Slovenská Európa – Ruža zvädla

04.08.2017 / Martin Marys Pagáč
Ružomberský vzduch ovoňal aj Wayne Rooney. (photo: SITA/Marek Mrvis)

Ružomberský vzduch ovoňal aj Wayne Rooney. / (photo: SITA/Marek Mrvis)

Nakoniec to mohol byť aj slovenský futbalový zázrak, no v posledných predkolách zástupcu mať nebudeme.

Ružomberok 0-1 Everton (prvý zápas 0-1, celkovo 0-2)

Netreba zachádzať do detailov. Veď to bolo hádam prvý raz, čo oči Slovákov upútal na Liptove viac futbalový zápas, než súťaž o najlepšie halušky. Samozrejme, Ružomberok už predtým hral Európske súťaže, no svojim postupovaním a gradáciou výkonov z pozície odpisovaného tímu si získal srdcia mnohých.

Áno, takisto som myslel, že sa do tretieho predkola ani nedostanú a keď už sa dostali, tak že v Goodison Parku chytia päť kúskov a žiadne hviezdy, na ktoré sa tešil štadión, ktorý bol vypredaný skôr, než sa začali predávať lístky, nakoniec do Ružomberku neprídu. Opak bol pravdou a ja si otvorene priznávam chybu. Klobúk dole, Ružomberok, za predvedený výkon a odhodlanie potrápiť giganta.

Škoda len, že tí, ktorí nechceli ladiť anglické stanice, museli trpieť majstra Marcela. Zaujímalo by ma, či niekto robil štatistiku, koľkokrát priemerne za zápas sa tento náš najsamlepší Oto ospravedlní za to, že si pomýlil meno hráča. Tento fakt išiel ale pekne do kontrastu s výkonom Ružomberka, ktorému sa nedalo vytknúť nič. Oba góly padli až v záverečných úsekoch zápasov a na tvárach evertonských hráčov, fanúšikov, realizačného tímu a internetových príspevkov sa zračila nervozita.

Nakoniec ruža zvädla, ale kvitla prekrásne.

Čo nás čaká, neminie?

Žiaľ, tento cyklus článkov musím ukončiť skôr, než som čakal. Napriek tomu, že Ružomberok a Žilina sa pasovali so svojimi súpermi statočne, latka prekročená nebola a národné koeficienty sa nám hýbať nebudú. V tom klubovom si ale Liptáci pomôžu a ak sa im podarí postúpiť aj o rok, mohli by byť nasadení.

Keď mám zhrnúť, čo sa premietlo z európskych zápolení do ligy, tak Slovan aj Trenčín frajersky zvládli prvé predkolo, aby potom dostali facku od priemerných brániacich tímov a momentálne sa trápia. Pretlak v útoku Slovana rozriedili zranenia a miesto štyroch možností na hrot tam tréner asi bude musieť stavať náhradného brankára.

Trenčín zažíva vnútorný rozkol a napriek tomu, že nezažil výpredaj Outletu Voderady, niečo tam škrípe a potreboval by reprezentačnú prestávku, počas ktorej nepošle Jangu do Karibiku.

Žilina sa začala posilňovať až po vypadnutí z Ligy Majstrov, no prehry u nováčika a doma s posledným mužstvom minulej sezóny sú viac než zamyslenia hodné.

Moje tipy na Ružomberok boli doposiaľ veľmi neúspešné, a tak si myslím, že aj pod Čebraťom nastane herná kríza po vyšťavení sa v Európe. Bodaj by som sa opäť mýlil.

Uvidíme sa zas o rok pri novej sezóne seriálu príbehov Slovenskej Európy.

Martin Marys Pagáč

Martin Marys Pagáč

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár