Slovnaft Cup: Správna odpoveď bola Dubnica

13.09.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
V Kalši boli všetky oči upreté na loptu.  (photo: KošiceOnline.sk)

V Kalši boli všetky oči upreté na loptu. / (photo: KošiceOnline.sk)

Včera sme sa v článku a na Facebooku pýtali, v ktorom meste prehrá v treťom kole Slovnaft Cupu prvoligista. Správnu odpoveď sme sa dozvedeli ešte skôr, ako sa začali večerné Góly-Body-Sekundy. Dubnica vystavila stopku východniarom z Prešova a po výsledky 3:1 postúpila medzi 32 najlepších futbalových tímov v národnom pohári. Tatran sa tak stal druhým účastníkom najvyššej súťaže, ktorý skončil výrazne predčasne. Pozrime sa, čo ešte sa včera stalo. ú

Dubnica a štyria outsideri

Na Dubnicu prešovský betón neplatil. Ján Vaško dal dva góly a domáci pred vyše tisíckou divákov mali po vyše hodine nakročené k postupu. Tradičný strelec zeleno-bielych v novej sezóne Roland Černák zápas zdramatizoval, poistka v poslednej minúte potvrdila postup Dubničanov. 

Jednota Bánová, účastník IV. ligy doma otočila zápas proti o úroveň vyššie hrajúcemu Baníku Prievidza a v peknom zápase vyhrala 4:2. Pridala sa tak k Lučencu, Malženiciam, a Šimonovanom (Partizánske) do Klubu outsiderov v top 32 pavúka Slovnaft Cupu 2017/18. Patria tam kluby umiestnené mimo stovky najlepších v rankingu tímov celého Slovenska, ktorý každý rok zostavuje Juraj Čurný. Bánová v poradí takmer 300 klubov zatiaľ ani nefiguruje. 

Počet členov Klubu nie je konečný. Jedno šokujúce prekvapenie sa stihlo odohrať na východe. Soľ - o ktorej sme písali včera - postúpila cez Bardejov. Rozdiel dvoch líg zotrela remíza 1:1, na pokutové kopy boli úspešnejší domáci. Za odmenu si možno aj oni v ďalšom kole zahrajú proti fortunaligistovi. To ale len v prípade, že Senica dnes postúpi cez Medzev.  

Kalša - Podbrezová 0:3, píše Juraj Tóth

Napokon sme dostali trojku. Ale napriek tomu - a napriek daždivému počasiu - to bolo super. Prišlo veľa ľudí, takmer 450 platiacich. Organizačne sme to zvládli a hráči oboch mužstiev boli na záver vytlieskaní. Jednoducho skutočný futbalový sviatok.

A prišiel aj Vraťo Greško, ktorému sme dodatočne zablahoželali k štyridsiatke, ktorú oslávil v júli. 

Článoček aj so skutočne parádnou galériou krásnych futbalových fotiek najdete tu

Dnes Bíli Andelé u Svätého Petra a ďalších 17 duelov

Osemnásť zápasov je na programe dnes. Z klubov z najvyššej možnej súťaže sú v hre DAC v Devínskej Novej Vsi, Ružomberok v Levoči, Senica v spomínanom Medzeve, Michalovce v Poltári, Bílí Andelé u Svätého Petra, Nitra v Trenčianskych Tepliciach a Žilina v Závažnej Porube.

Nie len profesionálmi je futbalový fanúšik živý, živo bude aj inde. Belá-Dulice hrajú proti Tornali, Hrušovany proti Rači, do Veľkých Ludiniec príde Inter (Bratislava), do Vysokej Poprad. Výkopy sú väčšinou o 16, tak si vymyslite akúkoľvek výhovorku, aby vás šéf pustil skôr z roboty. Neviem, ako vy, sa chystám do Mosta pri Bratislave na Skalicu. 

 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

Napíš komentár