Bermudský trojuholník existuje. Šláger sa nestal

23.07.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
Dôkazy existencie Berdmudského trojuholníka. (photo: Telovýchovný vedúci)

Dôkazy existencie Berdmudského trojuholníka. / (photo: Telovýchovný vedúci)

V piatkovom podcaste (ktorý máte priložený aj na konci tohto článku) sme vyhlásili zápas prvého kola Slovnaft Cupu 2017/18 za šláger kola. Dvojička totiž mala z vyše osemdesiatich, ktoré zviedol dohromady žreb prvého kola, jeden z najnižších spoločných rankingov z rebríčka slovenských klubov, ktoré každé leto zoraďuje Juraj Čurný. Áno, ten Juraj Čurný. Tak som sa tam vybral. 

ŠK Šenkvice - ŠK Báhoň, zápas sa nestal

Pôvodne bola sobota krásnym, horúcim dňom. Keď som sa vyše hodinu pred výkopom vybral zo šamorínskej južnej zeme smerom na Senec, teplomer v mojom vozidle ukazoval viac, ako 30 stupňov. Obloha bola slnečná. Až za Sencom som začal šípiť trable. Nad Bratislavou viseli ťažké mraky, informácia z internetu hovorila o smerovaní na sever. Presne tam, kde ležia Šenkvice. 

Keď som zaparkoval v uličke nad ihriskom bolo jasné, že sa prehánke nevyhneme. Hráči sa rozcvičovali na krásne upravenom trávniku, domáci aj hostia absolvovali strečing, bežeckú abecedu, všetko potrebné. Kým som prešiel okolo ihriska na pozemný hokej (prečo je práve v Šenkviciach?) a kochal sa pohľadom na zeleň upravenú ako golfová fervej, cítil som na sebe prvé kvapky. Do výkopu zostávala štvrťhodina. 

"Daj nám desať strikov," vypýtal si pán predo mnou v rade na kofolu od obsluhy za okienkom. Domáci fanúšikovia prišli evidentne smädní po dobrom futbale, aj keď nakoniec zákazník svoju požiadavku zredukoval. Na tri. V šenkvickom futbalovom šenku tečie asi viac vínko ako pivo, pomyslel som si nevediac, že v sobotu potečie najviac voda. Dažďová. 

Tiekla presne trištvrte hodiny. Intenzívne. Búrka ako hrom sa prehnala ponad ihrisko, všetci sme zaliezli pod plechovú strechu. Možno päťdesiat ľudí, hráčov a rozhodcov nepočítam. S pribúdajúcimi litrami vlahy na pažiti rástla pochybnosť, či sa zápas odohrá. Rozhodca bol skeptický. 

Počkal, kým prestane pršať a začal testovať. Obehol ihrisko dvakrát, raz bez lopty a potom s ňou. Okrem jednej viditeľnej kaluže, ktorú sa domáci metlou platonicky pokúsili rozotrieť, mal problém s podmočením na vzdialenom kraji ihriska a pred bránkami. Minúty pribúdali, s nimi diskusie trénerov a vedúcich s rozhodcami. Zdalo sa, že tímy chceli hrať a snažili sa hlavného rozhodcu ukecať. 

Diváci nervózneli. "Šak sa ti práši spod kopačiek," pokrikovali na rozhodcu, ktorý sa vracal so záberom na neprispôsobilý terén v mobilnom telefóne. Bol si pre dôkaz, že rozhodli správne, predpokladám. 

Nad Šenkvicami vyšla dúha. Slnko sa oprelo do zmočeného trávnika, tieň tribúny perfektne lícoval postrannú čiaru. Viď foto. Paranormálne javy nad Šenkvicami ako keby chceli potvrdiť existenciu bermudského trojuholníka, ktorý spomínal v podcaste kolega Petro. Včera v ňom zmizol celý futbal.

O osemnástej, hodinu po pôvodne plánovanom začiatku a pol hodiny po tom, čo prestalo pršať, hlavný rozhodca poslal všetkých domov. Zápas sa nestal. Nad trávnikom sa preháňali už len lastovičky, striehli na potravu, ktorú spod zeme vyplavila búrka. 

Tak som zostal bez futbalu. Nevadí, snáď nebude dohrávka v čase, kedy sa na miesto činu nebudem môcť vrátiť. Ak ste sa na Slovnaft Cup vybrali včera - alebo vyberiete dnes - pošlite nám fotografie a pár riadkov o tom, čo ste zažili. Sumár pripravujeme na pondelok.

Snáď budete mať viac šťastia, ako ja v Šenkviciach. 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

Napíš komentár