Slovnaft Cup: Ktoré prekvapenie si pozriete na vlastné oči?

12.09.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
Slovan sa cez Nové Zámky dostal do tretieho kola. Postúpi aj cez Malacky?  (photo: SITA/Martin Havran             )

Slovan sa cez Nové Zámky dostal do tretieho kola. Postúpi aj cez Malacky? / (photo: SITA/Martin Havran )

Stále ich je v hre šesťdesiat štyri. Toľko slovenských futbalových klubov môže v máji budúceho roku zdvihnúť nad hlavu Slovnaft cup, národný pohár o ktorý sa snažilo vyše dvesto tímov z celej republiky. Dnes a zajtra súťaž pokračuje tretím kolom. Predohrávky naznačili, že máme pred sebou kolo prekvapení.

Štyria to už majú za sebou

Liptovský Hrádok a Štiavnické Bane by na tretie kolo najradšej zabudli. Prví prehrali doma s Trenčínom 0:8 a druhí nedopadli s Lučencom oveľa lepšie. Jeden gól dali a o jeden menej dostali. Jedna - sedem je ale stále výsledok, ktorý hovorí jasnou rečou, kto v zápase pískal a kto musel podľa toho skákať. 

V zostávajúcich dvoch súbojoch ale outsideri šokovali slovenský pohárový svet. Dvaja aktuálne najlepší zástupcovia IV. ligy skupiny Severozápad - OFK Malženice a ŠK Šimonovany - Partizánske - vyradili z hry Zlaté Moravce a Sereď. Dokonca veľmi podobným spôsobom, po remízach 1:1, na pokutové kopy. Slovnaft Cup tak prišiel o prvého extra- super- prvoligistu (ViOn Zlaté Moravce) a ambiciózneho zástupcu druhej najvyššej súťaže (Sereď). 

Sviatky a šlágre

Aj pre tretie kolo sme pripravili mapku zápasov, aby ste si mohli vybrať vášmu srdcu, alebo bydlisku najbližší. Znova máme pred sebou niekoľko futbalových sviatkov a pár šlágrov, ktoré stoja za zmienku. 

V Malackách nastúpi bratislavský Slovan, v lige stále neporazený. Do Devínskej Novej Vsi príde DAC Dunajská Streda, domáci treťoligista sa bude snažiť vysáčkovať z pohára veľkého favorita. Svätý Peter sa už nevie dočkať Bílých Andelov z Trnavy a na tento zápas vysielame nášho videoredaktora. Na juhu Slovenska bude veľká sláva. 

Svojské derby uvidí Dunajská Lužná, hráči slávnej Petržalky budú musieť vyraziť v stredu po obede včas, aby na Prístavnom moste, pri Slovnafte a v Rovinke nezostali trčať v tradičnej zápche pridlho. Verte mi, je to tam často na dlho. 

V Poltári sa hotujú na Michalovce, východniari nedostanú v sklárskom mestečku nič zadarmo. Ani pohárik na poldeci, či krígeľ na pivo, sklári im budú chcieť vyfúknuť tromfy z kopačiek. Bardejovu sa to bude snažiť osoliť Soľ, domáci majú v klubovom erbe chlapa v klobúku, čo ťahá vedro s vodou zo studne. Vytiahnu hráči zo štvrtej ligy z klobúka prekvapenie? 

Do Levoče mieri Ružomberok, najúspešnejšie slovenské pohárové mužstvo ročníka. Po Goodisonovom parku si vyskúšajú levočskú pažiť a hoci budú proti celku z piatej ligy favoritom, pre domácich bude zápas finále ich Ligy majstrov. Aj v Kalši sa už nevedia dočkať Podbrezovej. No rozhodne nie preto, aby keď ich uvidia vystupovať z autobusu, začali si pýtať podpisy a v hlavách prehrávali o dva góly. 

Hoci už nie sú prázdniny a treba chodiť do roboty a do školy, Slovnaft Cup sa znova oplatí. Nech už sa vyberiete na ktorýkoľvek zápas, opäť nám môžete poslať fotku, video, alebo pár riadkov. Radi vaše postrehy, pocity a dojmy sprostredkujeme našim čitateľom. Aj pre nich je Slovenský pohár obľúbenou súťažou každého futbalového ročníka.

Adresa je bohumil@takurcitee.sk, alebo môžete použiť našu Facebookovú stránku

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár