Slovan v nedeľu prehral, alebo remizoval?

25.09.2017 / Stano Staško
Slovan vyrovnal v Petržalke v úplnom závere. (photo: Youtube/FCPA TV)

Slovan vyrovnal v Petržalke v úplnom závere. / (photo: Youtube/FCPA TV)

Podľa toho, čo som videl ja, remizoval. Aj keď gól dal v posledných sekundách zápasu, s vlastným brankárom v šestnástke. Slovan B získal bod na ihrisku Akadémie Petržalka. Hralo sa bratislavské derby a malo atmosféru, ako remeň!!!

Petržalka - Slovan B 1:1

Podarilo sa mi ho sledovať náhodou, keď kamarát na Facebooku zdieľal link na live stream zápasu. Ten sa odohrával na útulnom štadióne, pomaly vstávajúcej z popola, ako Fénix, Petržalky. Poviete si III. liga Bratislava, nič moc.

Áno, futbal nebol oslnivý, chlapci síce makali, hra ale oku veľmi nelahodila. Zato atmosféra bola ako vo finále majstrovstiev sveta, nie však tých cyklistických. Na štadióne bola snáď tisícka divákov (v dobe písania článku sme nemali oficiálny počet divákov na zápase, podľa toho ich tam bolo až 1858).

To je viac ako na ostatných dvoch domácich zápasoch slovanistického Áčka! A to je už čo povedať. Mimochodom aj stream sledovalo na internete v niektorých momentoch viac ľudí, ako veľkých Slovanistov naposledy doma naživo.

Počas celého zápasu fanúšikovia spievali. Raz jedni, potom druhí. A niekedy dokonca spolu alebo cez seba. Bubny, trúby, rapkáče  a megafóny. Veľkí Slovanisti sa majú čo učiť. Jediné, čo im trošku zazlievam bolo, že keď prišli k fanúšikom, posadali si na zelenú trávu (porov. Ev MK 6, 39) ako malí chlapci. No ale keď fanclub zaspieval "Vstaňte, ak ste Belasí...," všetci vyskočili na nohy.

Skúste to spievať ráno deťom, keď sa im nebude chcieť vstávať do školy. Alebo v MHD, keď si budete chcieť sadnúť. Možno zabodujete ešte lepšie, ako Slovanisti v nedeľu v Petržalke a svoj zápas s deťmi, alebo v autobuse vyhráte.

Stano Staško

Stano Staško

Napíš komentár