Pondelkové Tréneroviny - Anglický týždeň s demoláciou Prešova

25.09.2017 / Richard Hanzlik
Trenčania naložili Prešovu sedmičku. (photo: SITA/Radoslav Maťaš  )

Trenčania naložili Prešovu sedmičku. / (photo: SITA/Radoslav Maťaš )

Dvojnásobná porcia futbalu, vyšťavení futbalisti a možnosť zvaliť zlý výkon na únavu. Áno, Fortuna liga má za sebou týždeň, v ktorom museli mužstvá odohrať dva zápasy, hospodári oprať dve sady dresov a fanúšikovia vidieť 180 minút hry svojho mužstva. Čo je pre niektorých väčší trest ako služba v spoločných priestoroch bytového domu a zákaz vychádzok cez víkend.

Plakalo aj počasie, čo v kombinácii so zápasmi v strede týždňa prinieslo aj necelých 300 divákov, ktorí si pozreli zápas medzi Slovanom a Michalovcami. Všetci sa im smejú, ale čo by ste robili v koži fanúšikov Slovanu vy? Tak vidíte. Ružomberok porazil konečne Žilinu, do Podbrezovej sa vrátil Fabuľa a proti Prešovu hneď bodoval naplno. Trenčín obral o venček Nitru, Trnava porazila ViOn a Dunajskej Strede vystrelil tri body proti Senici až Davis.

Víkendové kolo bolo rozdelené férovo medzi sobotu a nedeľu. Najprv si to Nitra rozdala s Ružomberkom, ale góly neprišli. Trnava cestovala do Senice po ďalšie tri body a Zlaté Moravce ukázali Fabuľovi, že ono to také ľahké, ako proti Prešovu, nebude. Trenčín zlikvidoval Prešov ešte do polčasu, Dunajská v druhom polčase zase zachraňovala tri body a Žilina so Slovanom ukázali zápas kola.

FC Nitra - MFK Ružomberok 0:0, 1150 divákov

Pred zápasom si prišli na svoje ľudia obľubujúci ceremónie. Najprv Ivan Kozák odovzdal Filipovi Balajovi trofej Lenky Hriadeľovej za gól mesiaca, a potom v súkromí lavičky náhradníkov Ivan Galád Norovi Hrnčárovi pamätnú plaketu, ktorá mu bude do konca týždňa pripomínať prvý vzájomný duel dvoch bývalých kolegov. K tomu Noro dostal aj fotoalbum Ivanových obľúbených autoportrétov a samolepkový album EURO 1996 s podpisom Ivana Galáda. Remíza v takejto priateľskej atmosfére bola teda viac ako povinnosťou.

V najnovšom dieli relácie Šmyk sem, šmyk tam sa predstavil McDonald Niba, ktorý však obul zlé pneumatiky a v prvom polčase sa šmýkal presne v prospech útočníkov Ružomberka. Ten bol aktívnejší, ale Hroššo robil to, čo mal. Nitra sa osmelila až na posledných 20 minút, kedy pochopila, že Ružomberok dnes gól nedá a Šimončič skúsil ašpirovať na ďalší gól mesiaca. Ale ten by pokazil feng-šuej medzi trénermi.

FK Senica - FC Spartak Trnava 1:3, 1501 divákov

Čakanie na prvú senickú výhru už trvá dlhšie ako tlač lístka na MHDčku v Bratislave. Aj proti Trnave to bol zápas, na ktorý nebudú domáci pri fľaške domácej spomínať so smiechom na perách. Trnava sa po ňom dostala zase na čelo tabuľky. A to ste sa všetci smiali, keď Hofťo hodil do Transfermarketu slovo Maestro a dotiahol Nestora, aby konečne mohol povedať, že sme majstri. A keďže v lige nie je žiadna Rimavská a žiadne Košice… Robím si srandu.

Prvý polčas zápasu ovládol Spartak. Egho sa presadil medzi tromi obrancami, ktorí v tej chvíli nevedeli, ako sa volá podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu, a potom utiekol Jirka, ktorý má teraz takú gólovú formu, že by ho nemal za čo skritizovať ani Igor Bukovský po návšteve McDonaldu. Vantruba sa v prvom polčase nudil, a tak sa naspamäť učil mená všetkých fanúšikov, ktorí prišli v týždni na zápas Slovanu s Michalovcami. V druhom polčase Senica zapla, Spartak vypol, Vlk nepískol domácim penaltu, ale tí aj tak znížili. Na druhej strane však Medvedev Tótha vyžmýkal ako práčka pri programe na pranie uterákov, pískala sa penalta a Godál rozhodol o tom, že na konci septembra pípnu pekné prémie.

FC ViOn Zlaté Moravce - FK Železiarne Podbrezová 1:0, 926 divákov

Fabuľa je naspäť. Experiment s Kajom Praženicom železiarom nevyšiel a mužstvo sa pokúsi resuscitovať starý známy. Proti Prešovu mu to vyšlo, v Zlatých Moravciach prišiel s novou hernou formáciou. Je teda jasné, že cez pauzu sledoval zápasy Chelsea a Juventusu. Kto však vydržal pri pozeraní zápasu nezaspať, nech sa hlási v predajni Dormeo, kde mu dajú 10 % zľavu na spacie matrace.

Ak sa to tak dá povedať, v prvom polčase mal prevahu ViOn. V sobotu večer je ale fajn, ak sa ľudia zabavia. Dobre nacvičené číslo predviedla trojica Kostelný, Urgela, Kuciak. Kostelný hlavičkoval malú domov, ale Kuciakova trajektória bola presne opačným smerom, ako smerovala lopta. A keď vidíte, ako loptu smerujúcu za bránkovú čiaru naháňa brankár s útočníkom, dopredu viete, že toto bude večer na Markíze a Švajda sa bude smiať, ako keď mu prvýkrát povedali, s kým má uvádzať správy. Dosmial sa až na deň po svadbe. Podbrezová však mohla brať aspoň bod. Mikuš v sebe prebudil Zlatana, trafil volej z 25 metrov, ale brvno je brvno.

MFK Zemplín Michalovce - DAC Dunajská Streda 1:2, 2166 divákov

Dunajská cestou na východ zobrala do autobusu hráčov Trenčína, ktorých usadili dopredu, pretože vzadu to nevedia. Keďže nešoféroval nikto z hráčov AS, do cieľa trafili. Hráči DAC sa na východ tešili, pretože vedeli o tom, že ak vyhrajú, idú na tretie miesto. Keď o tom počul Béla Bugár, chcel si založiť politickú stranu s rovnakým názvom. Hráči Michaloviec sa dodnes spamätávajú z klaustrofóbie, ktorou trpia od návštevy Pasienok a DAC bol rád, že keď to bude aj na Zemplíne vyzerať ako proti Senici v týždni, nebude ho mať kto vypískať.

Michalovce prekvapili hostí, keď sa trafil Sulley a DACu chvíľu trvalo, kým dokázali prekonať Kirove chmaty. Možno by to sami nedali, tak im malou domov pomohol Carillo a Pačindovi viac nebolo treba. V druhom polčase sa Davis dostal k lopte ako Rezeš k železiarňam a poslal loptu za Kiru druhýkrát. Sulley potom robil, čo mohol, ale sú veci, cez ktoré nejde ani Regiojet.

FC Tatran Prešov - AS Trenčín 0:7, 335 divákov

Čerstvý tatranský vzduch a nové oteplováky prišiel vyskúšať Trenčín do Popradu. Po domácej výhre nad Nitrou je už aj v kabíne pod hradom Matúša Čáka trocha veselšie a chalani už majú dovolené trénovať aj s loptami. V Prešove zbystrili po trénerskej výmene v Podbrezovej a čakal ich ďalší zápas na obľúbenej skladačke. Obľúbenej hlavne pre súperov samozrejme.

Stretnú sa hráči v polčasových kabínach a Trenčín ešte nestihol dostať gól. To nie je začiatok vtipu. To sa v Poprade naozaj stalo. Do polčasu 0:3, Prešov striedal brankára, a to už mohli zhasnúť svetlá, vrátiť mužstvá do kabín, zhasnúť a dovnútra pustiť Jana Tribulu. To ale nebolo všetko, na druhý polčas pustili do hry aj Jangu a firemný teambuilding na strelnici pokračoval. Svetelná tabuľa zastavila až na čísle 7 a Rangelo čo trafil, to vliezlo do bránky. To Prešov nedal gól už 4 zápasy a tréner Jantek to možno vzdá nakoniec aj sám.

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 3:2, 5150 divákov

Ak by zápas išiel podľa reportáže Mira Michalecha, Slovan by vyhral 65:0, Žilinu by pre slabý výkon vyradili z ligy, ich štadión by Ivan najstarší zbúral, zmenil na hotel a celý káder by poslali do TA3 robiť športové relácie. Z kádra belasých by sa automaticky stala základná zostava našej reprezentácie, všetci legionári by dostali slovenské občianstvo, Fero Kubík by sa stal Kozákovým hrajúcim asistenom a Pasienky by sa dostali do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Prvý polčas bol vianočnou reklamnou prestávkou na náš futbal. Ak by sme ho posadili do 70-tisícového kotla, dalo by sa to pozerať aj na Eurosporte pred osemhodinovým prenosom zo šípkového turnaja niekde na severe Anglicka. Slovan začal dobre, Oršula si vymodlil chybu obrany a premenil ju. Potom Žilina zapla, obrana Slovanu stála na nohách z drevotriesky a Greif môže byť rád, že inkasoval iba raz. Slovan napádal vysoko, horúco bolo v obidvoch šestnástkach. V druhom polčase mužstvá nepoľavili, najprv udrel Špalek, potom našiel Jánošíka a Vukomanovič sa už určite presvedčil o tom, že Droppa bol kedysi hokejista, nie futbalista. Vittek zdramatizoval dianie, ale zaslúžene zostali tri body tam, kadiaľ sa každý v nedeľu poobede ponáhľa domov.