V sobotu začína Slovnaft Cup. Pohár, ktorý znova stojí za to

20.07.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
Prvé kolo sa hrá všade tam, kde je zapichnutý červený terčík. (photo: TakUrčitee)

Prvé kolo sa hrá všade tam, kde je zapichnutý červený terčík. / (photo: TakUrčitee)

Pohárová Európa znova nepriniesla slovenským fanúšikom primnoho radosti. Ružomberok je po peknej výhre v Nórsku jediným europohárovým zástupcom stále v hre. V sobotu a nedeľu sa do pohárovej súťaže zapojí celé Slovensko. Začína sa slovenský pohár, Slovnaft Cup 2017 - 18. Naša obľúbená súťaž v redakcii TakUrčitee. 

Znova viac, ako 200 tímov

Populárna súťaž, ktorá zapojí kluby z celého Slovenska, má prvý výkop v sobotu o sedemnástej hodine. Rozhodcovia fúknu do píštaliek doslova krížom-krážom celou krajinou. Od Skalitého na sever od Žiliny po Rusovce južne od Bratislavy, cez Stredu nad Bodrogom v juhovýchodnom cípe republiky po Čirč kúsok od hraníc s Poľskom, všade sa budú hráči snažiť premôcť súperov a zaslúžiť si zápas v ďalšom kole. 

Spolu ich je 210, prvé kolo pomôže doplniť stav v druhom na 128. Odtiaľ už zakaždým vypadne polovica, až po dvojicu, ktorá si to v máji 2018 rozdá vo finále. Titul obhajuje bratislavský Slovan, na posledné finále v Poprade proti Skalici sme ešte nezabudli. 

Dnes má šancu ešte každý. Ptičie aj Geča. Petržalka, Inter aj Slovan Bratislava. Prihlásili sa aj VSS Košice, no nikto nevie, či sa nedostanú ďalej oveľa menej slávni hráči Slávie Technickej Univerzity z toho istého mesta. V hre je aj Marek Hamšík, nie osobne, no klub nosiaci jeho meno v prvom kole nájdete. 

Mapa zápasov prvého kola

Osemdesiat tri zápasov prvého kola znamená, že presne toľko víťazov má šancu prebojovať sa do augustového druhého kola. V ňom už teraz čakajú prvo- a druholigisti na svojich súperov. Pozerať sa hore pavúkom ale neoplatí nikdy nikomu, radšej sa pozrime, kde všade môžete vybehnúť cez víkend za futbalom. 

Na začiatok sú kluby spárované viac-menej lokálne. Znamená to jediné - derby kade oko dovidí. Belá vs Terchová. Strečno - Martin. Šenkvice - Báhoň. Župčany - Šarišské Michaľany. Kamenica nad Cirochou - Humenné. Ulič - Snina. Oponice - Topoľčany. A tak ďalej.

Konkrétny zápas blízko vás nájdete po kliknutí na červený terčík na mape. Začiatok zápasov nájdete na Futbalnet.sk.  

Dve úlohy pre vás

Dôležitý oznam: máme pre vás dve úlohy.

Ak sa vyberiete v sobotu, či nedeľu na jeden zo zápasov, nezabudnite si ho užiť. Ale nezabudnite nám aj poslať z neho pár riadkov zážitkov, fotku, alebo video. Použite email (info@takurcitee.sk), alebo našu facebookovú stránku. To je úloha prvá. 

Druhou je výzva nominovať vášho Miláčika kola - hráča, ktorý vás zaujal alebo tím, ktorý si to podľa vás zaslúži. Lebo zvrátil nepriaznivý stav, alebo porazil favorita. Čitatelia TakUrčitee na budúci týždeň hlasovaním určia Miláčika prvého kola Slovnaft cupu. 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

Napíš komentár