Slovnaft Cup: Ako zemplínske dievčatá komplikovali železiarom život

09.08.2017 / Peter Dolobáč
Kamenica - Podbrezová. (photo: Peter Dolobáč)

Kamenica - Podbrezová. / (photo: Peter Dolobáč)

Štyrmi utorkovými zápasmi odštartoval tohtotýždňový program druhého kola slovenského pohára, dobre známeho pod názvom Slovnaft Cup. Z polovice zápasov sme získali reportáže, ak sa k nim chcete pridať, vyberte si na mapke ten váš zápas a nasledujte inštrukcie v článku

Kamenica nad Cirochou - Podbrezová 0:2, píše Peter Dolobáč 

Na hornom Zemplíne bol futbalový sviatok. Od čias, keď Chemlon Humenné prestal hrať najvyššie súťaže do týchto končín prvoligové mužstvá veľmi nechodia... A tak sa prišli na futbal pozrieť okrem miestnych parobkov aj dzivčata. Podľa názoru miestneho obvodného lekára prítomnosť krásnych mladých dievčat  len tri metre od postrannej čiary  - ako to na dedinských ihriskách býva - spôsobovala poruchy koncentrácie u futbalistov Podbrezovej. Na takéto stresové situácie z klubu vôbec nie sú zvyknutí.

Favorit zápasu sa nevyhol ani menšiemu kultúrnemu šoku a v prvom polčase sa ho hry dostával len postupne. Privítanie starostom obce a funkcionármi klubu navonok vyzeralo veľmi milo.  V skutočnosti išlo o premyslený ťah ako paralyzovať súpera. Skúste chladnokrvne streliť gól niekomu, kto pohostí a poďakuje sa, že ste prišli. Keď k tomu pripočítame poruchy koncentrácie,...

Domáci vydržali držať čisté konto takmer celý prvý polčas a nebyť úplne zbytočného poldeci jedného z miestnych futbalových expertov Feriho B. tesne pred píšťalkou, mohli ísť domáci do šatne s titulom Hrdinovia od Cirochy.  Poldeci akoby vyslalo negatívnu energiu na ihrisko a Bilić hlavou otvoril skóre. Keď sme pri tej hlave, táto časť tela predstavovala asi najväčší rozdiel vo výkone oboch mužstiev. Domáci stíhali aj kondične slušnému zápasovému tempu, no v náznakoch šancí strieľali priemerne 20 metrov mimo brány. Mimochodom tento slovenský zvyk je možné pozorovať aj pri konfrontácii našich špičkových klubov, s tými zahraničnými. Neviem, či ho nezapísať ako chránené dedičstvo do UNESCO.

V druhom polčase dostali futbalisti Podbrezovej silný taktický pokyn vyhýbať sa okrajom ihriska (z už vyššie spomínaných dôvodov) a hrať všetko cez stred poľa. Tréner hostí dokonca poprosil hlavného rozhodcu o napomenutie svojich hráčov žltou kartou, keď zabehnú do krídelných priestorov. Zmena taktiky priniesla rýchle ovocie. Desať minút po začiatku druhého polčasu strelila Podbrezová druhý gól. Ten vyvolal zopár frustrujúcich poznámok domácich skalných fanúšikov, ktorí boli mentálne pripravení vyhrať aj tento zápas. Na rozdiel od samotných futbalistov Kamenice.

Zápas sa dohrával v príjemnej futbalovej atmosfére. K nej prispeli hráči oboch tímov a svojimi výkonmi aj diváci. Dúfam, že na budúci rok príde do Kamenice nad Cirochou ďalší prvoligista. Obec, funkcionári aj hráči aj diváčky si to jednoznačne zaslúžia. V prípade, že by to bola Senica, alebo Dunajská Streda, kultúrny šok by bol dokonalý.

Kechnec - Bardejov 1:3, píše Tomáš Mihok

Hostia z Bardejova začali ako sa na mužstvo hrajúce o dve úrovne vyššiu súťaž patrí. Prevahu poli využili na dvojgólové vedenie už v 14. minúte.

Hra sa však následne vyrovnala a domáci čerstvý nováčik 4. ligy Juh VsFZ predviedol sympatický výkon, za ktorý sa pred slušne zaplneným areálom v 

Kechneci nemusel hanbiť. V 70. minúte sa im (po síce spornej situácií) podarilo znížiť a prinútili tak hostí z kúpeľného mesta opäť k zvýšenej aktivite. Poistka výsledku prišla, skončilo sa to 1:3.

Čo ešte Zaujalo? Sympatický výkon domácich a vedľa nás sediaci anglicky hovoriaci "týpek" s mobilom a handsfree sadou, ktorý robil livestávkový onlajn prenos pre stávkovú kanceláriu. Nebol to Ivan Hodúr, ale konečne sme videli naživo, ako funguje na opačná stránka stávkovania naživo. 

Peter Dolobáč

Peter Dolobáč

Napíš komentár