Pondelkové Tréneroviny - Guardiguľa sa ešte usmieva

07.08.2017 / Richard Hanzlik
Adrián Guľa na tlačovke. (photo: SITA/Milo Fabian)

Adrián Guľa na tlačovke. / (photo: SITA/Milo Fabian)

Po treťom kole vyzerá naša ligová tabuľka inak, ako by sme pred mesiacom čakali. Žilina sa trápi, Trnava je prvá a Nitra so Zlatými Moravcami sú zatiaľ príjemnými prekvapeniami. Otázka, ktorá zaujíma aj Michala Havrana je, dokedy táto anomália vydrží a aký vplyv na ňu má súčasná klimatická situácia. Ešteže tu máme nejaké tie istoty. Slovan zase sklamal sám seba a Trenčín by dnes inkasoval aj proti šachovému krúžku.

V predohrávke cestoval Slovan do Senice a v TA3 odvtedy horí čierna sviečka. Nitra sa previezla do Popradu a sfúkla Prešov druhopolčasovým uragánom. Sobota priala domácim tímom. Podbrezová konečne bodovala proti Michalovciam, Zlaté Moravce natiahli supersériu Žiliny a Trnava otočila proti Trenčínu. Kolo doťukla Dunajská Streda s Ružomberkom, ktorý už konečne nemusel myslieť na to, či Edo Hrnčár vyradí Everton a Klopp ho za to pozve na pivo.

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 1:1, 1353 divákov

Belasí začali šetriť sily na budúcoročné nulté predkolo Intertoto poháru a v Senici sa nechceli príliš zapotiť, ani ukázať svoje ofenzívne akcie. Ivan Vrabec mal navyše šťastie, stihol totiž pár hodín pred zápasom prehovoriť Vaščákovu mamu, aby Blažeja pustila zahrať si s chlapcami futbal. Lebo je ich málo a mužstvu sa zíde niekto, kto odohral viac zápasov, ako mala séria Rýchlo a zbesilo dielov. Ale favorit by bol jasný aj keby Senica podpísala 15 Vaščákov, Kozákov, Gáboríkov a darovaciu zmluvu na pozemok pod štadiónom.

Slovan ukázal už v druhej minúte, že na tréningu trénuje a Mareš sa osamostatnil v tabuľke bradatých českých strelcov sťažujúcich sa na svoje mužstvo, ktoré hrá otrasný futbal. Potom ale hostia začali hrať inak. Niekto tomu povie profesorsky, záleží len na tom, ako ste svojich učiteľov nemali radi. Najviac sa lopta hýbala na osi Separ - Greif - Vukomanovič - autobusár - kosačka. Senica vedela, že Slovan nevie brániť protiútoky, pretože pri nich treba utekať rýchlejšie, ako sa dá minúť priemerný plat na Slovensku. A tak boli domáci stále viac odvážni, až to vyšlo pri štandardke, ktoré Slovan bráni tak zle, že by proti nemu skórovala aj Cibulková z Instagramu. Nepomohla ani česká posila Droppa, ktorý už od prvého koncertu Karla Gotta sníval o tom, že si zahrá za Slovan na Pasienkoch. Vukomanovič musí čakať, kým sa dá dokopy Rabiu.

1. FC Tatran Prešov - FC Nitra 0:4, 627 divákov

Kto dokáže ako prvý prekonať Hrošša? Na nováčika má Nitra naozaj slušný vstup do súťaže a na cestu do Popradu si so sebou okrem Ivanovej skromnosti pribalila aj 4 exportné banány. Prešov síce v minulom kole prekvapil Žilinu, ale ako sa ukazuje, to dnes nie je až taká veda. Favorita by sme v zápase posledných nováčikov hľadali ťažko, už aj domáci hráči dostali aspoň firemné Fabie.

Kto videl prvý polčas, a potom až výsledné skóre, ten sa musí čudovať. Pretože, ak mal niekto šance, boli to skôr domáci. Ale to, čo kustód nalial cez polčas hosťom do vody, by som chcel aj ja. Kóňa trafil tak, že Talian letí doteraz, potom si Valenta vypýtal angažmá v Barcelone, Chovanec sa potkol, zle nacentroval, ale lopta padla za Taliana. Štvrtý gól pridal ako inak bombou Šimončič. V tom čase už podávači lôpt schovali všetky lopty zo strachu pred tým, že keby do nej kopol tréner Galád, Talian zase inkasuje.

ViOn Zlaté Moravce - MŠK Žilina 2:0, 2024 divákov

Žilina stále čaká v boxoch, aby vstúpila do ligy. Súperom zatiaľ dala náskok troch kôl a jedného Hlohovského, ktorý sa podľa neoverených informácií z Kórey vráti v najbližšej zásielke pneumatík. ViOn sa pomaly hrabe vyššie a vyššie. Jarábek je spokojný, jeho mužstvo dnes dokáže potrápiť hocikoho, v prvom rade aj samého seba. Po smolnej prehre na Slovane si zgustlo na majstrovi. Nevadí, že leží v jemnej kóme, každý bod sa na konci sezóny počíta a ktovie, kedy skončia na JIS-ke návštevné hodiny.

ViOn išiel za bodmi nezastaviteľne a obrana Žiliny s Holecom odvracala snahu o ďalšiu facku. Kým domáci obstreľovali bránku počas celého zápasu, Žilina mala v prvom polčase len jednu šancu, ale Otubanjo ročník 2017 ešte nedozrel na degustáciu. Zatiaľ je to taký dunihlav, ranný samozber. V druhom polčase zapli hostia len na 5 minút, a to je málo aj vo filme pre dospelých, nie to v našej najvyššej súťaži. Guľa sa zatiaľ smeje, Karči je stále na dofči, ale keď sa vráti a uvidí tabuľku v tomto stave, pomelie polovicu kádra do tresky exkluzív.

FC Spartak Trnava - AS Trenčín 2:1, 3890 divákov

Spartak zaznamenal najlepší vstup do sezóny za posledné roky a ten titul je naozaj na dosah. Už len 28 kôl a niekto si ho môže v tom poslednom zase raz kúpiť za výhodnú cenu. Trnava prvýkrát v sezóne otáčala skóre, netradične proti obľúbenému súperovi, ktorého by si mala volať aj na jarmočný zápas namiesto kolotočov. Trenčín plakal po smolnej prehre pred týždňom, Jangovu hlavu môže Ševela búchať o Kloostera aj teraz. Ale keď už nie sú body, vyhrali hostia aspoň v kartách. Dve červené pri konci zápasu sú vždy lepšie ako nečakaný guľový dolník v sprchách.

Úvod bol veselý, ako keď do Čistého dňa dorazí vládna delegácia. Najprv nedal Egho, potom sa Vantruba natiahol, ale pri rohovom kope mu lopta len ostrihala nechty a Trenčín viedol. Ale dlho neplatilo ľudové porekadlo z Dunajskej Stredy “Vedieme a budeme vedieť”. Godál najprv z penalty vyrovnal, potom si po gól prebehol celé ihrisko a obrana Trenčína sa naňho pozerala ako Voštinár na trojizbák v Petržalke. Ševela mal aj v tomto zápase smolu, že mu zopár hráčov zabudlo hrať futbal, a to sa potom ťažko robí zostava, keď sú to každý týždeň iní.

Železiarne Podbrezová - Zemplín Michalovce 1:0, 1080 divákov

V týždni prebehla jemná úprava štadióna v Podbrezovej. Chlapi zo železiarní jemne naklonili hraciu plochu, aby hostia hrali stále do kopca a domáci aspoň dokopli do bránky. Na unavených hráčov Michaloviec táto taktika musela zabrať. Dva týždne neboli doma, čo sa okrem osobnej hygieny prejavilo aj v hernej forme a únave. Domáci zacítili veľkú šancu na prvý bodový zisk v sezóne a vďaka jednému nahodeniu na bránku to vyšlo.

Podbrezová hrala naozaj aktívne a mať tak v kádri strelca, nemusela by sa spoľahnúť na Djordeviča. Rendla, Bernadina a Viazanko sa snažili márne a Poliak v bránke popri tom stihol útočníkom domácich predať aj chutné krowky a kuchynské dlaždičky kvalitnej poľskej výroby. Michalovce síce stratili ďalšie body, ale viac sa už tešia domov. Verme, že manželky po takom dlhom čase na turné spoznajú a v prvom zápase na vlastnom štadióne po 9 mesiacoch budú trápiť súperov oveľa viac. Pretože doteraz boli zmätení ako palmový olej na obede v Mcdonalde.

DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok  1:1, 6164 divákov

Tak ako je jasné, že dnes už aj Janka Hospodárová dokáže na linajkovom papieri rozanalyzovať herný štýl Žiliny a ubrániť ju s mužstvom zloženým z redakcie publicistiky, by sa dalo povedať, že rukopis Marca Rossiho začína naberať isté črty. Jeho mužstvo síce doteraz obidva zápasy vyhralo, ale po vstrelení gólu začalo myslieť na obranu viac ako Izrael v pásme Gazy. Ružomberok si konečne zažil horúcu pôdu. NAMOL aréna bola oproti Goodison Parku ako Ministry of Fun v porovnaní s Domovom dôchodcov v Spišskej Novej Vsi.

Začalo sa zhurta a ak neveríte na presný čas, zmeškali ste Davisov gól z penalty. Po zmene svetových strán pršať neprestalo a Ružomberok vycítil, že tu by sa nejaký ten bod ukradnúť dal a keď to urobíme dosť šikovne, možno si to ani nevšimnú. Dobrú hernú pasáž, kedy hostia narušovali rozohrávku DAC zakončil Šatka vlastným gólom. Následne si Marco zohnal tlmočníka, ktorý dokázal prekričať Hrnčára a domáci sa začali tlačiť zase dopredu. Na tieto prípady je tu však Macík, na všetko ostatné spotrebný úver s hypotékou.

Prstobal tím kola

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár