Druhé kolo Slovnaft Cupu uvádza: Ligisti na cestách

08.08.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
Ligisti z najvyššej súťaže sú označení žltou. (photo: Slovnaft Cup)

Ligisti z najvyššej súťaže sú označení žltou. / (photo: Slovnaft Cup)

Máme pred sebou ďalšiu pohárovú stredu. Konkrétne druhá pohárová streda slovenského pohára Slovnaft Cupu 2017/18 je trošku dlhšia. Trvá od minulého piatka do stredy, ktorá príde o týždeň. Traja Fortunaligisti si povedali, že sa chcú poriadne sústrediť a tak si kolo, v ktorom stále 128 klubov sníva svoje sny Žilina, Nitra aj Zlaté Moravce dohrajú až na budúci týždeň.

Niekto to má za sebou

Nevadí, aj tak zostáva odohrať takmer šesťdesiat zápasov. Tri sú už vybavené. MŠK Senec už svoj zápas odohral, do Národného tréningového centra prišla Pata. Strelci sa vôbec nečinili, tŕň z päty im po bezgólovej remízke museli trhať až penalty. Postupujú hostia.

Rovnaký scenár platil aj v druhom už odohranom zápase, Hlohovec - Vydrany. S tým rozdielom, že v remíza v riadnom hracom čase nebola nuda-nuda. Po výsledku 2:2 zostali ale aj v Hlohovci domácim oči ako sa hovorí pre plač.

No a trúchliaci fanúšikovia z Košíc (autora textu nevynímajúc), si utreli možno poslednú zo sĺz pri pohľade do rozpisu. Stále v ňom svieti duel Námestovo - VSS Košice, hoci sú už hostia pár týždňov po smrti. 

Dnes chutný predkrm

Štyrmi zápasmi sa dnes namlsáme na zajtrajší hlavný chod. Kolárovo privíta Dunajskú Lužnú, Kechnec Bardejov a štucne si na chrániče navlečú aj prví dvaja ligisti. Pobrezová cestuje na ďaleký východ, až za Humenné. Nevedia sa ich dočkať v Kamenici nad Cirochou. Domáci v prvom kole premohli práve kedysi slávny Chemlon, dnes FK Humenné a hotujú sa na silného protivníka. 

Zápas kola - aspoň podľa portálu Futbalnet - sa odohrá dnes v Nových Zámkoch. Na dávno vypredaný štadión mieri obhajca pohára, bratislavský Slovan. Belasí berú Slovnaft cup vážne, aspoň súdiac podľa vlažného výkonu v tréningovom tempe, ktorý predviedli v lige naposledy v Senici. Raz darmo, priorita velí cez Zámky postúpiť, zápasov v lige majú pred sebou ešte dosť.  V Nových Zámkoch sa chystá slávnosť, ktorú si môžete pozrieť naživo na portáli, ktorého meno som nedávno len tak mimochodom spomenul. 

Hlavný chod v stredu

Vyše päťdesiat zápasov je v ponuke zajtra. Na interaktívnej mapke si môžete pokojne vybrať ten svoj. Ten, ktorý je vášmu srdcu - alebo bydlisku - najbližší. Ligisti svietia žltou, to keby ste chceli vedieť, kde hrozia úplne najväčšie prekvapenia. Všetci musia v tomto kole na ihriská súperov a trávu pod kopačkami budú mať isto horúcu.  

Naše obľúbené zápasy? No dobre, keď sa už pýtate, sú to tieto:

Lipany - Čaňa (z osobných dôvodov), Sklárne Poltár - Šálková (bude sa rozhodca po ihrisku pohybovať ako slon v porceláne?), Svätý Peter - Rusovce (hostia môžu vyradiť z pohára všetkých Svätých), TJ Družstevník Oravská Poruba - FK FILJO Ladomerská Vieska (najviac písmen v názve klubov), Pezinok-Cajla - Hrušovany (domáci dali v prvom kole 13 gólov a vedú tabuľku).

Kde bude Youtuber? 

Ja sa hodlám vybrať do Nového Života, kde privítajú druholigový Zvolen. Kde sa ale vyberie Stano Staško, náš prvý športový youtuber

Stano Staško, náš prvý športový youtuber, sa vyberie do Lozorna. Zaostrí na najlepšieho strelca po prvom kole zápasov, domáceho Juraja Geclera. Súperi z druholigového Pohronia Žiar nad Hronom isto vedia, na koho si dať pozor. Zápas prebehne pod dohľadom jeho kamery a bystrého oka. 

So Stanom sme nahrali aj TakUrčitee podcast, vypočujte si o jeho športovej mladosti v Prešove, ale aj o júlovom výlete za futbalom do Čirča. 

Platí to isté, čo naposledy. Ak sa vyberiete na jeden zo zápasov Slovnaft Cupu, pošlite nám o tom pár riadkov, fotografiu, či krátke video. Radi sprostredkujeme aj vaše emócie zo slovenskej pohárovej súťaže. Adresa je bohumil@takurcitee.sk, alebo náš Facebook. 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

Napíš komentár