Pondelkové Tréneroviny - Messi prestúpil a liga baví

28.08.2017 / Richard Hanzlik
Ružomberok - Trenčín sú zápasy aj pre náročné návštevy. (photo: SITA/Marek Mrvis)

Ružomberok - Trenčín sú zápasy aj pre náročné návštevy. / (photo: SITA/Marek Mrvis)

Poltucet kôl za nami, reprezentačná prestávka pred nami a zatiaľ je treba povedať, že liga je zaujímavá. Na čele je nováčik, ktorý na tribúny pritiahol divákov, Zlaté Moravce sa držia v TOP 6, odpisovaný Prešov ťahá Roland Černák zo záchranárskych vôd, Trenčín so Žilinou zaspali štart a čaká ich stíhacia jazda ako novinárov Denníka N po Plavčanovej tlačovke. Slovan sa snaží minúť čo najviac peňazí a skupuje z eBayu s množstevnými zľavami. Naposledy do jeho radov prestúpil virtuóz a talent slovenského športu Martin Jak Ubec. Dokonca aj Messi prestúpil. Síce len ten liptovský, ale aj Miloš Lačný vie behať, má dve nohy, oči a dokonca aj vlasy. Vysoko sa drží aj Spartak s MaestroCard v ruke, dno bazéna zatiaľ bruchom šúcha Podbrezová so Senicou. Na tribúny sa pomaly vracajú aj diváci. Veľmi pomaly a čísla možno skresľujú návštevy na Žitnom ostrove, v Nitre a na derby, ale ako povedal Kažimír, čísla nie sú grafy, tie neklamú.

Predohrávka bola na programe v piatok večer v Žiline, ideálnom mieste na výlet, pretože tým smerom práve necestuje 30 % obyvateľov Bratislavy. Vo viac ako dobrom zápase Žilina porazila Trnavu. V sobotu Michalovce vykastrovali ViOn, Nitra šokovala Erika Pačindu, Prešov v závere stratil zápas so Senicou a Ružomberok s Trenčínom predviedli strelecké hody. Dohrávka v nedeľu na Slovane bola iba papierovačkou.

MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 3:1, 4689 divákov

Keď sa naposledy Spartak previezol do Žiliny, bolo z toho trestné oznámenie za znásilnenie, zneužitie a zrazenie cúvajúcim parným valcom. Klub od toho zápasu musel vymeniť autobusára, ktorý už mal strach zaparkovať pri Štadióne pod Janom Dubničkom. Tentokrát je tabuľka trocha poprehadzovaná a podobný výsledok by netipoval ani Ivan Hodúr v Rakúsku, ale favoritom bolo aj tak domáce mužstvo, ktoré pomaly začína naberať ten správny smer. Dobojovať to však bude musieť už bez Denisa Vavra, ktorý prestúpil vo Vrútkach na ICčko a naberie smer Kotkodaň.

Ak by boli všetky ligové zápasy takéto, môžeme si gratulovať. Super atmosféra z obidvoch táborov vybičovala aj hráčov a miestami aj Hladík nadobudol pocit, že vie hrať dopredu. Hral sa futbal na obidve strany, presne ako to má rád Béla Bugár. Škvarka síce otvoril skóre, ale o chvíľu neskôr poslal Pehlivan prihrávku cez celú Žilinu a sám pred Volešákom sa Kadlec nemýlil. Zahanbiť sa nenechali ani maséri tímov, ktorí si pri vynútených striedaniach zabehali ako Plačková po gaučových kastingoch. Rozhodnutie prišlo z kopačky Otubanja, ktorého perfektne našiel Špalek a Yusuf ukázal, že futbal hrať nezabudol. Pri Jánošíkovom góle chcel Vantruba dokázať, že s loptou vie, ale nie je každý deň sviatok Cyrila a Metoda. Ako však ukázala sobota, radšej pokaziť za stavu 1:2, ako 0:0.

FC Nitra - DAC Dunajská Streda 3:1, 5580 divákov

Štipľavý zápas, od ktorého si všetci veľa sľubovali. Odštartovala ho slovenská hymna v podaní Petra Marcina, Katarzie a Sisy Sklovskej a DAC čakal zápas proti súperovi, ktorý nie je extra mužstvo a treba ho poraziť. Aspoň tak to povedal Erik Pačinda pred týždňom. Možno by radšej cestoval domov do Košíc vrátiť mame plastové dózy z obedu, kde by bolo na zápas zvedavých slušných 523 divákov. Hroššovi som sľúbil, že ak vychytá DAC, dostane sa do zostavy kola, ale jeho séria skončila.

Prvý polčas ovládli hostia, Nitra pôsobila, akoby ich toľko ľudí pokope znervóznilo a namiesto koncentrácie na hru si ich všetkých prechádzali očami. Ale jedna jediná strela na bránu za polčas vám náskok neurobí. Zaujal knockout Vidu na Križana, predzápas súboja McGregor vs Mayweather. V polčase Galád stiahol majiteľovho syna, zmenil taktiku hry a z herného systému Nehrajte nič prepli domáci na mód Čo strela, to gól. DAC už tradične v 70. minúte vypol a Balaj zase raz dokázal, že aj keď vystrelí spoza tribúny, lopta letí do bránky. Bomba Charizopulosa len doplnila diapazón Nitrianskych gólových banánov a nováčik strávi reprezentačnú prestávku na špici.

MFK Ružomberok - AS Trenčín 3:3, 1621 divákov

Ak by som stretol cudzinca, ktorý chce vidieť jeden zápas našej ligy, odporučil by som mu súboje Ružomberka proti Trenčínu. Nesklamal ani tento a keď som ho zapol za stavu 0:2, myslel som, že Vlado Goffa v štúdiu sranduje a hrá sa so skóre. Dovtedy to totiž vyzeralo tak, že Trenčín mal viac práce s úzkym jazdným pruhom pod Strečnom ako s obranou Ruže. Treba povedať, že Macík si vybral svoj vlastný deň otvorených dverí, na ktorý mu ale neprišiel Chris Powell, ani Boris Pršo s komisárom Rexom, ale dva góly od Paura a Jangu. Jangu! Toho Ševela postavil na krídlo v presvedčení, že tam bude viac krtincov a keď sa o jeden z nich dobre potkne, môže prekvapiť obranu. Famózny ťah, ktorý zmiatol aj samotného Rangela.

Ružomberok je jeden z mála tímov, ktorým nevadí ani keď prehrávajú 0:2. V druhom polčase Gál-Andrezly obalil na 2:2, ale Trenčínu zase vyšiel brejk a bolo treba doťahovať. Škoda že Ševela do obrany nepostavil aj šlopec na medveďa, pretože táto herná fáza jeho mužstva je stále deravá ako kolektívna pamäť domovu dôchodcov v Prievidzi. Nasadenie Takáča bolo nakoniec kľúčové. Klon Saula Nigéza pri svojom centri našiel Qoseho, ktorý sa tam skrýval ako štátny tender na nástenke. Chovanovi sa v oblačnom počasí dobre spalo a na túto akciu vôbec nereflektoval. Krásna remíza pre všetkých, okrem dvoch trénerov.

MFK Zemplín Michalovce - ViOn Zlaté Moravce 2:0, 2083 divákov

ViOn je ako taká čivava. Za svojím plotom vyskakuje, ale keď sa dostane von, hrebienok mu opadne a je neškodný ako Paviel v striptízovom bare. Tak to bolo doteraz v každom ligovom zápase a výnimka sa nekonala ani v Michalovciach, ktoré naposledy pred 10 mesiacmi porazili doma práve ViOn. Po víťazstve v Trenčíne tak pohodlne potvrdili body a v meste na kraji republiky sa ľudia okrem pašovania cigariet a utečencov z Ukrajiny bavia zase raz aj futbalom. Keď najbližšie stretnete Juraja Jarábka, potľapkajte ho po pleci, dajte mu cukríky a chovajte sa k nemu priateľsky, nech sa mimo svojho domova aspoň on cíti dobre.

ViOn začal aktívne, ale neefektívne. Udrel až Koscelník po centri jedného z najlepších hráčov na ihrisku, Šimčáka. Michalovce po výmene čašníkov v bufete prebrali iniciatívu, šance hostí chytal Kira a svoju futbalovú mladosť vo veku 56 rokov našiel Igor Žofčák, ktorý druhým gólom hneď po vylúčení Chrena zápas rozhodol. Chren je nominovaný do slovenského sánkarskeho tímu na letnú olympiádu 2040 v Tadžikistane.

1. FC Tatran Prešov - FK Senica 2:2, 353 divákov

NTC si nepamätá také bujaré výsledky od čias, kedy na ňom Dominik Hrbatý preháňal svetové esá v Davis Cupe. Prešov bol doteraz naozaj dobrým hostiteľom a Slovan s Nitrou mu v dvoch zápasoch naložili 9 gólov. Pripočítajte si k tomu pekný výhľad na tatranské štíty, pozápasovú kávičku a krémeše s Janom Tribulom a pochopíte, prečo sa na Senicu prišlo pozrieť iba 353 ľudí, ktorí sa v Poprade nevošli do aquaparku. Od Senice sa podobný nášup očakávať nedal, ale výsledná remíza je pre Janteka doteraz nepochopiteľná ako receptúra omáčok z McDonaldu.

Domáci kouč nedokáže stráviť záver zápasu, v ktorom Senica zmazala manko a odnáša si z Popradu okrem toho Tribulu aj bod. Dokonca sa hovorí o pokutách za parkovanie a výjazd z kruhového objazdu bez blinkra. A pritom to začalo ako z mokrého sna. Černák už klasicky skóroval, vedenie poistil Adekunle, ale rozprávku pokazil dvomi kúskami Podhorin.

ŠK Slovan Bratislava - FK Železiarne Podbrezová 4:1, 947 divákov

Šaláta si od futbalu trochu odpočinie a Ivan bude zase musieť vytiahnuť svoju zlatú VISU. Vukomanovič chce doplniť káder, ktorý má už teraz väčšiu zostatkovú hodnotu ako to miesto, ktoré niekto nazýva futbalovým štadiónom na Pasienkoch. Diváci sledujúci zápasy z toho svätostánku či už naživo, alebo pri televíznych obrazovkách (ich počet je asi rovnaký) by mali od zamestnávateľa dostať deň voľno na psychické zotavenie. Pritom Slovan nehrá zlý futbal, ale to máte ako by ste hoväzdí Kobe steak obedovali na internátnych toaletách.

Podbrezová pricestovala do Bratislavy a dlho to vyzeralo tak, že týmto konštatovaním by sa dal zhodnotiť aj jej celozápasový výkon. Čavrič s Marešom rýchlo vybojovali dvojgólové vedenie, Čavrič pridal aj tretí, a potom to do svojich rúk zobral Miňo Rundič, ktorý si najprv fukol vlastný a aby pridal dve lyžičky drámy, hneď sa nechal aj vylúčiť. Lebo ho vychovala ulica a nenechá si diktovať pravidlá. Ale hostia zostali takí šokovaní, že ich definitívne zložil Savičevič.

Prstobal Tím kola

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár