Slovnaft Cup: Megašláger na Myjave

27.09.2017 / Denis Bohumil Schvarcz
Myjava - Slovan, repete. (photo: SITA/Martin Mednansky)

Myjava - Slovan, repete. / (photo: SITA/Martin Mednansky)

V rýchlom tempe pokračuje Slovnaft Cup. Ešte v septembri stihnú pohároví zástupcovia, ktorí zostali v hre o prestížnu trofej, odohrať ďalšie kolo zápasov. Pavúčik tak bude za pár hodín zredukovaný na polovicu z 32 mančaftov.  

Prežrebovali

A propos, pavúčik. Po treťom kole ho prežrebovali. Vo viacerých mestách, dedinách, ale najmä fanúšikovských obciach sa zámena súperov nestretla s nadšením. Jasné, všetci sa pozerali dopredu, keďže bol všade natiahnutý až do finále. Mali sme sa tak dočkať súbojov ligistov, pôvodne priradených na dlhé pavúčie nohy s predpokladom vzájomných zápasov v tejto fáze. Nič z toho. 

Ligisti - na našej tradične populárnej mapke zápasov vyznačení žltou - sa dnes rozcestovali na ihriská mužstiev z nižších líg. Aj tak dobre. V Medzeve sa predstaví obrodený Trenčín, v Soli Podbrezová, v Námestove Spartak Trnava. Všade tam sa očakávajú nápory na turnikety, bufety a pár miest na tribúnach nezvyknutých na davy. 

Šláger a šlágriky

Program šestnástich zápasov skrýva aj hitovky. Alebo skôr ich ponúka. Ktoré sme vybrali my v redakcii Takurčitee? Tieto tri: 

1: Spartak Myjava - Slovan Bratislava 

Ako sme avizovali v pilotnej časti video Športovky, keď tí dvaja hrali spolu na Myjave naposledy, domáci sa po zápase odhlásili z Fortunaligy. Uprostred sezóny. Priam bezprecedentne. Nový žreb po treťom kole zápasov dal dvoch kohútov na ihrisko znova, Myjava po preradení do suterénu slovenského futbalu nemôže mať väčšiu motiváciu. Hrá sa pod reflektormi, o emócie sa báť nemusíme. Snáď to všetci v zdraví a s vatou v ušiach prežijú. 

2: Odeva Lipany - MŠK Žilina

Na Lipany bol Stano s taškou už v prvom kole, keď hladko porazili Čirč. Porazili aj ostatných súperov a po roku sa znova vzoprú Žiline. Hrali spolu aj vlani, pamätám si ten zápas, ako keby sa hral včera. Lipany dlho viedli, aby Žilina v samom závere zápas otočila. Podarí sa outsiderovi proti rozbehnutým Šošonom odveta? Bol by to šok roka. 

3: Slovan Šimonovany-Partizánske - Inter Bratislava

Bratislavský Slovan nie je jediným Slovanom v republike. Volá sa tak aj ambiciózny klub v Partizánskom. Nemenej odvážny je bratislavský Inter, tradičná značka slovenských trávnikov už pomýšľa v druhej lige na návrat tam, kam patrí. Do najvyššej súťaže. Slávu o čosi skôr môžu obaja získať v národnom pohári, medzi 16 najlepších postúpi Slovan, alebo Inter. 

Znova sa zapojte

Kam sa chystáte vy? My so Stanom Staškom budeme v Petržalke, kam príde iný Stanko. Stanko Šesták s popradskými spoluhráčmi. Domáci čierno-bieli sa pokúsia o skalp vlaňajšieho semifinalistu a budú celkom určite hnaní fanúšikmi, ktorí v nedeľu vytvorili atmosféru na derby so Slovanom B, o ktorom sme tiež písali. Ak nás tam uvidíte, pokojne sa prihovorte. 

Ak máte cestu na iný zápas, pošlite nám z neho report, fotku, alebo videjko. Radi sprostredkujeme vaše zážitky zo šestnásťfinále Slovnaft Cupu. 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2017. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár