Derby, ktoré neušlo nikomu

21.08.2017 / Stano Staško
Nedeľa bola pre derby ako stvorená. (photo: Stano Staško)

Nedeľa bola pre derby ako stvorená. / (photo: Stano Staško)

Tento víkend bolo derby. A tak som si našiel čas, aby mi neušlo. Vybral som sa na krásny štadión s túžbou zážitku. A ten sa aj dostavil. Už pri bráne sa na mňa jeden pán pozrel prísnym pohľadom a povedal mi, že má pozná. Čudoval som sa, veď, kto by ma už len poznal a tak som sa spýtal, že odkiaľ? Chvíľu to vyzeralo na konflikt so mnou, ale nakoniec mal konflikt iba sám so sebou, keďže mal pocit, že ma pozná, ale nevedel odkiaľ.

FK Dúbravka - MŠK Iskra Petržalka

Piatoligové derby, FK Dúbravka - MŠK Iskra Petržalka, malo špecifickú príchuť. Najskôr som si myslel, že to je tá Petržalka, ktorá hrala ligu majstrov, ale je to iná Petržalka, ktorá takú iskru nemá. Alebo podľa predvedeného, všetku Iskru musela vypiť po sobotňajšej noci.

Na začiatku som videl niečo, čo som ešte nevidel. 22 hráčov stálo! A to neznela štátna hymna, ani nebola minúta ticha. Stáli a nahrávali sa. Sem tam loptu odkopli do lesa, inokedy k susedovi. A to už nedalo usporiadateľom, aby, možno len tak do pléna vykríkli: "Šak chot po tú lobdu k susedovi! Víš kolko taká lobda stojí!? Aj padesát eury!" O chvíľu boli na ihrisku lopty štyri. Len nikto po 50 Eur nerozdával. Malí chlapci zostali sklamaní...

Okolo idúci divák s pivom v ruke potom zakričal: "Nevyklusávame, hráme naplno!" Chlapi sa nenechali prosiť a prišli šance, sľubné pokusy, aj góly, šťastné, ale aj utešené. A tak sa na ten futbal dalo pozerať.

V  druhom polčase vládali už iba striedajúci hráči. Dúbravka postavila útočníka, ktorý podľa postavy vyzeral, že tréningy trávi výhradne v posilňovni. Veľmi ma však prekvapil! Vedel loptu spracovať i podržať. Prihrať a zakončiť nohou i hlavou. A najmä behal! Ozaj neviem, čo robí v piatej lige. Lebo to čo som vymenoval, nezvládajú ani mnohí prvoligisti.

A ešte dúbravský brankár ma zaujal. Chytil skoro všetko, napriek tomu, že skoro nič nechytil. Nie preto, že by naňho nesmerovali strely, práve naopak. On totiž skoro všetko vyrážal, tlmil, sklepával a až následne chytal. Niekedy to bol väčší nervák so skrotením lopty po zákroku, ako pri zákroku samotnom.

A Petržalka, druhý polčas už veľmi nezvládala, ani nevládala... Na striedačke mala totiž len jedného hráča, ale zato troch funkcionárov. Futbal sa tam asi tvorí za stolom.

Pekné bratislavské derby, na krásnom štadióne pod lesom skončilo 3:1 a ja som si ho užil.

Cez prestávku som bol dokonca na toaletách a krásne boli. Voňavé, čisté, dvere na svojom mieste. Nuž, dobre vedieť, že nie každý Bratislavský fanúšik je chorý. Lebo tí, čo došli na derby do Trnavy, mali poriadne vetry, keď to až dvere vyrazilo.

Snáď sa táto epidémia nebude šíriť a po prdoch zostane len smrad.

Stano Staško

Stano Staško

Napíš komentár