Legionári v hokejovej lige: 10 zaujímavých

23.08.2017 / Tomáš Tomeček
Gilbert Gabor sa do nášho zoznamu zatiaľ ani nezmestil.  (photo: SITA/Peter Rusko)

Gilbert Gabor sa do nášho zoznamu zatiaľ ani nezmestil. / (photo: SITA/Peter Rusko)

V dnešnom rebríčku sa pozrieme na desiatku zaujímavých legionárov zo zámoria, medzi ktorými je jedna nezámorská výnimka. Dúfame, že všetci obohatia našu súťaž. Bodmi v kanadskom bodovaní, alebo inými hajlajtami, viď video pri každom z nominovanej skupiny. Tentokrát nečakajte poradie, ligový kolotoč ešte prechádza generálnym premazaním závitov pred tým, než sa rozbehne. 

GRAEME STRUKOFF, DETVA

Až 180 PIM v predošlej sezóne, nabobtnaným „lavicatajmom“ sa môže pochváliť kanadský bek. Vie sa pobiť za svoj team a mohol by byť zárukou toho, že detviansky ľad bude horúci. A možno aj striedačka, tribúny, a tak. Sládok si bude mať s kým na tréningu zaboxovať, Graeme bude rozdávať Strukoffiny.

RYAN MARTINDALE, ŽILINA                       

Pomerne urastený center bude v sezóne obliekať dres s vlkom na hrudi. Prišiel s Dánskeho Esbjergu s bilanciou jeden bod na zápas - 45 zápasov, 45 bodov, matematika bola ľahká. Ak si udrží čísla aj v našej najvyššej súťaži, môže byť ťahúňom MŠHK. Svoju dôležitosť už preukázal už na RONA Cupe. Nastupovať bude pravdepodobne vo formácií so Scottom Pittom. Strieľa aj takéto góly.

SCOTT PITT, ŽILINA

Kanaďan prichádza z britskej najvyššej súťaže, kde strávil predchádzajúce tri sezóny. Aj keď Veľká Británia je stále exotická hokejová destinácia vyznačujúca sa viac silovým, ako technickým prevedením, Scottove čísla sú pomerne zaujímavé. V poslednej sezóne nahrall v 52 zápasoch 72 bodov a pridal len 26 trestných minút, čo sa v danej súťaži pokladá za úspech. Takto Scott premieňa samostatné nájazdy.

MATT CLIMIE, ZVOLEN

Zaujímavý brankár, odohral si svoje v DEL, vychytal si  priemer 2,76 gólu na zápas. Predtým nazrel do NHL, hoci len v pozícii náhradníka. Odchytané zápasy mu môžeme zrátať na pár prstoch. Vie dostať divákov do varu, preto je na mieste otázka, uvidíme niečo podobné aj v drese HKM?

TEEMU LASSILA, BANSKÁ BYSTRICA

Nakoľko výnimka potvrdzuje pravidlo, zaradil som do rebríčka aj reprezentanta krajiny tisícich jazier, lebo veľa malých jazier pokope sa môže nazývať aj morom. Alebo aj nie. V každom prípade Teemu by bol posilou každého teamu, v bystrickom košiari bude patriť k najskúsenejším Baranom. Jeho priemer v poslednej sezóne bol 1,89 gólu na zápas a to hrával Fínsku Liigu, jednu z najlepších v Európe. Baranom patrí potlesk za tento „kauf.“ Snáď sa podobného zákroku dočkáme aj v našej súťaži.

NICK ROSS, ZVOLEN

Bývalý zástupca EBEL má tiež miesto v našom rebríčku. Obrancovi HKM nebude cudzia hra na hranici pravidiel, v EBEL nazbieral za tri sezóny cez 250 trestných minút. Vie zbierať aj kanadské body, priemer sa pohyboval na úrovni pol boda na jedno vykorčuľovanie na ľad. Pasovačka s Yanom Šťastným len potvrdzuje chýry o tvrdosti nového obrancu pod Pustým hradom.

DAVID PACAN, KOŠICE

Po očku nazrieme aj do východoslovenskej šatne, aj v nej si navlieka štucne zaujímavý korčuliar. David Pacan je center, ktorý v minulej sezóne nazbieral v ECHL 82 bodov v 67 zápasoch. Pomer gólov a asistencií je vzácne vyrovnaný, nezávidím obrancom pri rozhodovaní, či si ľahnúť do prihrávky alebo do strely. (Tak)určitee by ho nemali nechať podnikať podobné akcie.

FÉLIX ANTOINE POULIN, ŽILINA

Kanadský obranca vo farbách Žiliny sa ukázal v dobrom svetle už v prípravných zápasoch. Prišiel z Veľkej Británie, konkrétne z anglických „Nových Zámkov.“ Za Lamanšom nazbieral v 21 zápasoch 50 bodov a len 4 trestné minúty. Prenesie si bodovú formu aj do slovenskej súťaže? Uvidíme.

TIM COFFMAN, ZVOLEN

Americký forward, prišiel z Aljaškých rybníkov a zimných štadiónov. Na jednom z najchladnejších miest planéty strávil štyri sezóny, jeho efektivita sa pozvoľna približuje k bodu na zápas. V poslednej sezóne hral 72 zápasov a záskal 63 bodov. Asistencie prevládajú, stane sa elitným nabíjačom aj vo Zvolene? Takúto prihrávku vykúzlil, keď pôsobil v "tulipánovej lige".

JOSH BRITTAIN, BANSKÁ BYSTRICA

Do zoznamu musíme zaradiť aj nového forwarda Baranov. Minulú sezónu hrával v ECHL a nazbieral 41 bodov v 61 zápasoch. Priznám sa, neviem čo očakávať, Barani predsa len vedeli zlanáriť do svojej zostavy aj zvučnejšie mená. V zápase so Slovanom sa Josh hneď neuveriteľne vyhecoval, získal spolu štyri pri výhre 5:2. Formácia s Bellušom a Faillem mu očividne sedí. Možno uvidíme aj zhodenie rukavíc.

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár