Ktoré krajiny budú organizovať hokejové majstrovstvá najbližších päť rokov?

30.07.2017 / MS v hokeji / PR
Kto sa bude tešiť po Švédoch ešte nevieme. Vieme ale už, kde.  (photo: SITA/AP Photo/Martin Meissner)

Kto sa bude tešiť po Švédoch ešte nevieme. Vieme ale už, kde. / (photo: SITA/AP Photo/Martin Meissner)

Tohtoročný svetový šampionát v hokeji určite nedopadol podľa predstáv slovenských fanúšikov. Naša reprezentácia neprekročila svoj tieň, opäť nepostúpila do štvrťfinále a napokon sme mohli byť radi, že sme sa udržali v elitnej kategórii.

Podarí sa niekomu napodobniť historicky zápis Švédov?

Budúcoročné majstrovstvá sveta sa odohrajú v Dánsku, konkrétne v mestách Kodaň a Herning. Krajina z Jutského polostrova bude hostiť tento hokejový sviatok prvýkrát, keďže jej kandidatúra uspela v súboji s Lotyšskom. Titul budú obhajovať Švédi, ktorí v Kolíne nad Rýnom prekazili kanadský sen o zlatom hattricku. Tento turnaj bude špecifický tým, že vo februári čaká na hokejistov olympijský turnaj v Pjongčangu. Zaujímavosťou je, že práve Švédsko je poslednou krajinou, ktorá v jednom roku získala zlato pod piatimi kruhmi i na majstrovstvách sveta. Slovensko bude mať podobne ako v roku 2010 výhodu toho, že nebude môcť vypadnúť do nižšej divízie. V Kodani nás čaká atraktívny súboj s Čechmi, no záujem bude nepochybne vzbudzovať aj premiérové vystúpenie Južnej Kórey.

Hokejová eufória opäť pod Tatrami

Teší nás, že v roku 2019 usporiada MS v hokeji Slovensko. Opäť tak u nás zavládne pravá hokejová eufória. Krajina pod Tatrami druhýkrát v ére samostatnosti privíta najlepšie reprezentačné výbery sveta. Pred šiestimi rokmi sa v Bratislave tešili Fíni a tento turnaj bol zatiaľ posledným, v ktorom sa hrala aj osemfinálová, respektíve nadstavbová časť. Zápasy videlo viac než 406-tisíc divákov a o dva roky sa očakáva ešte vyššia návštevnosť. Naposledy sme mali v domácom prostredí hviezdny tím. S reprezentáciou sa lúčil Pavol Demitra a slovenskí fanúšikovia dúfajú, že už nikto sa nebude sťažovať na únavu z klubovej sezóny. Veľa bude závisieť od situácie v NHL, no domáci šampionát by bola pekná reprezentačná bodka pre Zdena Cháru, Mariána Hossu či helsinského hrdinu Jána Laca.

Padne organizačný a možno aj divácky rekord

Po Slovensku prevezme v roku 2020 štafetu Švajčiarsko. To malo záujem o organizovanie majstrovstiev sveta už o rok skôr. Napokon však kandidatúru stiahlo, keďže hala v Laussane by ešte nebola dostatočne pripravená hostiť svetový šampionát. V porovnaní s rokom 2009 sa budú meniť aj dejiska turnaja, keď Bern a Kloten vystriedajú Zürich a spomínané Laussane. Či sa bude meniť aj maskot zatiaľ nie je známe, no hlavným kandidátom je opäť kravička Cooly. Každopádne, Švajčiarsko utvorí rekord, keďže MS v hokeji bude organizovať po jedenásty raz. O ďalšie šampionáty mali záujem tri krajiny. V roku 2021 pred fínskym Tampere dostane prednosť spoločná bielorusko-lotyšská kandidatúra. V Minsku či Rige býva na zápasoch KHL skvelá atmosféra, a tak možno budeme svedkami aj prekonania rekordu v návštevnosti. Smútiť ale nemusia ani v krajine tisícich jazier. Fínsko je totiž posledným známym organizátorom svetového šampionátu, teda v roku 2022. 

MS v hokeji / PR

MS v hokeji / PR

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár