Slovenská Európa – Stále máme štyroch

07.07.2017 / Martin Marys Pagáč
Robert Vittek páli za Slovan. (photo: SITA/Martin Havran             )

Robert Vittek páli za Slovan. / (photo: SITA/Martin Havran )

Niektorým z nás ešte len začína leto, ani sme nestihli vytriasť prvé zrnká piesku spod záhybov, no naši Európski predkolisti nelenia. Podaktorí možno stihli predĺžený víkend v Chorvátsku, no chudáci sokolíci juniorskí reprezentanti ani len to. Nevadí, sú ešte mladí, vydržia. Aspoň pokým sa koeficient nezdvihne, miesto prvého predkola by sme mohli ísť do druhého a o dva týždne dlhšie prázdniny na Seneckých jazerách sú na svete. Zatiaľ sme na dobrej ceste.

Torpeto Kutaisi 0-3 Trenčín (prvý zápas 1-5, celkovo 1-8)

Trenčín si do Gruzínska priviezol pohodlný náskok a nepriviezol Jangu. Ten údajne stále reprezentuje krajinu, ktorej názov skôr poznáte z miešaných drinkov. Znamenalo to aj fakt, že na rozdiel od osemdesiatich šancí na strelenie ôsmich gólov stačilo Trenčínu zo šesť. Domáci boli snaživí tak na Sihoti, ako aj na vlastnom pasienku, Chovan si ale z Poľska priviezol viac než len krówky. Trenčín tak mohol preukázať skúsenosti z predchádzajúcich európskych pokusov, nehral vyslovene na krásu, ale účelne a umne sa prefauloval do druhého predkola. Beridze nemal problém šupnúť vlastným dva, Mance, Gong a Čatakovič, ktorí v minulej sezóne veľa minút v najsuperskejšej slovenskej lige nenabehali, sa tiež zatrepotali v sieti a keď sa dá dokopy Paur a Lawrence, kvalitatívne to už môže pripomínať dvojnásobného majstra spred dvoch rokov. Našťastie teraz nikto nevyskočil v lige natoľko, že by ho AS muselo vypustiť ako Ash všetkých svojich najlepších pokémonov.

Slovan Bratislava 5-0 Pyunik (prvý zápas 4-1, celkovo 9-1)

Belasí začali s útokom na first minuty európskych klubov a skupujú čo to dá. Odniesol si to arménsky Pyunik a z rádia Jerevan púšťali len smutné pesničky od Desmodu. V prvom zápase ukázal kvalitu druhej najvyššej austrálskej rugbyovej súťaže zvanej soccer Hološko, ktorého strelu z diaľky budú reportéri spomínať možno aj chvíľu po skončení leta. Druhý zápas už nebol o čom. Teda, bol len o tom, kto dá väčší rozdiel v hecovačke s Trenčínom. Mareš strhol z dresu ružomberskú cenovku a hádam by aj zo dve šiltovky za hetrik z tisícšesťsto početného davu na Pasienkoch leteli na hraciu plochu, keby nebola tak ďaleko od tribúny a keby klopené slnko nevypaľovalo oči. Hecovačku vyhral Slovan, máme vraj očakávať ďalšie nákupy, Slovan to evidentne tento rok myslí vážne. Uvidíme, čo ukáže silnejší súper.

Ružomberok 2-0 Vojvodina (prvý zápas 1-2, celkovo 3-2)

Najvyrovnanejší duel sa očakával v Ružomberku. Slovenskí Srbi z Nového Sadu si doma spravili pekné vedenie, to ale zmiernil Daniel v závere stretnutia a výsledok bol tak v pohárovej matematike zrazu pre Ružu veľmi sľubný. Prvý polčas sa potom na Liptove viedol v opatrnom duchu, no Kovačevićov vlastný gól poslal slovenské Oranjes do druhého predkola. Mareš síce už nepomohol, šancu tak dostali zvyšní útočníci a Maslo pridal svoju trošku do hrnca, v ktorom sa Vojvodina vyvarila. Ružomberok si na nej pochutnal a Hrnčárovi sa oplatilo neodísť po tom, čo postúpil s tímom do Európy. Liptáci postúpili ako nenasadený tím a môžu sa tešiť na ďalšie predkolo. Snáď sa im podarí napísať na súpisku všetko, čo pozbierali na svojich letných potulkách a pôjdu ďalej v plnej sile, nech sa nám kluby držia v Európe čo najdlhšie.

Čo nás čaká, neminie?

Už o týždeň podstúpia všetci traja naši postupujúci ďalšiu výzvu. Pridá sa k nim aj Žilina v druhom predkole Ligy Majstrov. Všetci by mali začať doma. Budeme sa tak mať cez týždeň na čo pozerať. Snáď.

Žilina vs. København – 2. predkolo Ligy Majstrov

1. zápas 12.7.2017 o 20:15, Štadión MŠK Žilina

2. zápas 19.7.2017 o 19:30, Parken

Žilina narazí na víťaza dánskej ligy, ktorého farby v minulej sezóne hájil aj náš reprezentant Ján Greguš (a ak do týždňa nezmení klubovú príslušnosť, čo sa šušká kade-tade, tak sa predstaví aj na Slovensku). Forma Šošonov z prípravy nie je najideálnejšia, Hlohovský sa učí jesť ryžu paličkami, favoritom bude určite súper. Žlto-zelení z boja len tak neustúpia.

Slovan Bratislava vs. Lyngby – 2. predkolo Európskej ligy

1. zápas 13.7.2017 o 20:15, Štadión Pasienky

2. zápas TBD

Druhý kodanský klub z Lyngby môže cestovať jedným lietadlom so svojim slávnejším rivalom. V minulej sezóne skončil na treťom mieste superligy. V prvom predkole Európy vyradil waleský Bangor celkovým skóre 4-0. Slovan by mal byť miernym favoritom ako klub nasadený do druhého predkola a ak ešte pridá behom týždňa nové posily do kádra, minimálne jedna časť Kodane by mohla byť po týchto dvojzápasoch smutná.

Trenčín vs. Bnei Yehuda – 2. predkolo Európskej ligy

1. zápas 13.7.2017 o 20:30, Štadión Spartaka Myjava

2. zápas TBD

Trenčín si po Gruzínsku vyskúša ďalšiu exotiku. S izraelským klubom sa konfrontoval aj v príprave – so slávnejším klubom z Tel-Avivu, Maccabi, remizoval na neutrálnej rakúskej pôde 1-1. Bnei Yehuda vyhral izraelský pohár a vďaka koeficientu krajiny nemusel hrať prvé predkolo. Do toho druhého ale vstupuje po päťročnej európskej odmlke ako nenasadený a búkmejkeri sa budú prikláňať mierne na stranu AS.

Ružomberok vs. Brann – 2. predkolo Európskej ligy

1. zápas TBD

2. zápas TBD

Do Ružomberku zavítajú severania z kolísky black metalu. Snáď všetky kostoly ostanú stáť. Nórsky Brann, sídliaci v Bergene, je nasadeným tímom v druhom predkole Európskej ligy. V domácej súťaži sa stal vicemajstrom. Ruža už ale jednu autsajderskú výzvu zvládla a brúsi si zuby na zákusok.  

Martin Marys Pagáč

Martin Marys Pagáč

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár