Slovnaft Cup, sumár 2. kola: Zápas kola, prekvapenia a ligisti v suchu

18.08.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
Novým Zámkom chýbal na Slovan predsalen nejaký ten krok. (photo: SITA/Martin Havran             )

Novým Zámkom chýbal na Slovan predsalen nejaký ten krok. / (photo: SITA/Martin Havran )

Slovnaft Cup 2017/18 zaknihoval druhé kolo, poznáme 64 klubov, ktoré môžu stále snívať svoje pohárové sny. Poďme si zrekapitulovať, čo sme v minulom a práve sa končiacom týždni na ihriskách od Pavloviec nad Uhom po Malacky a od Krásna nad Kysucou po Slovenské Ďarmoty.

Ligisti v suchu

Dvanásť Fortunaligistov sa vybralo na cesty a žiadnemu z nich sa nepodarilo blamovať sa. Väčšina aj v pohárových zostavách v pohode postúpila, Trnava (10), Ružomberok (10), Nitra (8), Žilina (7), Michalovce (7), aj Trenčín (5) dali viac, ako päť gólov a so súpermi sa nemaznali. Senica vyhrala o štyri.

Prešov v Terchovej, Podbrezová v Kamenici nad Cirochou, Zlaté Moravce v Beluši, Slovan v Nových Zámkoch aj DAC v Ivánke pri Dunaji vyhrali o dva góly a nikto z nich sa skutočne o výsledok neobával. Domácim fanúšikom ale pripravili zážitky, na ktoré budú dlho v kluboch spomínať.

Prekvapenia

Pre prekvapenia musíme ísť hlbšie do pavúka slovenského pohára. Martin (29. v rebríčku klubov podľa Juraja Čurného) prehral s Bánovou (v rebríčku nie je) 0:1. Richard Surma rozhodol o výhre domácich ani nie dvadsať minút pred koncom.

Trenčianske Teplice zo štvrtej ligy porazili treťoligovú Tepličku nad Váhom v rozstrele na pokutové kopy po bezgólovej remíze. Logicky musel byť domácim hrdinom gólman. Volá sa Oussama Khouja a do Teplíc prišiel na jar z klubu El Makadem De Mahdia. Netuším, kde sa nachádza, ale asi dobre zrobili, keď ho angažovali.

Soľ (IV. liga) premohla Vyšné Opátske, treťoligový klub z Košíc. Góly Cigána a Hajníka v prvom polčase korigoval hosťujúci Pilipčuk, po prestávke už Košičanom neďaleko od Prešova futbalové ruže nekvitli.

Najväčšie prekvapenie sa odohralo v Kalši. Domáci, rovnako účastníci IV. ligy, nedali šancu Vranovčanom, ktorí hrajú o úroveň vyššie. Vyprášili ich 3:0 po góloch Zehera, Takáča a Semana. Zeher hrával za Baník Ostrava, VSS aj Lokomotívu Košice, Takáč za Senec aj Tatran Prešov, v Kalši to s futbalom v tejto sezóne myslia vážne.

Za najkrajší zápas môžme (okrem toho v Beluši a mnohých iných) označiť duel Nový Život - Zvolen. Rozdiel troch líg nebol na ihrisku veľmi viditeľný, domáci v druhom polčase vyrovnali z 0:2 na 2:2 a vypadli len na pokutové kopy. Škoda ich.

Miláčik kola

Michal Kašper, Levoča - hetrik proti Geči

Oleg Vyshnevsky - hetrik za Sninu

Nový Život - za bojovnosť a vyrovnanie v zápase proti Zvolenu

Odhlasujete si to na Twittri a na Facebooku.

Druhé kolo sme zhodnotili a na tretie sa výhľadovo pozreli s kolegom Martinom Feriancom aj v novom TakUrčitee Podcaste. Približne v 29. minúte sa začína pohľad na zápasy, ktoré sa odohrali aj na tie, ktoré nás v septembri čakajú. Už sa tešíme.

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.