Šláger mal repete a Partizáni bojovali na Považí

31.07.2017 / Denis Bohumil Schvarcz a Andrej Iliaš
Ako na Corgoňlige. (photo: Andrej Iliaš)

Ako na Corgoňlige. / (photo: Andrej Iliaš)

Prvé kolo Slovenského pohára, Slovnaft Cup 2017/18, bolo treba cez víkend dohrať. Na dve dohrávky sme sa vybrali aj my, na jednu teda ja a na druhú na Považí Andrej. Prinášame reporty zo šlágra kola (za ktorý sme v priloženom podcaste vyhlásili duel Šenkvice - Báhoň) a neľútostného súboja partizánov. 

Šenkvice - Báhoň, píše Telovýchovný vedúci

Šláger sa hral na dvakrát. Pred týždňom rozhodca vyhlásil po búrke hraciu plochu za neprispôsobivú a celé to tam rozpustil. V sobotu prišlo na repete o niečo viac divákov ako pôvodne, prišiel aj iný hlavný rozhodca. Páľavu prehlásil sa hrateľnú, prvé kolo pohárovej súťaže sa mohlo vo vinárskej obci absolvovať. Prvý hráč zameril k vedru s vodou v ôsmej minúte. 

Favorizovaní hostia z tretej ligy nastúpili v zápase dvoch klubov s podobným - červeno-čierno-pruhovaným - logom v dresoch krajších, ako Spartak Trnava. Domáci zo štvrtej ligy vytiahli taký odtieň belasej, žeby po ňom bárskto na Pasienkoch závisťou pobledol. Loptu a dianie na ihrisku ovládali červeno-čierni, no v úvode podržal domácich brankár. Nevyzeral, ale chytil dve nebezpečné strely a presunul tak ťažisko pozornosti na opačné bránkovisko.

Tam sa Šenkvice dostali len zriedka, no keď už, tak už. Zakončiť niekoľko brejkov im zabránila len vlastná nemohúcnosť, k rastúcej frustrácii obecenstva. Gólman Báhoňa ale vyzeral všelijako, len nie istý si svojim počínaním. Ako som zistil z kuloárov a odpočúvaním prítomných fanúšikov, hlavný brankár bol na dovolenke. Náhradníkovi pri jednom priamom kope z 352 metrov (len dvojka tam je navyše) zasvietilo do očí slnko (údajne) a ľahkú loptu pustil do siete na prekvapenie všetkých. 

Báhoň aj potom držal viac loptu a krok na polovici domácich. Do prestávky ale nevyrovnal a druhý polčas som už sledoval len na Futbalnete. Hostia síce vyrovnali, no Šenkvice strhli v závere prekvapivú výhru na svoju stranu.  

Šenkár musel mať radosť, v derby zápase v Bermudskom trojuholníku západoslovenského futbalu zmizol favorit. 

Prečín - Domaniža, píše Andrej Iliaš

V nedeľu sa hralo partizánske derby. Nie však Partizánske proti mestskej časti Šimonovany, ale TJ Partizán Prečín a TJ Partizán Domaniža, dve dedinky neďaleko Považskej Bystrice.

Domáci štadión bol útulný, avšak na moje prekvapenie nebol zastrešený. Domáci asi radšej investovali do výchovy mládeže, keďže hneď vedľa bolo malé trávnaté ihrisko a dokonca aj umelka. Toľko tréningových ihrísk nemá zatiaľ ani AS Trenčín. Včasný príchod sa tak vyplatil, keďže som strategicky obsadil jedno z VIP miest - nie, žeby bolo pohodlnejšie, ale jedine tam nepieklo horúce slnko, pretože mu tienila strieška tunela pre hráčov. Slnko svietilo spoza brány, takže väčšinu ľudí sediacich na pozdĺžnej tribúne opaľovalo len z jednej strany. V prvých desiatich minútach sa tak očami aj rečami viac tlačili malé obláčiky, aby ihrisko prekryli.

Prvé kolo Slovnaft Cupu však pripomínalo skôr prvú ligu. Farebná kombinácia dresov pripomínala súboj Žiliny s Trenčínom, výhľad na okolité ihličnaté kopce bol podobný tomu v Podbrezovej. Aj divákov bolo niečo pod tisíc, no atmosféra takmer žiadna. A v rade na bufet sa čakalo aj vyše desať minút. Hostia mali navyše na dresoch sponzora Corgoň, čo len celý dojem podčiarkovalo.

Po úvodnej desaťminútovej oťukávačke sa začalo hrať viac dopredu a už v 13. minúte krásnou obaľovačkou zakrútil domáci hráč loptu k vzdialenejšej tyčke, čo Prečín nakoplo a bol vo vedení mierne lepším tímom. Hostia zase skúšali prekvapiť brankára strelami od stredovej čiary.

Po výmene strán však v 59. minúte Domaniža vyrovnala dorážkou z tesnej blízkosti, po ktorej ostal ležať na zemi brankár. Najprv to vyzeralo, že si len vyčíta vyrazenie strely len pred seba, no nakoniec sa nehralo asi desať minút. Musel byť ošetrovaný a vyzeralo to na podozrenie na otras mozgu. Napriek tomu, že na súpiske figurovala brankárska náhrada, podľa miestnych fanúšikov náhradný gólman na striedačke nebol a tak sa musel otrasený pozviechať a zápas dochytať. Netrvalo ani päť minút a zdravotné problémy mal aj brankár hostí, nakoniec sa ale bez brankárov nehralo.

S klesajúcou teplotou klesalo aj tempo hry a keď Domaniža strelila víťazný gól, domáci sa len ťažko dostali do nejakého tlaku. Až v samom závere Prečín pritlačil, zaujímavý bol hlavne roh v 96. minúte, na ktorý pribehol aj domáci brankár, ktorý sa ešte provokatívne začal strkať s kolegom od súpera. Gól však nepadol a naplnili sa tak predzápasové prognózy fanúšikov.

Vyhral Partizán.

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

Andrej Iliaš

Andrej Iliaš

Napíš komentár