bardejov

18

15

2

1

58:14

47

20

0

2

 

ŠK Slovan Bratislava futbal

17

14

1

2

70:8

43

19

0

3

 

ŠKF VIX Žilina

17

11

3

3

34:19

36

12

0

4

 

Sport Ladies Club Banská Bystrica

17

9

2

6

28:15

29

2

0

5

 

Spartak Myjava

17

8

4

5

26:23

28

1

0

6

 

FC Nitra

17

7

2

8

40:45

23

-4

0

7

 

FK Slovan Duslo Šaľa Z

17

4

4

9

21:30

16

-11

0

8

 

MŠK Slovan Trenčianske Teplice

18

4

2

12

29:46

14

-13

0

9

 

MFK Zemplín Michalovce

17

2

0

15

13:55

6

-18

0

10

 

FC Union Nové Zámky

17

2

0

15

12:76

6

-18

0

Pozvánka na posledné kolo číslo 18

Zasa len v skratke. Už ide len o záchranu. Na diaľku si to na v konšpirátorskej bitke rozdajú Michalovce a Nové Zámky. Všetky zápasy majú výkop v sobotu od 13:00

Michalovce - Myjava (ihrisko Močarany)

Žilina – Nitra (ihrisko Dolný Hričov)

Nové Zámky – Šaľa

Slovan Bratislava – Banská Bystrica

Martin Ferianec

Martin Ferianec

Napíš komentár