Katka všetkým mávala

11.08.2017 / Stano Staško
Katka z čiary. (photo: Stano Staško)

Katka z čiary. / (photo: Stano Staško)

Vždy, keď idem po diaľnici okolo výjazdu na Lozorno, mám chvíľu pocit, že som v Taliansku. A pritom som iba na Záhorí. Ale poviem vám, je to iný svet. S týmto pocitom som sa vybral aj na 2. kolo Slovnaft Cupu medzi ŠK Lozorno a FK Pohronie. Hral treťoligista s druholigistom, takže som očakával niečo špeciálne.

ŠK Lozorno - FK Pohronie 0:4

Nič z mojich očakávaní sa však nenaplnilo... Druholigista z Pohronia, ktoré 1.6.2012 vzniklo spojením tímov TJ Sokol Dolná Ždaňa a FK Žiar nad Hronom, vyhral jednoznačne. A aj keď "Taliani" z Lozorna zvíťazili v Slovnaft Cupe v predchádzajúcom kole nad Veľkými Levármi 8:0, tentokrát im to nebolo nič platné.

Padli štyri góly, mohlo aj päť, ale futbal to bol vlažný. Najviac rozruchu bolo na riedko obsadenej tribúne. Tam sedeli najväčší odborníci! Chlapi zo Záhoria, ktorí vedeli, ako sa má hrať ozajstný "fotbal". Na začiatku sa aj oni čudovali, že z tej ničoty predsa len padol gól a povedali: "Gól... a z ničeho nic!" Na to sa z ďalšieho radu ozvalo: "A vy ste zdejší?!" "Nééé, my jsme jen na fotbal, my nejsme domácí", bránili sa odborníci. Nebol to však žiadny útok. A už oba tábory veselo polemizovali na tému "fotbal".

Pri druhom góle padla rečnícka otázka: "Kolko je takých brankárú, co nevedzááá vybíhání?!" Všetci naokolo pokývali hlavami a začali menovať miestnych, ligových, aj reprezentačných brankárov. Všetkých, ktorých poznali. Cez prestávku na tribúne potom hodnotili polčas. A kriticky. Dávali ťažké vety. No nečudo, že ich slová mali váhu, veď mali... aj cez 130 kg. Nekerí možno aj vác!

Pohronie hnal tréner. On bol dvanástym hráčom na ihrisku. Niekedy to doslova vyzeralo, akoby mal v rukách ovládač playstation. Spoza čiary kričal a gestikuloval na hráčov: "Dostúp! Nespi! Dopredu! Teraz nahraj!... " Mladý ambiciózny tréner, ktorý chce, aby hráči plnili jeho pokyny do bodky. On to však nebol asi iba tréner, pretože potom kričal: "Podrž! Dajme ju tam! Upokojiť! Vydýchať! Otvoriť!" - a to mi už bolo jasné, že v bežnom živote je lekár. Konkrétne gynekológ. Priviedol tak na svet ďalší dobrý výsledok pre svoje mužstvo.

Pohronie, aj keď nepremenilo penaltu, vyhralo (a najmä hralo) presvedčivo 0:4 a postúpilo. Hráči si po záverečnom hvizde podali ruky. Záhoráci si dokonca vyzliekli dresy. Možno si ich chceli vymeniť, ale druholigisti, ako po celý zápas, ani na túto hru nepristali. 

Najkrajším miestom bola v tomto zápase postranná čiara. Teda nie ona, ale rozhodkyňa, ktorá po nej pobiehala, Katka. Plnila si všetky povinnosti, behala okolo čiary, poskakovala, mávala a ešte k tomu aj "piekná byua". Ešteže mávala popod tribúnu. Radosť bolo na ňu pozerať. Ale prihovoriť sa jej neváhali iba odborníci z tribúny: "Co to máváš!!!!"

Stano Staško

Stano Staško

Napíš komentár