Coach Rufus: Najlepšia motivácia je pocit krivdy

26.06.2017 / Coach Rufus
Stan the Man Lobotka. (photo: SITA/Jakub Julény)

Stan the Man Lobotka. / (photo: SITA/Jakub Julény)

Už sme sa na to dvakrát vyspali, takže to buď po A) môžeme konečne zhodnotiť s chladnou hlavou alebo po B) už nikoho nezaujíma. Úmyselne som bol tie dva dni ticho, aj keď sa okolo mňa prehnalo toľko názorových článkov, koľko som o jednej téme v rámci športu čítal naposledy, keď zvažoval Filip Šebo kambek. Mienkotvorné sa snažili byť dokonca aj Športky či Profutbal, a to už je čo povedať.

Na čo všetko sme už boli nasr...

Ja by som to zhodnotil tak, že nasratí sme boli už na toto všetko:

  1. Nemcov; že prehrali alibisticky dohrávaný zápas o gól a neriskovali vlastné vypadnutie, aby pomohli práve nám.

  2. Talianov; že vyhrali alibisticky dohrávaný zápas iba o gól a neriskovali vlastné vypadnutie, aby pomohli práve nám.

  3. Čechov; že nevyhrali zápas, v ktorom im samotným išlo o postup, no kedže nemajú tak talentovanú generáciu ako my, tak na to proste nemali.

  4. Organizáciu UEFA; že urobili to, čo vždy - nahovno robotu a vymysleli systém, pri ktorom nakoniec s veľkou pravdepodobnosťou mohli o postupe rozhodnúť také absurdity ako žlté karty a koeficienty. Medzi kritériami chýbal už hádam iba počet vypitých pív, krajšia selfie, či záverečný súboj v petangu v prípade rovnosti všetkých ukazovateľov.

  5. Našich; že s Anglickom za stavu 1:1 hrali naďalej okulahodiaco ofenzívne a nehrali viac "nemecko-taliansky", keďže remíza by im dala všetky tromfy do rúk proti slabučkým Švédom, o ktorých sme vtedy ešte nevedeli, akú sú slabučkí.

  6. Našich fanúšikov; že boli nasratí a vyplakávali smerom na čokoľvek, čo som spomenul v bodoch 1-5.

A čo ja osobne? Ja verím v starú budhistickú pranostiku, ktorou som si pomohol aj v nedeľu, keď ku nám prišiel sklamaný vnuk na obed. Ak sa to stalo tak, ako sa to stalo, má to svoj (vyšší) dôvod, ktorému v tejto chvíli nikto z nás nemusí rozumieť.

Motivácia

Ja som mu však porozumieť skúsil a myslím, že táto skúsenosť urobí z Lobotku&CO v konečnom dôsledku lepších hráčov. Niekedy tou najlepšou motiváciou je práve pocit krivdy.

Samozrejme, bolo by pekné zaútočiť na finále. No tento turnaj nazývam turnajom "demonštračným". Nebolo dôležité ako skončíme ale ako sa ukážeme a v tomto naši nemohli urobiť lepšiu robotu.

Sú to chlapci, ktorí ukázali, že sa v žiadnom prípade nestratia. Keď sa o pár rokov tí najlepší z nich oblečú do dresu veľkoklubu, čo fakt reálne hrozí, nepostup do semifinále na jednom nepodarenom turnaji z dielne UEFA už nebude trápiť ale že vôbec nikoho.

Keď sa vám múdrosti Coacha Rufusa páčia, môžete ho mať radi na Facebooku

Coach Rufus

Coach Rufus

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár