Ľadovo ostrý rebríček: Medvede zamrzli

26.09.2017 / Tomáš Tomeček
Akosi ťarbavo začali ročník nové Medvede z Detvy. (photo: SITA/Martin Havran             )

Akosi ťarbavo začali ročník nové Medvede z Detvy. / (photo: SITA/Martin Havran )

Týždeň ubehol pomerne rýchlo, čas rebríčka a babieho leta je tu, videli sme bitku o Hron, prvých 6 gólov v jednom zápase pre Košice, nepokorených vojakov a prvého odvolaného trénera.

10 (8) MEDVEDE DETVA              

Séria zlých výsledkov pokračuje. Medvede zažili najhorší doterajší víkend v sezóne. Napríklad dva góly inkasované pri vlastnej presilovke na súperovom ihrisku. Aby toho nebolo málo, doma ich čakala štvorgólová nádielka od Mikuláša. Liptovského. Detvanci poriadne vyleštili korčule dávno pred začiatkom decembra. Nováčikovský elán drží zatiaľ len divákov na tribúnach. V ďalšom kole čaká zamrznuté Medvede majster z Bystrice.

9 (2) LOKOMOTIVA BUČINA ZVOLEN

Ostávame na strednom Slovensku, zamierime po novej ceste neďaleko do Zvolena. Rytierom sa opäť nedarilo. Doma nestačili na Kamzíkov a ani vonku na Baranov. V oboch zápasoch proti hladným protivníkom inkasovali ako prví a získali dohromady len bodík. Pozitívom môžeme nazvať výkony legionárov Coffmana a Ashuschaka, brankár Climmie je zatiaľ sklamaním. Lokomotíva musí priložiť pod kotol. Zvierací kalendár pokračuje, chuť si môžu napraviť v ďalšom kole s Vlkmi.

8  (3) SLOVENA ŽILINA

Vlci prežili diametrálne odlišné zápasy. V Košiciach doplatili na slabú defenzívu aby ju doma proti Newcastle napravili. Výhra nad Novými Zámkami ale vôbec nemusela byť, zápas to bol vyrovnaný. Žilinčania ťažili z chýb, tri góly im stačili na tri body pri jedinom inkasovanom. Aj v Košiciach dali tri góly, ibaže dostali od nového klubu svojho bývalého trénera Jančušku raz toľko. 

7 (9) PLASTIKA NITRA 

Nitra putovala do Trenčína s cieľom zrušiť trenčiansku nepremožiteľnosť a nepriestrelnosť Vojakov, no nepodarilo sa. Svojmu bývalému spoluhráčovi Valentovi gól nedali a dopriali vychytanú nulu. Výhra s Mikulášom o gól po ďalšom profesorskom výkone príliš náladu nevylepšila, tri body sú ale tri body. V ofenzíve stále kraľujú Luciani a „čierna voda“ Blackwater, vyrastá Corgoňom nová populárna dvojička? Možno, nechajme sa prekvapiť. V piatok idú Corgoni do Košíc na šláger kola. 

6 (10) NEWCASTLE UNITED NOVÉ ZÁMKY 

V Nových Zámkoch bolo rušno, vojvoda Mikeš bol odvolaný zo striedačky a nahradil ho tréner Lubina. Či hráčom výmena prospela, uvidíme neskôr. Každopádne bod s Baranmi z Bystrice musel potešiť. Skúsený Špirko by k sebe potreboval ešte jedného spoluhráča podobných kvalít a trochu šťastia na hokejku. V Zápase s Vlkmi bol najviditeľnejším hráčom mužstva. Tréneri budú musieť vyriešiť ťažký rébus, keď sa rozhodne odísť. Zámkom ale horí obrana, čo je zlá správa pred piatkom. Čakajú Trenčania, tí zatiaľ pália ostrými. 

5 (4) VSŽ KOŠICE

Oceliari vyhrali nad Vlkmi a naznačili svoj útočný potenciál. Pri dobrom zdraví šesťgólový zápas nemusí byť v sezóne jediný. Musia ešte popracovať na koncentrácii počas celého zápasu. V Trenčíne odohrali dobrý zápas, dokonca zrušili Valentovi nulu. Napriek viacerým mimoriadnym šanciam len raz, s jedným gólom na ľade lídra ťažko vyhráš. Zarputilí Vojaci dali tri a výhru si tak zaslúžili. Košice hrali bez Laca Veľkého, hokej to bol aj tak dobrý, najmä na september.  

4 (5) ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Barani vyhrali bitku o Hron a to je viac, ako trojbodové víťazstvo. V dobrom svetle sa prezentoval mladík Bubela, ale ani zvyšok kolektívu si nepočínal najhoršie. Kulisa bola búrlivá, ako počasie v posledných týždňoch. Baranom nevonia hra v nerovnovážnom stave. Proti Novým Zámkom preto tratili body po góloch v oslabení, proti Zvolenu inkasovali dokonca vo vlastnej presilovke. Tri presilovky využili a brali výhru. Obhajca sa rozbieha na vlastné pomery vlažne. 

3 (6) SOKOL PARTIZAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Hej, hej, hej, hej sokoly, si v Detve asi nespievali. Pre Liptákov škoda, že v mužstve majú iba dvoch Sukeľovcov, pokojne by body do tabuľky produktivity zbieral akýkoľvek ďalší nositeľ toho priezviska. Tréner Paukovček si pohodu z Martina preniesol aj pod Nízke Tatry. V nedeľu hrýzli aj Corgoňov na ich ľade, ak udržia formu, o body sa nemusia báť. Za sympatický herný prejav získali body v našom rebríčku, preto sú tretí. V piatok na nich čaká D1 Derby proti Kamzíkom. 

2 (7) POPRAD-TATRY

Kamzíci mali v korčuliach náročný zápas vo Zvolene, ten vybojovali v predĺžení. Fungujú veľmi dobre ako tím, každá formácia má svojho strelca. Predpokladáme, že dvojica Vandas – Svitana bude dlhodobo na čele bodovania Tatrancov. Nebudú na góly sami, naposledy trafil aj Bondra. David Bondra. Vyhrali tri zápasy za sebou. 

1 (1) DUKLA TRENČIN 

K Vojakom dnes nepoviem nič nové, všetko už bolo povedané v predošlých riadkoch keď sme ich viackrát omieľali. Otázkou zostáva, kto ich zastaví. Nádeje nezainteresovaných fanúšikov sa upierali na Košice, nepodarilo sa. Branko Radivojevič potvrdzuje, prečo bol v Liberci taký dôležitý. Boduje zráža sa, bráni, získava presilovky, hecuje publikum a tak ďalej. Je lídrom, akého potrebuje každý víťazný tím. Valent chytá ako pán, lige zatiaľ vládne Dukla Trenčín. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár